#18 INSTALACJA GOOGLE ANALYTICS

Usługa Google Analytics pomaga nam mierzyć wszystkie liczby w sklepie tak abyśmy wiedzieli gdzie jesteśmy z naszym celem sprzedażowym.  Po założeniu nowego konta Google przechodzę do strony Google Analytics i rozpoczynam procedurę tworzenie konta Google Analytics – używam tych samych danych do logowania.  Podaję domenę, strefę czasową i walutę w której będzie działał sklep.

W kolejnym kroku wybieram źródło danych – SIEĆ WEB – nasza strona internetowa i otrzymuję  IDENTYFIKATOR – kopiuję go i wracam do panelu sklepu aby go zainstalować.

Teraz otrzymany identyfikator musimy zainstalować w sklepie. Wybieramy do tego wtyczkę SITE KIT, która będzie nam na bieżąco podpowiadała co poprawić w sklepie.

Cała konfiguracja Google Analytics po stronie sklepu sprowadza się do zainstalowana i 2ch wtyczek. Wpisuję do wyszukiwarki wtyczek Google Analytics i instaluję 2 nowe wtyczki:

  • SITE KIT od GOOGLE – ta będzie pomagała w pozycjonowaniu sklepu
  • WOOCOMMERCE GOOGLE ANALYTICS – ta będzie mi mierzyła skuteczność sprzedaży  i zachowania zakupowe

W sekcji Wtyczki w panelu sklepu wyszukujemy i instalujemy wtyczki. Po włączeniu możemy skopiować kod śledzenia.

Po zainstalowaniu konfigurator wtyczki automatycznie połączy nasz sklep z usługą google Analytics a w panelu będziemy widzieli najważniejsze informacje o stanie naszej witryny.

Druga wtyczka WOOCOMMERCE GOOGLE ANALYTICS będzie przekazywała wartości zamówień i dane sprzedażowe do usługi Google Analytics. Jedyne co musimy skopiować to identyfikator śledzenia.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy