#60 MARKETPLACE

Marketplace to już bardzo mocny trend w e-commerce. To kanały sprzedaży, dzięki którym łatwiej przyciągniesz uwagę przyszłych klientów i zwiększysz sprzedaż. Sprzedaż własnych produktów poprzez marketplace, czy to Allegro, Amazon, eBay czy wiele wiele innych sprzyja rozwojowi nowo powstających sklepów internetowych. Ponadto istnieją narzędzia, które pomagają firmom zwiększyć ich rentowność na tych stronach, takie jak oprogramowanie monitorujące ceny. Poniżej kilka niepodważalnych zalet i wad, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojej firmy gdzie zacząć sprzedaż.

Za pomocą systemu Baselinker możesz wystawić automatycznie swoje produkty na ponad 100 platformach sprzedażowych.

Zalety sprzedaży na marketplace

Większa widoczność i lepsze pozycjonowanie
Za pośrednictwem platform handlowych możesz reklamować swoje produkty znacznie większej liczbie potencjalnych klientów w zamian za prowizję. Firmy te mają znacznie lepsze wyniki w wyszukiwarkach niż Twój sklep i wydają więcej na reklamę. W ten sposób Twoje produkty będą łatwiej pojawiać się na pierwszej stronie Google dzięki Twoim słowom kluczowym

Redukcja kosztów
Aby sprzedawać na platformach zakupowych, wystarczy spełnić ich wymagania, wypełnić strony produktów i uiszczać miesięczne opłaty lub prowizje od sprzedaży za każdą platformę. Firmy zaoszczędzą na kosztach tworzenia dowolnej infrastruktury. To samo dotyczy logistyki, ponieważ istnieją już platformy oferujące zajęcie się logistyką za Ciebie, takie jak system fullfillment Allegro czy Inpost.

Wady sprzedaży na marketlace

Wzrasta konkurencja
Rynki umieszczają twoich konkurentów bliżej ciebie. Na tych stronach użytkownicy mogą przeglądać produkty wielu sprzedawców przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jednocześnie ten bardziej konkurencyjny rynek oznacza wysoce zmienne ceny. Dlatego musisz stale przeglądać i korygować swoje ceny, jeśli chcesz być opłacalną opcją dla klientów.

Cierpi na tym wizerunek marki
Wysoki odsetek użytkowników nie zdaje sobie sprawy, od jakiej firmy kupuje produkt, ponieważ ufa platformie zakupowej np Allegro. Po prostu szukają produktu o cenie i właściwościach odpowiadających ich potrzebom, co prowadzi do zwiększenia rozpoznawalności platformy zakupowej a nie Twojego sklepu.

Musisz przestrzegać zasad rynku
Na tych platformach twoje taktyki sprzedażowe są ograniczone do tego, na co pozwalają zasady. Reklamując swoje produkty za pomocą tekstu i obrazów, będziesz musiał spełnić szereg standardów. Musisz także przestrzegać warunków, które mają zastosowanie do wszystkich sprzedawców. Obejmuje to radzenie sobie z opłatami za sprzedaż, które mogą być bardzo wysokie i zmniejszają znacząco Twój zysk.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy