Jak założyć sklep z koszulkami
| | |

Jak założyć sklep z koszulkami?

Rynek oryginalnych projektów t-shirtów online znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Firma produkująca koszulki może być również świetną bramą do większego rynku e-commerce z modą i akcesoriami. Większość sklepów z koszulkami decyduje się na wysyłkę swoich projektów za pośrednictwem popularnych firm drukujących na żądanie (print on demand). Ma to tę kolosalną zaletę, że sprzedaż koszulek jest przedsięwzięciem biznesowym o niskim ryzyku. Wielu sprzedawców t-shirtów oferuje również inne produkty, takie jak legginsy, kubki, torby na zakupy i wiele innych, co pozwala na rozszerzenie się na inne kategorie produktów w Twojej niszy tematycznej.

Print on demnad

POD (druk na żądanie) czyli robisz projekt, wysyłasz do drukarni a projekt jest drukowany na dowolnym produkcie np. na koszulkach. Może to być dowolny rodzaj produktu, taki jak koszulki, kubki, torby na ramię, plakaty, bluzy lub książki. Dziś technologia jest tak rozwinięta że możliwe są dowolne rodzaje wydruków na dowolnym produkcie. Zatem to łatwy i mało ryzykowny sposób aby zmienić swoją kreatywność w dochodowy biznes e-commerce dzięki drukowi na żądanie.

Jak założyć sklep z koszulkami
Jak założyć sklep z koszulkami

Jak tworzyć niestandardowe projekty odzieży

Jeśli zdecydujesz się sprzedawać koszulki za pomocą druku na żądanie, będziesz musiał stworzyć własne projekty lub kupić je od projektanta. Jeśli masz umiejętności projektowania graficznego, możesz tworzyć własne produkty za pomocą narzędzi takich jak Photoshop czy Affinity. Możesz także używać serwisu Canva, który dotacza ci wszystkich niezbędnych narzędzi oraz tysiące gotowych projektów. Niektórzy decydują się na zakup i modyfikację grafiki z Creative Market lub Graphic River. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, będziesz musiał zapłacić za licencję komercyjną, aby sprzedawać te projekty, nawet jeśli zostały zmodyfikowane.

 

Jednak połączenie koszulki z chwytliwymi hasłami np. (wydarzenia na czasie) może być łatwym sposobem na sprzedaż online dla osób z ograniczonymi umiejętnościami projektowania graficznego. Prawdopodobnie będziesz musiał tylko wiedzieć, jak przycinać grafikę, zmieniać kolory i pozycjonować tekst. Możesz ograniczyć swoje koszty ogólne, korzystając z bezpłatnych narzędzi do projektowania, takich jak Canva.

Możesz również zatrudnić niezależnego grafika, który zaprojektuje Twoje koszulki. Wadą takiego postępowania jest to, że może być trudno znaleźć niedrogiego projektanta, który tworzy dobrze sprzedające się projekty – ale nie jest to niemożliwe. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w projektowaniu grafik, chcesz pomagać artystom w rozpowszechnianiu ich twórczości, czy po prostu chcesz pomóc swoim klientom w tworzeniu wysokiej jakości produktów na zamówienie, branża print on demand jest jednym z najatrakcyjniejszych sposobów prowadzenia biznesu e-commerce.

Jak założyć sklep z koszulkami
Jak założyć sklep z koszulkami

Drukarnie na żądanie w zakresie mody i akcesoriów

Istnieje wiele firm, które są stworzone do tworzenia niestandardowych produktów modowych z twoim projektem. Możesz wybrać jedną z tych firm – lub kilka z nich dla różnych produktów:

 • t-shirty
 • bluzy z kapturem
 • bezrękawniki
 • obrazy ścienne,
 • kubki,
 • poduszki,
 • torby,
 • czapki,
 • legginsy,
 • etui na telefony,
 • sukienki,
 • spódnice
 • podkładki pod mysz,
 • skórki do laptopów,
 • torby na zakupy
 • plakaty
 • fartuchy

Podczas gdy wielu przedsiębiorców zaczyna jako firma produkująca koszulki, możliwość ekspansji na inne kategorie produktów pozwala zaoferować większy wybór swoim klientom. Jeśli sprzedajesz koszulki dla psów i kotów możesz również sprzedawać miski dla zwierząt i legowiska dla zwierząt z ich imionami. Jeśli sprzedajesz koszulki kulinarne, możesz wydrukować również fartuchy z nadrukiem na żądanie, np. imieniem osoby.

Jak sprzedawać koszulki z grafiką

Większość firm korzystających z modelu drukowania na żądanie sprzedaje swoje produkty za pomocą reklam na Facebooku lub marketingu na Instagramie. Kierowanie reklam do niszowych miłośników jest wystarczająco szczegółowe. Dzięki temu Twoje reklamy będą tanie i dzięki czemu osiągniesz próg rentowności. Opcjonalnie Musisz znaleźć niedrogich influencerów, najlepiej tych na początek, z dużą ale niszową publicznością, która konwertuje.

Model biznesowy

Model biznesowy drukowania na żądanie umożliwia przedsiębiorcom tworzenie i sprzedawanie unikalnych produktów bez konieczności zakupu hurtowych zapasów. Chociaż niektórzy dostawcy podają wytyczne dotyczące wyceny produktów, często nie są w stanie wyświetlać reklam. Prowadząc działalność polegającą na drukowaniu koszulek na żądanie, należy uwzględnić wartość detaliczną oraz wydatki marketingowe, aby odpowiednio wycenić każdy produkt.

Jak otworzyć sklep internetowy z koszulkami

To jest akurat najprostsze zadanie. Skorzystaj z naszego poradnika JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY, który przeprowadzi krok po kroku od wyboru domeny aż po instalację płatności w sklepie.

Zobacz jak działa sklep Renaty i Agnieszki które prowadzą sklep internetowy z białymi koszulkami BIALAKOSZULKA.pl

Jak założyć sklep z koszulkami
Jak założyć sklep z koszulkami