jak uruchomić sklep internetowy

#62 AMAZON

Amazon to doskonały kanał sprzedaży dla doświadczonych sprzedawców. Jeśli poradziłeś sobie z Allegro to jesteś w stanie obsłużyć zamówień z Amazon, pomyśl koniecznie o dołączeniu do Amazona.

Amazon oferuje Ci elastyczność: sprzedawaj jeden lub tysiące rodzajów przedmiotów za pośrednictwem planu indywidualnego lub profesjonalnego (można powiedzieć, że są to odpowiednio plan standardowy i premium). Zanim rozpoczniesz rejestrację, zdecyduj, który plan najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Jak sprzedawać na Amazon: plan indywidualny to koszt 4 zł za każdego sprzedanego przedmioty, a sprzedawcy korzystający z planu profesjonalnego płacą 165,91 zł miesięcznie, bez względu na to ile przedmiotów sprzedają.

Jeśli sprzedajesz więcej niż 40 przedmiotów miesięcznie, korzystniejszy będzie plan profesjonalny. Niezależnie od tego, który wybierzesz, nie martw się, że dokonasz złego wyboru, plan możesz zmienić w dowolnym momencie. Należy pamiętać, że w obu przypadkach oprócz stawek ryczałtowych obowiązują dodatkowe opłaty prowizyjne za sprzedaż.

Zamieszczenie pierwszej oferty

Jak sprzedawać na Amazon? Najpierw należy utworzyć ofertę produktu. Przypisz swoją ofertę do już istniejącej (jeśli ktoś inny sprzedaje już ten sam produkt w serwisie Amazon) lub utwórz nową (jeśli jesteś pierwszym lub jedynym sprzedawcą).

Konkretny sposób, w jaki sprzedający przesyłają i zamieszczają swoje produkty, różni się w zależności od planu sprzedaży. Innymi słowy: Sprzedawcy korzystający z profesjonalnego planu sprzedaży mają możliwość wystawiania swoich produktów w dużych partiach za pomocą zbiorczego przesyłania lub zarządzania swoimi zapasami w systemach zewnętrznych firm takimi jak Baselinker, podczas gdy indywidualni sprzedający umieszczają produkty pojedynczo.

Wybór odpowiedniej opcji realizacji

Sprzedawcy Amazon mają dwie możliwości dostarczania produktów do kupujących: Możesz robić to samodzielnie, utrzymując własne zapasy i wysyłając produkty do klientów (realizacja przez sprzedawcę) lub zlecić Amazon pakowanie, etykietowanie i wysyłkę produktów w ramach Fulfilment by Amazon (FBA). Każda z tych metod ma określone korzyści; wystarczy zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Korzyści płynące z programu Fulfilment by Amazon

Na całym świecie Amazon ma ponad 175 centrów realizacji zamówień, które obejmują ponad 14 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Dzięki FBA możesz przechowywać swoje towary właśnie tam. Otrzymasz także światowej klasy obsługę klienta i zwrotów, a także inne zalety (takie jak automatyczne uprawnienia do usługi Prime czy bezpłatna wysyłka Super Saver), które pomogą Ci szybko rozwijać Twój biznes.

Realizacja w całej Europie

Fulfilment by Amazon to najlepsze rozwiązanie do budowania i rozwijania międzynarodowej tożsamości marki. Rozpocznij sprzedaż w Europie, wybierając kraje, w których chcesz działać, i pozwól firmie Amazon przechowywać oraz dystrybuować Twoje produkty zgodnie z przewidywanym zapotrzebowaniem klientów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767