#84 OFERTA DLA KLIENTA BIZNESOWEGO

Jednym z prostych pomysłów na zwiększenie sprzedaży jest rozpoczęcie sprzedaży B2B. Sprzedaż konsumencka (B2C) i sprzedaż w modelu B2B praktycznie niczym się nie różni. Pomyśl o wszystkich wartościach, jakie oferuje twój sklep klientom detalicznym: szybkość, wygoda, elastyczność, customer experience. Tego wszystkiego oczekują także klienci biznesowi. Przecież podobnie jak w B2C, również tutaj po drugiej stronie stoi człowiek. Twój sklep jest już gotowy, wystarczy Twoja decyzja.

Funkcjonalności e-commerce B2B za 99$

Przyjrzyjmy się najważniejszym rozwiązaniom B2B eCommerce, które zwiększają efektywność sprzedaży i podnoszą jakość obsługi klienta.

Indywidualne cenniki – firmy handlowe B2B, w przeciwieństwie do B2C, wymagają znacznie większej elastyczności, aby sprostać wymaganiom klientów biznesowych. I nie da się ukryć, cennik istotnie wpływa na skuteczność sprzedaży online. Możesz dołożyć wtyczkę do swojego sklepu która nie tylko wyświetli odpowiedni poziom klientom hurtowym ale pokaże im stan w pliku XML, tak samo jak ty pobierasz ofertę z Baselinkera.

Dzięki wtyczce niej możesz definiować i udostępniać indywidualne cenniki wynikające z polityki handlowej Twojej firmy. Co więcej, ta funkcjonalność jest dedykowana nie tylko dla pojedynczego klienta biznesowego, ale także dla całych grup klientów, co znacznie ułatwia optymalizację cenową Twojego biznesu.

W ramach platformy e-commerce B2B możesz także zorganizować pracę całego zespołu handlowego. Dzięki temu zmaksymalizujesz wyniki w czasie pracy Twoich pracowników. Za pomocą platformy B2B mają oni łatwy dostęp tylko do informacji niezbędnych do realizacji celów sprzedażowych firmy. Ta funkcjonalność e-commerce B2B umożliwia przydzielanie pracownikom różnych ról, w zależności od ich codziennych obowiązków.

A co powiesz na własny market place za 79$


Czy masz już witrynę i lojalną społeczność i chciałbyś znaleźć sposoby na dywersyfikację przychodów? A może chciałbyś rozpocząć działalność eCommerce bez konieczności inwestowania w tworzenie własnej linii produktów? Dzięki sprzedawcom produktów możesz natychmiast zmienić sklep obsługiwany przez WooCommerce w rynek z wieloma dostawcami, produktami i ustawieniami wypłat.

Pozwól wielu sprzedawcom sprzedawać za pośrednictwem Twojej witryny, a w zamian otrzymuj prowizję od sprzedaży, aby pokryć koszty zarządzania witryną, podczas gdy Ty skupiasz się na budowaniu społeczności.

Dlaczego warto korzystać z dostawców produktów?

Stwórz rynek, na którym można sprzedać wszystko. Od fizycznych, ręcznie robionych produktów po cyfrowe pliki do pobrania, takie jak zdjęcia, motywy, czcionki, audio lub wideo, a nawet rezerwacje np w hotelach.

Kontynuuj sprzedaż własnych produktów. Wyświetlaj produkty sprzedawców na sprzedaż obok własnych produktów.

Ustaw stawki prowizji dla dostawcy. Zachęcaj nowych dostawców do dołączenia do Twojego rynku lub nagradzaj lojalnych lub dobrze zarabiających stawkami prowizji dla danego dostawcy – jednocześnie ustalając odrębną podstawową stawkę prowizji dla całego rynku.

Zredukuj administratora. Pozwól sprzedawcom zarządzać własnymi produktami.

Nie płać prowizji za niezrealizowane zamówienia. Ustaw prowizje, które będą przydzielane dostawcom dopiero po zrealizowaniu zamówienia.

Bądź na bieżąco ze swoim rynkiem dzięki raportom sprzedaży. Uzyskaj ogólny widok sprzedaży dostawcy, prowizji i zarobków miesięcznie według dostawcy.

Opóźniaj płatności prowizji w celu uwzględnienia zwrotów.

Sprzedawcy mogą:

 • kontrolować swój profil publiczny
 • zarządzać swoimi produktami
 • samodzielnie edytować reguły wysyłki dla poszczególnych produktów
 • dodawać notatki do zamówień lub notatki do klientów (np. numery śledzenia)
 • przeglądać swoje zamówienia i raporty dotyczące wyników sprzedaży
 • sprzedawać produkty fizyczne i/lub cyfrowe oraz rezerwacje czasowe
 • otrzymywać wypłaty prowizji

Właściciel marketplace’u może:

 • akceptować i zatwierdzać aplikacje od potencjalnych dostawców
 • zarządzać informacjami o dostawcy
 • ustalać harmonogram prowizji i wypłat dla każdego dostawcy
 • zintegrować sklep do sprzedaży rezerwacji w hotelach …
 • wyświetlać ocenę dostawcy
 • ustawić produkty tak, aby wymagały zatwierdzenia przed dodaniem ich do sklepu
 • wypłacać prowizje od sprzedaży jako ustaloną kwotę lub procent
 • dokonywać płatności na rzecz dostawców ręcznie lub automatycznie

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy