#59 OPINIE KLIENTÓW

Dlaczego potrzebuję opinii klientów w sklepie internetowym?

Gdy zakładasz nowy biznes e-commerce, wyświetlanie recenzji klientów w Twojej witrynie lub o twoim sklepie w Google czy gdziekolwiek indziej jest bardzo ważne w budowaniu zaufania nowych klientów a to przekłada się dla Ciebie większą sprzedaż!

Opinie klientów są niezbędne w tworzeniu społecznego dowodu słuszności. Ten marketingowy termin zasadniczo oznacza, że jako konsumenci kierujemy się opiniami innych. Jeśli widzimy, że inni konsumenci kupili produkt i są z niego zadowoleni, potwierdza to nasz wybór i sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do zakupu tego produktu. Teraz, gdy recenzje produktów są tak powszechne, zwłaszcza w większych witrynach e-commerce, wielu klientów automatycznie szuka dowodów społecznościowych. Tak więc, jeśli Twoja witryna e-commerce nie ma recenzji klientów, prawdopodobnie przegapisz wartościowy biznes.

Recenzje klientów nie tylko potwierdzają społeczny dowód słuszności, wiarygodność i zaufanie do Twojej witryny, ale są też inne bardzo mile widziane korzyści z ich skonfigurowania.

Informacje zwrotne poprawiają Twój biznes

Możesz wykorzystać informacje zwrotne uzyskane dzięki otrzymywania recenzji klientów, aby uzyskać doskonały wgląd w swoje produkty i sklep. Jeśli są rzeczy, które można poprawić, to jest to najlepszy sposób, aby się o tym przekonać. Jak jeszcze możesz ulepszyć i rozwinąć swoją firmę, aby była jak najlepsza?

Wsparcie dla pozycjonowania

Uwzględnienie recenzji klientów w Twojej witrynie może w rzeczywistości poprawić Twoje rankingi w wyszukiwarce, generując świeżą, unikalną treść na Twojej stronie i rozszerzając ją. Osoby, które zostawiają recenzję, prawdopodobnie użyją tych samych słów kluczowych, co osoby szukające tego produktu, co jest bardzo ważne w pozycjonowaniu.

Jak uzyskać opinie klientów?


Konfigurując recenzje klientów dla swojej witryny, możesz wziąć pod uwagę różne opcje:

Wtyczka do recenzji WP DESK

Istnieją różne aplikacje, których możesz użyć do zbierania opinii klientów w swojej witrynie, polecam bezpłatny Shop Magic od WP DESK. Pobierz moduł i zainstaluj w sklepie WooCommerce sprawdź jak zwiększą konwersję w Twoim sklepie, kiedy klient zobaczy, że produkt posiada pozytywne opinie, może chętniej dokonać zakupu.

W WooCommerce użyj wtyczki ShopMagic, która pozwala wysłać klientowi informację po zakupie z prośbą o dodanie recenzji produktu sklepie.

Recenzje są również uwierzytelniane, dzięki czemu Twoi przyszli klienci mogą mieć pewność, że są one autentyczne i faktycznie zostały pozostawione przez poprzednich klientów, którzy kupili produkt.

Wysyłaj e-maile do swoich klientów

Świetnym sposobem na uzyskanie recenzji jest skontaktowanie się z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub okresowego newslettera po zakupie jednego z Twoich produktów i poproszenie ich o recenzję w sklepie lub na profilu Google Moja firma. Czas tego jest bardzo ważny. Musisz dać im wystarczająco dużo czasu, aby otrzymali produkt, ale powinni też używać go wystarczająco długo, aby wiedzieć, czy mu się podoba, czy nie. Przede wszystkim chcesz, aby ich zakup nadal był stosunkowo świeży w ich pamięci.

Upewnij się, że wyświetlasz recenzje w dobrze widocznym miejscu, aby ułatwić potencjalnym klientom ich znalezienie.

Aby Twoje recenzje miały pożądany wpływ na budowanie zaufania klientów i przekształcenie go w zwiększoną sprzedaż, muszą być postrzegane być godnym zaufania. Niestety, nie każda recenzja online jest autentyczna. Niektóre są atakiem osobistym lub próbą sabotażu firmy, inne mają na celu jedynie promowanie recenzenta.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy