dropshipping zarobki

Dropshipping zarobki

Dropshipping to metoda realizacji zamówień, która pozwala właścicielom sklepów sprzedawać bezpośrednio konsumentom bez magazynowania zapasów. Gdy klient kupuje produkt w sklepie dropshipping, dostawca zewnętrzny wysyła go bezpośrednio do niego. Klient płaci ustaloną przez Ciebie cenę detaliczną, Ty płacisz cenę hurtową dostawcy, a reszta to zysk. Nigdy nie musisz obsługiwać produktów ani inwestować w zapasy. Aby sprzedawać produkty, wystarczy zarejestrować konto u dostawcy. Teoretycznie zatem zarobki mogą być kolosalne ale w praktyce jest to trudne zajęcie.

Czy da się zarobić na dropshippingu?

Tak, dropshipping może być opłacalnym modelem biznesowym dla sprzedawców, ponieważ nie ponosisz odpowiedzialności za wysyłkę lub produkcję. Jest to model biznesowy niskiego ryzyka, który nie wiąże się z ogromnymi kosztami, jakie normalnie ponosiłby hurtownik, a dzięki odpowiednim dostawcom możesz uzyskać dobrą marżę zysku. Ale aby odnieść zysk musisz być w czym dobry lub chcieć się nauczyć nowych rzecz. Tego niestety nie dowiesz się z drogich szkoleń ani nie zobaczysz na filmach na YouTubie pokazujących młodych milionerów na tle swoich super aut. Nie wystarczy że założysz sklep. Musisz umieć TANIO doprowadzić potencjalnych klientów do swojej oferty, jeśli tego nie potrafisz niestety twoje szanse na zysk są zerowe. Zarobią na tobie wszyscy dookoła począwszy od hurtowni, kurierów, platform sprzedażowych, Facebook i Google ale niestety nie ty.

Jak tanio i skutecznie doprowadzić klientów do sklepu internetowego działającego w modelu droshipping? Niestety nie ma takiej metody. To znaczy jest ich wiele ale musisz to robić od lat lub chcieć się nauczyć jednej z tych rzeczy poniżej. Jeśli czegoś z tej listy nie potrafisz to nie będziesz miał zysku. Polecam ci tanie szkolenia w Strefie Kursów na których poznasz podstaw danego sposobu reklamowania sklepu.

  • Prowadzenie bloga
  • Google pozycjonowanie
  • Google reklama płatna
  • Facebook / Instagram – tworzenie społeczności
  • Facebook reklama płatna
  • Email marketing
  • Platformy sprzedażowe typu Allegro

 

Kurs SEO – jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz jak zadbać o SEO i zapewnij swoje stronie wysoką pozycję w wyszukiwarce https://strefakursow.pl/kursy/biznes_i_marketing/kurs_seo_-_jak_skutecznie_pozycjonowac_strone.html

Kurs E-marketingu – podstawy reklamy internetowej

Naucz się prowadzić skuteczne działania marketingowe w internecie. Poznaj przydatne narzędzia, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes, zdobywać klientów i zwiększać zyski. https://strefakursow.pl/kursy/biznes_i_marketing/kurs_e-marketingu_-_podstawy_reklamy_internetowej.html

Kurs WordPress – tworzenie stron od podstaw (jak zrobić bloga)

Stwórz samodzielnie nowoczesną stronę z WordPress i naucz się nią zarządzać. Dowiedz się jak wykorzystać najlepsze wtyczki, instalować motywy i wdrożyć stronę na serwer. https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_wordpress_-_tworzenie_stron_od_podstaw.html

Jak prowadzić fanpage na Facebooku

Dowiedz się jak założyć i efektywnie prowadzić firmowy fanpage na Facebooku. Bądź tam gdzie Twoi klienci, buduj wizerunek marki i zwiększ sprzedaż darmowymi sposobami.

Social Media Manager

Dowiedz się jak wykorzystywać potencjał i możliwości social mediów w działaniach marketingowych. Naucz się prowadzić profile firmowe, budować społeczność i wizerunek na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych popularnych serwisach. https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/social_media_manager.html

E-marketing Manager

Marketing internetowy to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. Zostań cenionym specjalistą w tej niezwykle ważnej i ciągle się rozwijającej dziedzinie. https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/e-marketing_manager.html

Kurs Marketing i sprzedaż na Instagramie

Poznaj skuteczne techniki promocji i budowania wizerunku firmy i marki osobistej na Instagramie. Stwórz profesjonalny i angażujący profil, który pomoże Ci zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. https://strefakursow.pl/kursy/biznes_i_marketing/kurs_marketing_i_sprzedaz_na_instagramie.html

Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku

Zwiększ efektywność swoich działań marketingowych na Facebooku. Naucz się skuteczniej wykorzystywać możliwości firmowego fanpage’a do aktywnego pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży.

Kurs Skuteczny e-mail marketing od podstaw

Dowiedz się jak prowadzić efektywne kampanie e-mail marketingowe. Zacznij wykorzystywać potencjał newsletterów do zwiększania sprzedaży, zdobywania nowych klientów i budowania wizerunku.

Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords)

Zdobądź więcej klientów i zwiększ zyski firmy, dzięki skutecznej reklamie internetowej. Opanuj narzędzia Google Ads (AdWords) i naucz się samodzielnie prowadzić i optymalizować kampanie marketingowe.  https://strefakursow.pl/kursy/biznes_i_marketing/podstawy_reklamy_w_google_ads_adwords.html

Reklama na Facebooku dla zaawansowanych

Wyciśnij maksimum z reklamy na Facebooku! Poznaj rady eksperta i wykorzystaj growth hacking w kampaniach

Kurs Influencer marketing – współpraca reklamowa z influencerami od A do Z

Naucz się dobierać idealnych influencerów do współpracy. Dowiedz się jak prowadzić z nimi skuteczne kampanie reklamowe i zwiększać rozpoznawalność swojej marki.

