||

#71 DROPSHIPPING

Dropshipping to internetowy model biznesowy, w którym masz sklep internetowy, w którym sprzedajesz produkty, ale nie masz żadnego z nich w swoim magazynie ani w domu.

Kiedy ktoś składa zamówienie w Twoim sklepie dropshipping, składasz to samo zamówienie bezpośrednio u dostawcy dropshipping. Następnie Twój dostawca dropshipping zajmie się resztą. Twój klient otrzyma paczkę prosto od dostawcy dropshippingu, a Ty nigdy nie musisz obsługiwać produktu.

Ludzie myślą, że to jest łatwe

Ale dlaczego jest to łatwe? Cóż, na przykład, jeśli porównasz to do otwarcia normalnego sklepu detalicznego „offline”, porównasz inwestycje, którą musisz wykonać przed otwarciem sklepu tradycyjnego to złapiesz się za głowę. Sklep dropshipping możesz uruchomić w kilka godzin.

Ale, ponieważ jest to tak łatwe i nie wymaga od ciebie wysiłku nie będzie to aż tak zyskowny biznes jak myślisz. Na 99% zapłacisz więcej za każdy przedmiot, który sprzedajesz, w porównaniu do płacenia mniej za zamówienie na magazyn i to prowadzi do mniejszych zysków.

W przeciwieństwie do zwykłego sklepu, który sprzedawałby swoje towary online z własnego magazynu, dostawca dropshipping sprzedaje ci jedną sztukę za każdym razem, gdy składasz zamówienie. Ponieważ za każdym razem sprzedają pojedynczą jednostkę, są odpowiedzialni za przechowywanie produktów, zapewnienie produktów i inne powiązane koszty, takie jak opłacanie personelu, pakowanie i przetwarzanie pojedynczych artykułów. Z tego powodu dostawca dropshipping zapiera większą część zysku – zostaje ci 5-15% z wartości sprzedanego produktu.

Większość ludzi ponosi porażkę ze sklepem dropshipping, ponieważ jest ogromna konkurencja sklepów sprzedających to samo i które konkurują wyłącznie ceną. Dropshipping stał się popularny i każdy chce go mieć, ponieważ wielu „guru w Internetach” reklamowało go jako łatwy sposób na zarabianie pieniędzy.

Oznacza to, że wiele osób korzystających z dropshippingu sprzedaje te same produkty z tymi samymi informacjami, które otrzymały od być może nawet tych samych dostawców dropshippingu.

Oczywiście posiadanie tego samego produktu nie jest jeszcze złe, ale posiadanie tych samych zdjęć, opisów i tak dalej na pewno ci nie pomoże!

Zatem jeśli nie masz sposobu na tanie pozyskanie klientów, to bardzo szybko okaże się, że dropshipping jest nierentowny. Bardzo trudno stworzyć taki kanał marketingu aby zejść poniżej 5% kosztu pozyskania zamówienia. Musisz być w czymś wybitny. Dlatego dropshipping to ….

Idealny model do nauki nowych umiejętności

Dropshipping to tylko metoda realizacji zamówienia, cała e-commerce się nie zmienia. Będziesz musiał opanować do perfekcji jedną z wielu umiejętności jak na przykład:

  • Marketing cyfrowy
  • Pisanie artykułów na bloga czy opisów produktów
  • Optymalizacja konwersji
  • Zarządzanie mediami społecznościowymi
  • I oczywiście dużo więcej…

Te umiejętności przydadzą się, nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujesz się kontynuować swojego sklepu dropshipping.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy