dropshipping
| | |

Dropshipping Jak Zacząć

Dropshipping jak zacząć czyli w prostych krokach dowiesz się dla kogo jest dropshipping? Jak uruchomić sklep internetowy dropshipping. A jeśli dopiero myślisz nad handlem w Internecie to mam nadzieję że ten wpis pomoże ci podjąć decyzję jak zacząć?

Jeśli jesteś sprzedawcą i masz już sklep internetowy to droppshippng jest również dla ciebie idealnym rozwiązaniem. i szukasz do swojego sklepu produktów komplementarnych? Nie musisz kupować ich na własność i magazynować.  Nie ograniczaj się do jednego kanału sprzedaży. Dropshipping to rozwiązanie, które pozwala na sprzedaż w kilku miejscach równolegle.

W SKÓCIE JAK ZACZĄĆ DROPSHIPPING? :

 • Znajdź niszę rynkową, która pozwoli Ci zaspokoić potrzeby klientów i zdobyć przewagę nad konkurencją
 • Sprawdź działania konkurencji
 • Znajdź produkty i hurtownię
 • Otwórz swój sklep internetowy
 • Reklamuj produkty
 • Analizuj, optymalizuj i rozwijaj swoją sprzedaż

Co najlepiej sprzedawać w dropshippingu?

 • Elektronika, RTV i AGD
 • Zdrowie i uroda
 • Dom i ogród
 • Zabawki
 • Eko akcesoria

 

Ile tak naprawdę kosztuje dropshipping?

Integracja na bazie dropshippingu jest możliwa wtedy, kiedy hurtownia udostępnia pliki XML, CSV lub interfejs API. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z dostawcą upewnij się, że Twoje oprogramowanie sklepowe umożliwia takie połączenie. Tutaj znajdziesz pełną listę hurtowni, których produkty możesz sprzedawać. Ale zainteresuj się też dropshippingiem z Chin.

Dropshipping Jak Zacząć

Myślisz jak uruchomić własny projekt i zbudować dochodowy sklep internetowy? Od zera. Oto mini poradnik dla dla Ciebie. Słyszałeś na pewno o dropshippingu, to niesamowity model biznesowy, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz biznes online i e-commerce. A jeśli chcesz zbudować własny sklep i rozpocząć działalność w zakresie dochodu online, zamiast kupować magiczne kursy expertów, które kosztują nawet 10 000 zł, dam ci to wszystko za darmo. Dowiedz się jak od zera, krok po kroku, zaprojektować swój sklep, wyświetlać reklamy i otrzymać pierwsze zamówienie.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

W najprostszych słowach dropshipping jest to rozwiązanie ułatwiające funkcjonowanie sklepu internetowego i zdejmujące z barków przedsiębiorcy szereg obowiązków jak magazynowanie i pakowanie. Sprzedawca zyskuje dzięki niemu znaczną swobodę działania, może prowadzić firmę z dowolnego miejsca na świecie, nie musi również mierzyć się z mnóstwem formalności. Co istotne, dropshipping to również jedna z odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić sklep internetowy bez magazynu.

Jedyne, za co musisz zapłacić, to domena internetowa ok 10 zł oraz serwer np. w UnixStorm – 50 zł. I to prawie wszystko. Na start nie ma więcej rzeczy, za które trzeba płacić. A dodatkowo nie podejmujesz żadnego ryzyka związanego z zapasami i kupowaniem towaru na stan. Twoim zadaniem na start jest sprawdzenie czy pomysł na produkt / kategoria produktów, który chcesz sprzedawać jest dobry, czy na ich bazie może zbudować markę i zyskać stałych klientów.

Jak wybrać odpowiednie produkty do dropshippingu?

Zanim zaczniesz uruchamiać swój sklep oto kilka pytań, które możesz mieć przed rozpoczęciem dropshippingu.

Czy naprawdę mogę prowadzić dropshipping z dowolnego miejsca na świecie?

