#63 EBAY

EBay to jedna z najstarszych platform sprzedażowych na świecie. Portal działa nieprzerwanie już od 1995 roku.

W 2005 roku zadebiutował na polskim rynku. I, powiedzmy sobie szczerze, nie udało mu się wygrać z rozpoznawalnością Allegro i podbić serc polskich konsumentów. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedaż na eBay to świetny sposób, by dotrzeć do zagranicznych klientów.

eBay to jeden z najstarszych, a także najpopularniejszych serwisów zakupowych na świecie. Dotrzesz dzięki niemu do klientów z ponad 200 krajów, co stawarza ogromne możliwości w zakresie sprzedaży zagranicznej.

Sprzedając na eBay musisz liczyć się z opłatami stałymi i prowizjami – te różnią się nie tylko w zależności od kategorii produktu, ale także od kraju, na terenie którego prowadzisz sprzedaż.

182 miliony użytkowników na całym świecie korzystają z eBay. Podobnie jak w przypadku wszystkich tego typu serwisów, jego popularność jest jego największą zaletą. Zakładając tam konto, zyskujesz więc dostęp do ogromnego grona potencjalnych klientów, którzy regularnie korzystają z portalu.

Warto również nadmienić, że procedury rozpoczęcia sprzedaży są stosunkowo proste – zwłaszcza, jeżeli posiadasz już własny sklep internetowy i bazę produktów.

Rozpoczęcie sprzedaży na eBay to bardzo słuszna decyzja, jeżeli chcesz rozpocząć handel na rynkach zagranicznych. Oferty z serwisu ebay.com są widoczne w ponad 200 krajach, w tym Australii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Nie brak opinii, że w przypadku sprzedaży zagranicznej eBay to lepsze rozwiązanie niż Amazon. Głównie dlatego, że wymagania eBay dla sprzedawców są znacznie mniej restrykcyjne.

System BaseLinker oferuje dwukierunkową integrację z platformą eBay, pozwalającą zarówno na pobieranie zamówień, jak i masowe wystawianie aukcji. Moduł eBay zawiera również opcje zarządzania aukcjami.

Moduł eBay umożliwia:

  • pobieranie zamówień ze wszystkich kont eBay do panelu BaseLinker,
  • przekazywanie zamówień do sklepu internetowego,
  • automatyczne przekazywanie numerów przesyłek nadanych w panelu BaseLinker do eBay,
  • wystawianie aukcji eBay na podstawie produktów z podłączonego do systemu BaseLinker magazynu (może to być magazyn sklepu, hurtownia, magazyn BaseLinker lub system ERP).
  • zarządzanie aukcjami eBay,
  • automatyczne wznawianie aukcji,
  • synchronizację stanu na aukcji zgodnie z aktualnym stanem produktu w magazynie,
  • synchronizację ceny na aukcji zgodnie z ceną powiązanego z nią produktu w magazynie – z uwzględnieniem mnożnika cen.

Załóż konto na PayPal

Założenie konta na PayPal jest w praktyce niezbędne do prowadzenia zagranicznej sprzedaży na eBay. Jest to bardzo łatwe i nie powinno Ci przysporzyć żadnych trudności.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy