Sklep bez abonamentu – dropshipping jak zacząć krok po kroku
|

SKLEP BEZ ABONAMNETU – DROPSHIPPING JAK ZACZĄĆ KROK PO KROKU

Dropshipping jak zacząć czyli w prostych krokach dowiesz się dla kogo jest dropshipping? Jak uruchomić sklep internetowy dropshipping. A jeśli dopiero myślisz nad handlem w Internecie to mam nadzieję że ten wpis pomoże ci podjąć decyzję jak zacząć?

Jeśli jesteś sprzedawcą i masz już sklep internetowy to droppshippng jest również dla ciebie idealnym rozwiązaniem. i szukasz do swojego sklepu produktów komplementarnych? Nie musisz kupować ich na własność i magazynować.  Nie ograniczaj się do jednego kanału sprzedaży. Dropshipping to rozwiązanie, które pozwala na sprzedaż w kilku miejscach równolegle.

Czym jest dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, w którym nie przechowujesz produktów, które sprzedajesz na stanie. Zamiast tego, gdy klient kupuje coś w Twoim sklepie, osoba trzecia realizuje i wysyła zamówienie za Ciebie. Ponieważ koszty uruchomienia są niskie, jest to coraz bardziej popularny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Myślisz jak uruchomić własny projekt i zbudować dochodowy sklep internetowy? Od zera. Oto mini poradnik dla dla Ciebie. Słyszałeś na pewno o dropshippingu, to niesamowity model biznesowy, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz biznes online i e-commerce. A jeśli chcesz zbudować własny sklep i rozpocząć działalność w zakresie dochodu online, zamiast kupować magiczne kursy expertów, które kosztują nawet 10 000 zł, dam ci to wszystko za darmo. Dowiedz się jak od zera, krok po kroku, zaprojektować swój sklep, wyświetlać reklamy i otrzymać pierwsze zamówienie.

SKLEP BEZ ABONAMENTU
JEDNORAZOWY KOSZT WDROŻENIA

Jak działa dropshipping?

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

W najprostszych słowach dropshipping jest to rozwiązanie ułatwiające funkcjonowanie sklepu internetowego i zdejmujące z barków przedsiębiorcy szereg obowiązków jak magazynowanie i pakowanie. Sprzedawca zyskuje dzięki niemu znaczną swobodę działania, może prowadzić firmę z dowolnego miejsca na świecie, nie musi również mierzyć się z mnóstwem formalności. Co istotne, dropshipping to również jedna z odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić sklep internetowy bez magazynu.

Dodatkowo nie podejmujesz żadnego ryzyka związanego z zapasami i kupowaniem towaru na stan. Twoim zadaniem na start jest sprawdzenie czy pomysł na produkt / kategoria produktów, który chcesz sprzedawać jest dobry, czy na ich bazie może zbudować markę i zyskać stałych klientów.

Czy mogę prowadzić dropshipping z dowolnego miejsca na świecie?

Tak, możesz. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś. Przechodzimy najbardziej szaloną transformację w historii handlu a e-commerce będzie rósł w siłę z każdym kolejnym rokiem. Dlatego nauka jak prowadzić sklep online jest tak ważna aby za kilka lat nie zostać w tyle bez tych umiejętności. Cała widza jest za darmo w sieci. Wystarczy usiąść i klikać.

Ile pieniędzy potrzebuję na dropshipping?

Możesz zacząć od 1 000 zł na reklamę. Jeśli masz dosłownie 1 000 zł to wystarczy ci na start. Wspaniałą rzeczą w dropshippingu jest to, że naprawdę nie potrzebujesz dużo pieniędzy, ponieważ nie musisz zamawiać produktów na reklamę i cały budżet przeznaczyć na reklamę.

Najważniejsze jest podjęcie działań zmierzających do pierwszej sprzedaży. Skorzystaj z darmowego szkolenia JAK SAMODZIELNIE URUCHOMIĆ SKLEP INTERNETOWY?

Jeśli możesz zacząć działać już dziś, zobaczysz, że cała reszta się ułoży. Większość ludzi nie podejmuje żadnych działań i tylko narzekają na okoliczności. Więc jeśli spróbujesz i faktycznie wykonasz kolejne kroki, to Twój sklep wystartuje a reklamy na Facebooku i Google załatwią resztę.

Zalety dropshippingu

Dropshipping jest popularnym modelem biznesowym w e-commerce, który oferuje szereg korzyści dla przedsiębiorców i małych firm. Oto niektóre z kluczowych zalet dropshippingu:

 1. Niskie koszty początkowe: Nie musisz inwestować dużych sum pieniędzy w zapasy produktów, co obniża barierę wejścia do biznesu.
 2. Brak konieczności magazynowania: Ponieważ nie przechowujesz produktów, oszczędzasz na kosztach magazynowania i logistyki.
 3. Elastyczność lokalizacji: Możesz prowadzić biznes dropshippingowy z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz dostęp do Internetu i możesz komunikować się z dostawcami i klientami.
 4. Szeroki wybór produktów: Możesz oferować klientom szeroką gamę produktów, nie martwiąc się o przechowywanie i zarządzanie zapasami.
 5. Łatwość skalowania: Skalowanie biznesu dropshippingowego jest stosunkowo łatwe, ponieważ sprzedaż większej ilości produktów nie wymaga dodatkowej pracy związaną z zarządzaniem zapasami.
 6. Zmniejszone ryzyko: Ponieważ nie kupujesz produktów na zapas, ryzyko związane z nieprzewidzianymi zmianami w popycie lub modzie jest znacznie niższe.
 7. Testowanie produktów bez ryzyka: Dropshipping umożliwia testowanie nowych produktów bez konieczności składania dużych zamówień, co pozwala na szybką adaptację do trendów rynkowych.
 8. Automatyzacja: Wiele procesów w dropshippingu może być zautomatyzowanych za pomocą oprogramowania, co zmniejsza ilość pracy ręcznej i pozwala na skupienie się na marketingu i obsłudze klienta.
 9. Prostsza obsługa zamówień: Procesy realizacji zamówienia są zwykle prostsze, ponieważ produkty wysyłane są bezpośrednio od dostawcy do klienta.
 10. Możliwość międzynarodowej sprzedaży: Dropshipping pozwala sprzedawać produkty klientom na całym świecie, otwierając międzynarodowe rynki bez dodatkowych komplikacji.
 11. Łatwość zmiany oferty: Możesz szybko dostosować swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów, dodając lub usuwając produkty z oferty bez żadnych komplikacji.

Mimo że dropshipping oferuje wiele zalet, istnieją również wyzwania, takie jak niższe marże zysku, kontrola nad procesem wysyłki i jakością produktów, oraz większa zależność od dostawców. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć zarówno plusy, jak i minusy tego modelu biznesowego przed podjęciem decyzji o jego wykorzystaniu.

Aby uzyskać plik XML z ofertą hurtowni (jest to niezbędne aby zintegrować hurtownię ze sklepem internetowym) trzeba zapytać w danej hurtowni o to czy dla swoich klientów udostępnia ofertę w postaci plików XML, aby można było zintegrować swój sklep internetowy z ofertą hurtowni (pobierać do swojego sklepu ofertę.

Integracja sklepu internetowego z hurtownią

Mając sklep internetowy zintegrowany z hurtowniami, możesz w łatwy sposób w ciągu kilku minut, automatycznie zapełnić go tysiącami produktów. Nie będziesz musiał dodawać produktów ręcznie, bo wszystkie produkty dodają się same, wraz z opisami, zdjęciami i cenami, powiększonymi o Twoje marże. Produkty w sklepie będą samoczynnie się aktualizowały, czyli zawsze będziesz mieć aktualne stany i ceny – dzięki temu zaoszczędzisz wiele cennego czasu i nie będziesz musiał zatrudniać dodatkowych pracowników do pilnowania tego!

Możesz podłączyć swój sklep internetowy do hurtowni, które oferują model sprzedaży Dropshipping, czyli będą wysyłać produkty bezpośrednio do Twoich klientów. W tym modelu logistycznym rola Twoja będzie sprowadzać się do zbierania zamówień i przesyłania ich do hurtowni / dostawcy, który będzie realizować wysyłkę towaru. Oczywiście przeważnie w modelu sprzedaży Dropshipping, marże są trochę niższe niż w tradycyjnej sprzedaży, gdy wysyłką zajmuje się sklep internetowy.

Moduł integracji sklepu internetowego z hurtowniami można zintegrować praktycznie z każdą hurtownią, dystrybutorem lub producentem, który udostępnia swoją ofertę produktową w postaci pliku XML plik XML umożliwia łatwą wymianę danych pomiędzy systemami.

Wykorzystanie bezpośredniej przesyłki z hurtowni do klienta detalicznego doskonale sprawdza się w przypadku młodych przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek e-commerce. Rozwiązanie umożliwia rozpoczęcie działalności bez czynienia dużych inwestycji i konieczności posiadania pokaźnego wkładu własnego na start firmy.

HURTOWNIE NA PEŁNYM AUTOMACIE

Baselinker to najlepsze narzędzie do
automatyzacji sklepu bez względu ile zamówień obsługujesz. Niezbędne narzędzie dla startujących, rozwijających się i dużych biznesów. Całkowicie bezpłatny do 100 zamówień / miesiąc.

https://baselinker.com/

BaseLinker umożliwia natychmiastową integrację z bazą produktową wybranych hurtowni (przy podłączeniu pliku XML nie jest potrzebna wiedza programistyczna).

PASYWNY SKLEP

Zainwestuj w sklep internetowy, który:

 • automatycznie generuje reklamy w Google i Facebook
 • automatycznie przekazuje zamówienia do hurtowni
 • hurtownia automatycznie wysyła zamówienia do klienta
 • reinwestujesz środki z każdego zamówienia w reklamę

Możliwości integracji:

 • Wystawianie produktów z hurtowni do sklepu lub marketplace. Wszystkie dane produktów, w tym opisy i zdjęcia pobierane są z hurtowni i codziennie aktualizowane. Hurtownia widoczna jest jako oddzielny magazyn w BaseLinkerze.
 • Synchronizacja stanów i cen. System pobiera aktualne stany i ceny z hurtowni co godzinę. Możliwe jest automatyczne aktualizowanie i zamykanie ofert w w sklepie na podstawie stanu w hurtowni.
 • Automatyczne zamawianie (full automat dropshipping). W przypadku hurtowni dropshippingowych, które udostępniają API do składania zamówień, możliwe jest automatyczne przekazywanie zamówień. Zamówienie może być przekazywane do hurtowni ręcznie lub w dowolnym momencie z wykorzystaniem automatycznych akcji.

HURTOWNIE DROPSHIPPING FULL AUTOMAT

 1. https://abckosmetyczne.pl/
 2. https://adlersklep.eu/
 3. https://globalvet.pl/
 4. https://amracing.pl/
 5. https://benetech.eu/
 6. https://brandorder.eu/
 7. http://www.cdc-pl.pl/
 8. https://pszczelnictwo.com.pl/
 9. https://galopi.pl/
 10. https://grubygarage.com.pl/
 11. https://wamar-ik.pl/
 12. https://www.maxy.pl/
 13. https://meblepolskie.eu/
 14. https://mjwtools.com/
 15. https://motofan.com.pl/
 16. https://www.overlordfight.com/
 17. https://parkmarket.pl/
 18. https://paryskie.pl/
 19. https://polzak.pl/
 20. https://www.urwiskowo.pl/
 21. https://hurtowniapest.pl/
 22. https://wmbikes.pl/
 23. https://zakupytv.net/
 24. https://awparts.pl/
 25. https://dekonarzedzia.pl/
 26. https://badu.com.pl/
 27. https://bakalu.pl/
 28. https://dofirmy.pl/
 29. https://doup.pl/
 30. https://www.eldom.eu/
 31. https://www.hurtmeblowy.pl/
 32. https://jumi.pl/
 33. https://www.maksik.pl/
 34. https://www.mario.sklep.pl/
 35. https://hurtnasyre.pl/
 36. https://new-electric.pl/
 37. https://nidaexpress.com/
 38. https://balneo.pl/
 39. https://b2b.batna24.com/
 40. https://fairplayplus.pl/
 41. https://martom-hurtownia.pl/
 42. https://www.ortikon.pl/
 43. https://rm-motors.com/
 44. https://sklep.kz.com.pl/
 45. https://sollux.pl/
 46. https://sunme.pl/
 47. https://techonic.pl/
 48. https://hurtowniagsm.com/
 49. https://sklep.biaks.pl/pl/
 50. https://agdexpert.com/
 51. https://carmotion.pl/
 52. https://cannabis-spot.pl/
 53. https://denicarte.pl/
 54. https://bioplanet.pl/
 55. https://www.eetgroup.com/
 56. https://eko-light.com/
 57. https://flhf.com.pl/
 58. https://fruties.pl/
 59. https://halmar.pl/
 60. https://hurtlamp.pl/
 61. https://hurtowniasmjsport.pl/
 62. https://ibuyer.eu/
 63. https://www.karko.pl/
 64. https://kompre.pl/
 65. https://negotti.pl/
 66. https://www.paker.fit/
 67. https://www.pielegnacjaaut.pl/
 68. https://powerbody43300.pl/
 69. https://premicanna.store/
 70. https://profil-hurt.pl/
 71. https://pronice.pl/
 72. https://rekman.com.pl/
 73. https://szklanemozaiki.pl/
 74. https://www.grupatopex.com/
 75. https://www.venusti.eu/
 76. https://velo.pl/
 77. https://www.wega.wroc.pl/

Czy muszę mieć firmę aby prowadzić sklep?

Aby móc korzystać z opcji, jaką jest dropshipping bez firmy, niezbędne jest zastosowanie formy prawnej działalności nierejestrowanej. Taki wariant możliwy jest do zrealizowania w przypadku, gdy sprzedaż prowadzona będzie samodzielnie i bez udziału żadnych wspólników, a w ciągu ostatnich pięciu lat nie była prowadzona spółka, ani działalność gospodarcza. Ponadto nie można też jednocześnie prowadzić innej działalności nierejestrowanej i tym samym uzyskiwać z tego tytułu przychodu w wysokości ok 2700 zł brutto.

Dropshipping zarobki

Dropshipping to metoda realizacji zamówień, która pozwala właścicielom sklepów sprzedawać bezpośrednio konsumentom bez magazynowania zapasów. Gdy klient kupuje produkt w sklepie dropshipping, dostawca zewnętrzny wysyła go bezpośrednio do niego. Klient płaci ustaloną przez Ciebie cenę detaliczną, Ty płacisz cenę hurtową dostawcy, a reszta to zysk. Nigdy nie musisz obsługiwać produktów ani inwestować w zapasy. Aby sprzedawać produkty, wystarczy zarejestrować konto u dostawcy. Teoretycznie zatem zarobki mogą być kolosalne ale w praktyce jest to trudne zajęcie.

Czy da się zarabiać na dropshippingu i ile?

Tak, dropshipping nadal jest wart inwestycji, jeśli szukasz taniego pomysłu na biznes. Liczba osób szukających terminu „dropshipping” wzrosła wykładniczo w ciągu zaledwie kilku lat co pokazuje powyższy wykres z GoogleTrends.

Sukces polega na doborze właściwych produktów, utrzymaniu marży i wyborze odpowiednich dostawców oraz skutecznym i tanim pozyskiwaniu klientów. Jeśli te podstawy masz opanowane w stopniu dobrym to jako dropshipper faktycznie możesz stworzyć odnoszący sukcesy, dochodowy biznes online.

Jak wybrać odpowiednie produkty do dropshipingu?

Coraz więcej hurtowni oferuje współpracę opartą o dropshipping. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy asortyment nadaje się tak samo dobrze do sprzedaży w tym modelu logistycznym. Lepiej zrezygnować z towarów, które podlegają częstym zwrotom, nie wszystkie hurtownie godzą się na ich przyjmowanie, co może być bardzo kłopotliwe. Pamiętaj, że za zwrócone produkty będziesz musiał oddać klientom pieniądze z własnej kieszeni. Można spotkać się z opiniami, że takim asortymentem jest odzież. Owszem, jeśli chodzi o ubrania z górnej półki, jednak, jak pokazuje praktyka, większość odzieży doskonale sprawdza się w dropshippingu. Przemyśl dobrze sprzedaż produktów delikatnych, a także ciężkich lub o dużych gabarytach. Chociaż to nie Ty będziesz formalnie odpowiedzialny za ich wysyłkę, to do Ciebie zwrócą się klienci z reklamacjami, jeśli delikatny przedmiot ulegnie w transporcie uszkodzeniu. Weź pod uwagę, że w przypadku asortymentu o niestandardowych gabarytach, ponieważ klientów mogą odstraszać zbyt wysokie koszty przesyłki.

Hurtownie dropshipping

W Internecie możesz handlować dosłownie wszystkim. Zastanawiasz sie skąd brać towar do sklepu internetowego? Towar do sprzedaży w sklepie internetowym znajdziesz w jednej z kilkuset hurtowni online w Polsce. Zatowarowanie Twojego sklepu internetowego zajmie Ci dosłownie kilka minut a wszystkie produkty wraz z cenami, parametrami i zdjęciami pobierzesz bowiem do sklepu przy pomocy kilku kliknięć w ramach modułu integracji z hurtowniami. Jeśli nie wiesz, którą hurtownie wybrać daj znać lub przeczytaj jeden z poradników.

Co najlepiej sprzedawać w dropshippingu?

Oto kilka kategorii produktów, zajrzyj do działu o jak wyszukać niszę produktową dla sklepu internetowego aby dowiedzieć się więcej

 • Zabawki i artykuły dziecięce. Produkty należą do tych, które cieszą się niesłabnącym popytem. Decydując się na wprowadzenie takiego asortymentu do oferty sklepu, raczej nie będziemy mieć problemu z jego pozyskaniem – w sieci funkcjonuje naprawdę sporo hurtowni dropshippingowych oferujących zabawki i artykuły dziecięce. W przypadku zabawek warto trzymać rękę na pulsie – aby osiągać odpowiednie zyski, trzeba znać trendy.
 • Biżuteria. W dropshippingu dobrze sprzedaje się biżuteria, m.in. kolczyki, wisiorki czy bransoletki, i zegarki. Tego rodzaju produkty cieszą się dobrym popytem przez cały rok, a w okolicach świąt sprzedaż jeszcze wzrasta. Klienci często kupują biżuterię także pod wpływem impulsu. W odróżnieniu np. od odzieży nie trzeba jej przymierzać, co zmniejsza ryzyko zwrotów. Biżuteria jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca, więc koszty wysyłki nie są wysokie.
 • Artykuły dla zwierząt. Zapotrzebowanie na artykuły dla zwierząt wydaje się ciągle zwiększać. Właściciele zwierząt coraz częściej i coraz chętniej przeznaczają pieniądze na rozpieszczanie swoich pupili, a robią to, m.in. kupując im różnego rodzaju zabawki czy smakołyki. Oprócz tego dobrze sprzedają się takie akcesoria jak np. miski, smycze czy obroże.
 • Kosmetyki i produkty beauty. Zdrowie i dobre samopoczucie to dzisiaj bardzo gorące tematy. Dbanie o siebie jest trendy, dlatego klienci chętnie się rozpieszczają i wydają pieniądze na produkty, dzięki którym mogą czuć się zdrowsi, piękniejsi, bardziej zrelaksowani. Warto więc rozważyć wprowadzenie do asortymentu sklepu np. kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji ciała, włosów i paznokci.
 • Akcesoria do telefonów. Wśród internautów kupujących w sieci chyba trudno byłoby znaleźć osobę, która nie miałaby telefonu komórkowego. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju etui, smycze czy szybki ochronne jest bardzo duże i właściwie nie gaśnie. Lubimy spersonalizowane przedmioty, chętnie więc kupujemy takie produkty jak np. futerały ozdobione przyciągającą wzrok grafiką. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że przeciętny użytkownik wymienia telefon co dwa lata (niektórzy nawet co rok), a zmiana telefonu rodzi potrzebę kupna nowych, pasujących akcesoriów.

Nisze produktowe

Wielokrotnie spotkałem się z opinią iż w Internecie można sprzedawać wszystko. Jednak rozmawiając z osobami prowadzącymi swoje sklepy, wspólnie dochodzimy do wniosku, że są kategorie produktów, które idealnie się nadają do sprzedaży przez Internet a są takie, które sprzedać jest trudniej. Jednym z najbardziej błędnych założeń sprzedawców internetowych jest fakt iż sądzą, że można zbudować udany biznes sprzedając wszystko jak Amazon. Ale nawet Amazon nie sprzedaje wszystkiego. Zwiększania grup asortymentowych wymaga wielkich worków gotówki na reklamę. Dlatego zawsze na start doradzam uruchomienie sklepu niszowego w cenie nieprzekraczającej średniej krajowej pensji. Jak wybrać produkty do sklepu? Co się będzie sprzedawało?

 • Produkty nietypowe przyciągające uwagę, łatwo się je promuje kanałami typu poczta pantoflowa „zobacz co widziałem ” a co najważniejsze zapewniają wysokie marże. Idealnie jest stworzyć własne produkty ale jest to trudne i śmiało można zacząć od wyszukania niszowych produktów lub zacząć ich dystrybucję w danym kraju.
 • Produkty trudno dostępne – jeśli sprzedajesz coś co jest łatwo dostępne to klient zawsze będzie się zastanawiał czy ni pójść do swojego lokalnego sklepu i tam nie dokonać zakupu. W kategorii tej królują wszystkie produkty specjalistyczne, których nie mają sklepy stacjonarne, które aby sprzedać trzeba wykazać się wiedzą na poziomie eksperta.
 • Produkty rozwiązujące bardzo konkretną potrzebę / problem czy chorobę – jeśli oprzesz sprzedaż o rekomendacje zadowolonych klientów (dowód na skuteczność) to możesz stać się królem niszy sprzedając nawet 1 produkt, w ten sposób działają wszelkie sklepy producentów preparatów leczniczych, magicznych suplementów czy innych środków. 

Dzięki niszy produktowej łatwiej również wyszukać tematy do opisywania na blogu i łatwiej przebić się na wysokie pozycje w Google.

Skąd brać produkty dropshipping?

Dropshipping z Chin

Brutalnie patrząc na świat musisz sobie uświadomić, że praktycznie wszystkie produkty są produkowane w Chinach lub Azji. Większość z nich można znaleźć w Aliexpress czy Alibaba ale ludzie wolą kupować produkt w sklepach internetowych w swoim kraju. Ale Aliexpress i Alibaba mimo, że są źródłem tanich produktów to niestety są z nimi problemy ponieważ ludzie pragną zaufania, a zaufanie przychodzi tylko wtedy, gdy sprzedajesz produkty jako lokalna marka godna zaufania. Dodatkowo wadą jest czas dostawy produktów z Chin. O nim na przykładzie realnego sklepu znajdziesz informacje poniżej. Jeżeli nie chcesz zajmować się importem to pozostają ci hurtownie drop shippingowe w Polsce.

Hurtownie Dropshipping w Polsce

W Polsce działa ponad 600 hurtowni dropshipping, które oferują produkty w modelu dropshipping. Ich zaletą jest to, że mają produkty na miejscu i nie musisz czekać kilka tygodni na dostawę, wysyłają produkty następnego dnia do klientów. Wadą natomiast jest koszt zakupu – niestety nie dostaniesz dobrej ceny na starcie współpracy. Ale to nie jest przeszkoda.

Szukając dobrego produktu do dropshippingu są tylko 2 wymogi:

 • produkt musi rozwiązywać jakiś realny problem
 • produkt musi być wysokiej jakości

Zasadniczo cała zabawa w sklep dropshipping polega na wyszukaniu produktu, który będzie hitem sprzedażowym. I to na nim będziesz zarabiał duże pieniądze. Najłatwiej takie produkty szukać w niszy, nisza ułatwia nam szukanie produktów, które zaspokoją potrzeby wąskiej grupy odbiorców, na przykład na kempingu, w czasie wędrówek, w czasie wędkowania itp. Wyszukiwanie produktów powinno się zacząć od strefy, która jest twoim hobby. Obojętne co to jest, co robisz po pracy. Jeśli nie masz hobby to nie siedzisz w realnych potrzebach grupy docelowej więc będzie trudniej. Pamiętaj tylko aby ta nisza nie była zbyt mała. Inna sprawa jeśli twoja nisza jest sezonowa np. ogród to poszukaj czegoś co będzie alternatywą po sezonie letnim. Dzięki takiej niszy łatwiej jest kierować reklamy na po zainteresowaniach, wtedy zaczynają być skuteczne.

Czy dropshipping jest dochodowy?

Zobacz jak to wygląda na realnym przykładzie nisza: sklep z naczyniami miedzianymi, który importuje i sprzedaje pod swoją marką Ayurveda Polska

Produkt: dzbanek miedziany (ayurveda)

 1. rozwiązuje problem oczyszczania wody ludzi, którzy dbają o zdrowie
  – miesięcznie produktu szuka 3000 osób
 2. importując z Chin za pomocą serwisu Alibaba – cena 55 zł / szt
 3. klienci kupują finalnie nawet po 199 zł / szt
 4. koszt reklamy w Google 1300 zł
 5. mały sklepik sprzedaje 50 szt

Wartość sprzedaży wyniosła 10 400 zł

 • koszt towaru = 2750 zł
 • koszt reklamy 1300 zł
 • zysk: 6 350 na jednym produkcie → reinwestujesz w towar / reklamę i zamawiasz więcej

Jak założyć sklep internetowy bez abonamentu

Jak już masz wybrany produkt musisz stworzyć swój sklep internetowy. Najprostsza wersja to nasz bezpłatny poradnik JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY

Praktycznie każdy sklep internetowy ma dziś podobne funkcje dlatego ja zawsze wybieram najtańsze rozwiązanie którym łatwo i samodzielnie jestem w stanie zarządzać. Najczęściej wybieram oprogramowanie Woo Commerce ale popularne i niestety dużo droższe są SkyShop Redcart, IAI SHOP, SoteShop, Shoper ….

Promocja sklepu internetowego

Kto jest twoją konkurencją / jak sprawdzić konkurencję

TRADEWATCH https://tradewatch.pl/

To system do weryfikacji co i ile się sprzedaje na naszym Allegro, produkt sprawdzamy po słowie kluczowym dzbanek miedziany i mamy od razu odpowiedź ile się sprzedaje i kto w jakiej cenie sprzedaje najwięcej.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

GOOGLE – PLANER SŁÓW KLUCZOWYCH

Jeśli sprzedaje się dany produkt na Allegro to sprawdzamy jak sprzedaje się w Google. I tutaj dostajemy potwierdzenie że produktu szuka ponad 3000 osób miesięcznie i co najważniejsze jest to produkt szukany przez cały rok – brak sezonowości.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Dodatkowo wpisując do wyszukiwarki otrzymujemy informacje kto jest nasza konkurencją.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Dodatkowo możesz konkurencję sprawdzić jak reklamuje się na Facebooku. facebook.com/ad/library narzędzie pokazuje wszystkie reklamy danego sklepu, produkty, które wyświetla konkurencja. W zasadzie to także jest kopalnia pomysłów na produkty.

Jak wyszukać producenta produktów dropshipping

Wiesz już co ludzie chcą kupować, czas wyszukać dostawcę. Każdy z produktów jakie wyszukasz w innych sklepach znajdziesz na Alibabie. W dzisiejszych czasach można tam znaleźć wszystko. Więc będziemy używać Alibaba.com lub zamiennie AliExpress.

Wyszukujemy producenta i kontaktujemy się z co najmniej 3-5 sprzedawcami, tak aby mieć punkt odniesienia do poziomu cen / zakresu negocjacji. Tak czy inaczej nie mamy większej siły negocjacyjnej ponieważ dopiero zaczynamy przygodę. Różnica między producentami a handlowcami jest dość istotna, producent faktycznie produkuje produkty a handlowiec tylko przerzuca pieniądze z kieszeni do kieszeni zarabiając na pośrednictwie.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


Występujesz jako właściciel własnej marki lub Szef Działu Zakupów. To naprawdę nie ma znaczenia jak będziesz nazywał swoje stanowisko, chodzi o pokazanie że jesteś zainteresowany długotrwałą współpracą handlową. Dobrze jest na tym etapie już używać własnej domeny, w której pokazujesz, że Twój sklep specjalizuje się w sprzedaży danej kategorii produktów.

Celem tych wiadomości jest pokazanie producentowi, że jesteśmy zainteresowani tworzeniem długoterminowej relacji biznesowej z firmą. Chińscy dostawcy są zawsze zainteresowani tworzeniem długoterminowych relacji biznesowych, ponieważ wiedzą, że później możemy zacząć zamawiać dużo większe ilości na magazyn. A zarabiają dopiero jak sprzedadzą tysiące jednostek danego produktu.

Oto kilka pytań, które warto zadać producentowi:

Czy oferują wysyłkę do klientów końcowych / Jak wyglądają przesyłki? Dlaczego to ważne? Zasadniczo nie ma nic gorszego niż otrzymanie przez klienta produktu, za który zapłacił 200 zł w Twoim sklepie a produkt, który otrzymują, ma na sobie kilka chińskich napisów, chińskie materiały marketingowe i jeszcze gorzej fakturę na 3$ z której wynika, ile zarobiłeś

Czy realizują wysyłkę hurtową? Możesz producentowi wysłać plik Excela z zamówieniami i adresami do wysyłki. To bardzo ułatwia pracę przy większej ilości zamówień, raz dziennie lub raz na dwa dni i możesz wysłać im swoje zamówienia w pliku i w ten sposób zrealizują każde zamówienie do klienta końcowego. Nie musisz niczego wysyłać. Nie musisz niczego pakować.

Czy oferują nadruk logo Twojej firmy na produktach?

Zawsze, zawsze, zawsze chcesz spróbować umieścić swoje logo na produkcie. Nawet jeśli to drop shipping. Czasami powiedzą, tak, ale będzie to minimalna wielkość zamówienia np. 15 lub 100 szt. W takim przypadku spróbuj negocjować, po prostu powiedz, że chcesz przetestować jakość produktu.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

Na naszym przykładzie producentem naczyń miedziany w Indiach, jest INDIAN ART VILLA – od 9 lat na Alibaba więc to znaczy, że partner nas nie zawiedzie. Przy zamówieniach 50 szt bez problemu uzyskamy nasze logo które wygląda obłędnie. Nawet jak zamówisz mniejsza ilość to możesz dodać swoją etykietkę już w Polsce tak jak robią to inne sklepy z tym samym produktem.Zawsze najbardziej opłacalne będzie zmawianie do Polski. Dla przykładu rentowność na naczyniach miedzianych sięga 400%. Zobacz jak to wygląda w liczbach:

KOSZT ZAKUPU 55 zł / szt

KOSZT REKLAMY: 1300 zł

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


SPRZEDAŻ 199 zł / szt.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć


I to jest jeden produkt. Jeśli do tego dołożysz 10 innych produktów inwestując w towar i jeden wspólny transport twój wynik sprzedażowy dobija 1 000 000 zł.

Dropshipping Jak Zacząć
Dropshipping Jak Zacząć

Co jeszcze ważne przy dropshippingu z CHIN?

Najczęściej płacimy za towar przez PayPal. Polecam PayPal ponieważ zabezpiecza cię przed oszustwami, ale jeśli masz zaufanego dostawcę, i nawiązałeś dobre relacje można płacić też przelewem. Koniecznie podaj swój numer WhatsApp. Gorąco polecam komunikację z dostawcą WhatsApp, ponieważ platformy komunikacyjne AliExpress i Alibaba są wyjątkowo toporne a wynegocjowanie odpowiedniej ceny zajmie kilka dni, w przypadku gdy te same negocjacje za pośrednictwem WhatsApp zajmują znacznie mniej czasu.

Podróż towaru z Chin zajmie od trzech do pięciu dni. Mając już produkt możesz go zacząć reklamować i wysyłać klientom.

Pamiętaj, że aby kontaktować się z producentami czy polskimi hurtowniami warto mieć już gotowy profesjonalnie wyglądający sklep internetowy. Możesz taki sklep zamówić – zrobię go w 7 dni – pod klucz i wraz ze szkoleniem z obsługi.