Tak, możesz. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś. Przechodzimy najbardziej szaloną transformację w historii handlu a e-commerce będzie rósł w siłę z każdym kolejnym rokiem. Dlatego nauka jak prowadzić sklep online jest tak ważna aby za kilka lat nie zostać w tyle bez tych umiejętności. Cała widza jest za darmo w sieci. Wystarczy usiąść i klikać.

Ile pieniędzy potrzebuję na dropshipping?

Możesz zacząć od 1 000 zł na reklamę. Jeśli masz dosłownie 1 000 zł to wystarczy ci na start. Wspaniałą rzeczą w dropshippingu jest to, że naprawdę nie potrzebujesz dużo pieniędzy, ponieważ nie musisz zamawiać produktów na reklamę i cały budżet przeznaczyć na reklamę.

Najważniejsze jest podjęcie działań zmierzających do pierwszej sprzedaży. Skorzystaj z darmowego szkolenia JAK SAMODZIELNIE URUCHOMIĆ SKLEP INTERNETOWY?

Jeśli możesz zacząć działać już dziś, zobaczysz, że cała reszta się ułoży. Większość ludzi nie podejmuje żadnych działań i tylko narzekają na okoliczności. Więc jeśli spróbujesz i faktycznie wykonasz kolejne kroki, to Twój sklep wystartuje a reklamy na Facebooku i Google załatwią resztę.

 

Skąd brać produkty i jak znaleźć hurtownię dropshipping?

Dropshipping z Chin

Brutalnie patrząc na świat musisz sobie uświadomić, że praktycznie wszystkie produkty są produkowane w Chinach lub Azji. Większość z nich można znaleźć w Aliexpress czy Alibaba ale ludzie wolą kupować produkt w sklepach internetowych w swoim kraju. Ale Aliexpress i Alibaba mimo, że są źródłem tanich produktów to niestety są z nimi problemy ponieważ ludzie pragną zaufania, a zaufanie przychodzi tylko wtedy, gdy sprzedajesz produkty jako lokalna marka godna zaufania. Dodatkowo wadą jest czas dostawy produktów z Chin. O nim na przykładzie realnego sklepu znajdziesz informacje poniżej. Jeżeli nie chcesz zajmować się importem to pozostają ci hurtownie drop shippingowe w Polsce.

Hurtownie Dropshipping w Polsce

W Polsce działa ponad 600 hurtowni dropshipping, które oferują produkty w modelu dropshipping. Ich zaletą jest to, że mają produkty na miejscu i nie musisz czekać kilka tygodni na dostawę, wysyłają produkty następnego dnia do klientów. Wadą natomiast jest koszt zakupu – niestety nie dostaniesz dobrej ceny na starcie współpracy. Ale to nie jest przeszkoda.

Szukając dobrego produktu do dropshippingu są tylko 2 wymogi:

 • produkt musi rozwiązywać jakiś realny problem
 • produkt musi być wysokiej jakości

Zasadniczo cała zabawa w sklep dropshipping polega na wyszukaniu produktu, który będzie hitem sprzedażowym. I to na nim będziesz zarabiał duże pieniądze. Najłatwiej takie produkty szukać w niszy, nisza ułatwia nam szukanie produktów, które zaspokoją potrzeby wąskiej grupy odbiorców, na przykład na kempingu, w czasie wędrówek, w czasie wędkowania itp. Wyszukiwanie produktów powinno się zacząć od strefy, która jest twoim hobby. Obojętne co to jest, co robisz po pracy. Jeśli nie masz hobby to nie siedzisz w realnych potrzebach grupy docelowej więc będzie trudniej. Pamiętaj tylko aby ta nisza nie była zbyt mała. Inna sprawa jeśli twoja nisza jest sezonowa np. ogród to poszukaj czegoś co będzie alternatywą po sezonie letnim. Dzięki takiej niszy łatwiej jest kierować reklamy na po zainteresowaniach, wtedy zaczynają być skuteczne.

Czy dropshipping jest dochodowy?

Zobacz jak to wygląda na realnym przykładzie nisza: sklep z naczyniami miedzianymi, który importuje i sprzedaje pod swoją marką Ayurveda Polska

Produkt: dzbanek miedziany (ayurveda)

 1. rozwiązuje problem oczyszczania wody ludzi, którzy dbają o zdrowie
  – miesięcznie produktu szuka 3000 osób
 2. importując z Chin za pomocą serwisu Alibaba – cena 55 zł / szt
 3. klienci kupują finalnie nawet po 199 zł / szt
 4. koszt reklamy w Google 1300 zł
 5. mały sklepik sprzedaje 50 szt

Wartość sprzedaży wyniosła 10 400 zł

 • koszt towaru = 2750 zł
 • koszt reklamy 1300 zł
 • zysk: 6 350 na jednym produkcie → reinwestujesz w towar / reklamę i zamawiasz więcej

Kto jest twoją konkurencją / jak sprawdzić konkurencję

TRADEWATCH https://tradewatch.pl/

To system do weryfikacji co i ile się sprzedaje na naszym Allegro, produkt sprawdzamy po słowie kluczowym dzbanek miedziany i mamy od razu odpowiedź ile się sprzedaje i kto w jakiej cenie sprzedaje najwięcej.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

GOOGLE – PLANER SŁÓW KLUCZOWYCH

Jeśli sprzedaje się dany produkt na Allegro to sprawdzamy jak sprzedaje się w Google. I tutaj dostajemy potwierdzenie że produktu szuka ponad 3000 osób miesięcznie i co najważniejsze jest to produkt szukany przez cały rok – brak sezonowości.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Dodatkowo wpisując do wyszukiwarki otrzymujemy informacje kto jest nasza konkurencją.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Dodatkowo możesz konkurencję sprawdzić jak reklamuje się na Facebooku. facebook.com/ad/library narzędzie pokazuje wszystkie reklamy danego sklepu, produkty, które wyświetla konkurencja. W zasadzie to także jest kopalnia pomysłów na produkty.

Jak już masz wybrany produkt musisz stworzyć swój sklep internetowy. Najprostsza wersja to nasz bezpłatny poradnik JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY

Jak wybrać oprogramowanie sklepu internetowego?

Praktycznie każdy sklep internetowy ma dziś podobne funkcje dlatego ja zawsze wybieram najtańsze rozwiązanie którym łatwo i samodzielnie jestem w stanie zarządzać. Najczęściej wybieram oprogramowanie Woo Commerce ale popularne i niestety dużo droższe są SkyShop Redcart, IAI SHOP, SoteShop, Shoper ….

JAK WYSZUKAĆ DOSTAWCĘ PRODUKTÓW DROPSHIPPING

Wiesz już co ludzie chcą kupować, czas wyszukać dostawcę. Każdy z produktów jakie wyszukasz w innych sklepach znajdziesz na Alibabie. W dzisiejszych czasach można tam znaleźć wszystko. Więc będziemy używać Alibaba.com lub zamiennie AliExpress.

Wyszukujemy producenta i kontaktujemy się z co najmniej 3-5 sprzedawcami, tak aby mieć punkt odniesienia do poziomu cen / zakresu negocjacji. Tak czy inaczej nie mamy większej siły negocjacyjnej ponieważ dopiero zaczynamy przygodę. Różnica między producentami a handlowcami jest dość istotna, producent faktycznie produkuje produkty a handlowiec tylko przerzuca pieniądze z kieszeni do kieszeni zarabiając na pośrednictwie.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Występujesz jako właściciel własnej marki lub Szef Działu Zakupów. To naprawdę nie ma znaczenia jak będziesz nazywał swoje stanowisko, chodzi o pokazanie że jesteś zainteresowany długotrwałą współpracą handlową. Dobrze jest na tym etapie już używać własnej domeny, w której pokazujesz, że Twój sklep specjalizuje się w sprzedaży danej kategorii produktów.