Kurs Jak sprzedawać na Allegro – od początkującego do Super Sprzedawcy

Poznaj najlepsze techniki i triki w sprzedaży na Allegro. Naucz się tworzyć atrakcyjne oferty, wyróżnij się na tle innych sprzedawców i wykorzystaj narzędzia, które zmaksymalizują Twoje zyski.

Ile można zarobić w dropshippingu?

Jest wielu dropshipperów, którzy sprzedają bardzo duże ilości towaru za rocznie dzięki udanemu sklepowi dropshipping. Cały sekret rentownego sklepu dropshipping polega na wybraniu odpowiednich dostawców i zbudowaniu marki. O ile to pierwsze zadanie można dość szybko osiągnąć z sukcesem to budowanie marki jest procesem którego nie da się skrócić do 1 czy 2 miesięcy.

Zarobki w dropshippingu zależą od tego czy trafisz w trend na rynku na dany produkt czy kategorię produktów. Dlatego jak znasz niszę produktów w której chcesz rozpocząć sprzedaż dropshipping. Prawda jest taka, że jeśli nie znasz się na jakiejś niszy to będziesz ciągle pudłował nawet korzystając z gotowych cudzych pomysłów na produkty do sprzedaży. Zatem zarobki są uzależnione od tego co wiesz o danej niszy produktowej i potrzebach klientów.

Produkty niszowe często mają bardziej entuzjastyczną bazę klientów, co może ułatwić sprzedaż określonym grupom odbiorców, zwiększając szanse na skuteczne reklamy. Fitness, kosmetyki, elektronika, akcesoria do telefonów i przedmioty związane z jogą mogą być dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia dropshippingu bez pieniędzy.

Jak trudno jest założyć sklep dropshipping?

Wbrew szkoleniom które pokazują milionerów rozpoczęcie działalności dropshipping jest zajęciem bardzo konkurencyjnym i jest cała masa osób które chcą zabrać twoje zyski po drodze. Sklep dropshipping możesz założyć całkowicie za darmo ale schody się zaczną zaraz uruchomieniu sklepu bo dziś wejście do branży e-commerce z bardzo małym budżetem i małymi umiejętnościami to pewna strata. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego klient miałby kupić właśnie w twoim sklepie? Jeśli i nie znasz odpowiedzi na to pytanie nie zaczynaj bo stracisz swoje oszczędności.

Prowadzenie sklepu internetowego z dowolnego miejsca i nieograniczone możliwości – działanie w różnych branżach – oczywiście to prawda ale… wybór dostawcy dropshipping to kluczowy krok w kierunku stworzenia udanego biznesu dropshipping. Bez dostawców firma dropshipping nie miałaby żadnych produktów do wysyłki do klientów, a zatem przestałaby istnieć.

W tym momencie sprawdziłeś, jakie produkty dropshipping chcesz sprzedawać i wiesz, że mogą one przynosić zyski chcesz mieć pewność, że znajdziesz dostawcę dropshipping, który zapewni Ci wysokiej jakości usługi, których potrzebujesz, aby się rozwijać. Masz do wyboru:

  • sprzedawać w oparciu o polskie hurtownie – ok 10% marża na produkcie
  • sprzedawać w oparciu o chiny – długie realizacji zamówień i możliwość utraty klientów z powodu niskiej jakości produktów
  • sprzedawać sprowadzony towar z Azji – przeczytaj jak zacząć dropshipping. Moim zdaniem jedyna szansa na racjonalny zarobek ale to już nie jest dropshipping tylko tradycyjny e-commerce z własnym magazynem lub usługą fullfillment

Dropshipping Allegro

Oczywiście masz taką możliwość. Dropshipping zarobki na allegro to temat tabu, szkoleniowcy zarabiają na szkoleniach pokazując niesamowite wyniki ale prawda jest taka, że jeśli nie masz dojścia do towaru w niskiej cenie to żadna hurtownia nie sprzeda ci taniej niż sama sprzedaje na Allegro. Tak niestety zazwyczaj jest że ta sam hurtownia też sprzedaje na Allegro pod inną nazwą. Czemu miałaby oddawać zysk skoro sama sporwadza towar i ma możliwości wysyłki tysiecy zamówień dziennie? Allegro to największa platforma zakupowa w naszym kraju ale to niestety jedyna zaleta, ponieważ klient nie przywiązuje się do Twojej marki a do marki Allegro i to za twoje pieniądze. Tak, tak, zaletą współpracy z Allegro jest to, że dasz zarobić Allegro. Każdy sprzedawca w Polsce zna Allegro, ale Allegro zabiera ogromne prowizje na sprzedawcach niwelując Twój zysk do kilkuset złotych miesięcznie. Allegro budzi dobre skojarzenia ale tylko wśród klientów a nie sprzedawców. Wszyscy sprzedawcy są już na Allegro ale każdy kto tam sprzedawała wie, że rentowniejszy jest własny sklep.

Czy można kupić sklep dropshipping od innej firmy?

Nie musisz tworzyć samodzielnie sklepu od zera, możesz kupić gotowy sklep dropshipping podłączony do wybranej hurtowni aby spróbować swoich sił. Oczywiście możesz kupić gotowy sklep ale zastanów się dlaczego ktoś chce sprzedawać bezobsługowy biznes generujący sety tysięcy zysku ??? Nie spina się? Dlatego dowiedz się jak samodzielnie uruchomić sklep internetowy i zrób test jak najniższym kosztem czy ten biznes będzie dla ciebie łatwy, przyjemny i dochodowy.