Jak założyć sklep internetowy   → DARMOWE SZKOLENIE  →

Celem tych wiadomości jest pokazanie producentowi, że jesteśmy zainteresowani tworzeniem długoterminowej relacji biznesowej z firmą. Chińscy dostawcy są zawsze zainteresowani tworzeniem długoterminowych relacji biznesowych, ponieważ wiedzą, że później możemy zacząć zamawiać dużo większe ilości na magazyn. A zarabiają dopiero jak sprzedadzą tysiące jednostek danego produktu.

Oto kilka pytań, które warto zadać producentowi:

Czy oferują wysyłkę do klientów końcowych / Jak wyglądają przesyłki? Dlaczego to ważne? Zasadniczo nie ma nic gorszego niż otrzymanie przez klienta produktu, za który zapłacił 200 zł w Twoim sklepie a produkt, który otrzymują, ma na sobie kilka chińskich napisów, chińskie materiały marketingowe i jeszcze gorzej fakturę na 3$ z której wynika, ile zarobiłeś

Czy realizują wysyłkę hurtową? Możesz producentowi wysłać plik Excela z zamówieniami i adresami do wysyłki. To bardzo ułatwia pracę przy większej ilości zamówień, raz dziennie lub raz na dwa dni i możesz wysłać im swoje zamówienia w pliku i w ten sposób zrealizują każde zamówienie do klienta końcowego. Nie musisz niczego wysyłać. Nie musisz niczego pakować.

Czy oferują nadruk logo Twojej firmy na produktach?

Zawsze, zawsze, zawsze chcesz spróbować umieścić swoje logo na produkcie. Nawet jeśli to drop shipping. Czasami powiedzą, tak, ale będzie to minimalna wielkość zamówienia np. 15 lub 100 szt. W takim przypadku spróbuj negocjować, po prostu powiedz, że chcesz przetestować jakość produktu.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

Na naszym przykładzie producentem naczyń miedziany w Indiach, jest INDIAN ART VILLA – od 9 lat na Alibaba więc to znaczy, że partner nas nie zawiedzie. Przy zamówieniach 50 szt bez problemu uzyskamy nasze logo które wygląda obłędnie. Nawet jak zamówisz mniejsza ilość to możesz dodać swoją etykietkę już w Polsce tak jak robią to inne sklepy z tym samym produktem.Zawsze najbardziej opłacalne będzie zmawianie do Polski. Dla przykładu rentowność na naczyniach miedzianych sięga 400%. Zobacz jak to wygląda w liczbach:

KOSZT ZAKUPU 55 zł / szt

KOSZT REKLAMY: 1300 zł

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


SPRZEDAŻ 199 zł / szt

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


I to jest jeden produkt. Jeśli do tego dołożysz 10 innych produktów inwestując w towar i jeden wspólny transport twój wynik sprzedażowy dobija 1 000 000 zł.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

Co jeszcze ważne przy dropshippingu z CHIN?

Najczęściej płacimy za towar przez PayPal. Polecam PayPal ponieważ zabezpiecza cię przed oszustwami, ale jeśli masz zaufanego dostawcę, i nawiązałeś dobre relacje można płacić też przelewem. Koniecznie podaj swój numer WhatsApp. Gorąco polecam komunikację z dostawcą WhatsApp, ponieważ platformy komunikacyjne AliExpress i Alibaba są wyjątkowo toporne a wynegocjowanie odpowiedniej ceny zajmie kilka dni, w przypadku gdy te same negocjacje za pośrednictwem WhatsApp zajmują znacznie mniej czasu.

Podróż towaru z Chin zajmie od trzech do pięciu dni. Mając już produkt możesz go zacząć reklamować i wysyłać klientom.

Pamiętaj, że aby kontaktować się z producentami czy polskimi hurtowniami warto mieć już gotowy profesjonalnie wyglądający sklep internetowy. Możesz taki sklep zamówić – zrobię go w 7 dni – pod klucz i wraz ze szkoleniem z obsługi.