#6 INSTALACJA WORDPRESS

WordPress  to obecnie najpopularniejszy system do zarządzania stroną www czy blogiem.  Największą jego zaletą jest prostota z jaką można tworzyć nowe kategorie tematyczne i nową treść. A unikalna treść jest obecnie najbardziej oczekiwanym przez Googla elementem  na stronie.  WordPress jest bardzo skalowalnym systemem, działają na nim ogromne serwisy informacyjne i dostępnych  jest cała masa funkcji  gotowych od ręki do instalacji. Oto najważniejsze powody aby zacząć używać silnika Word Press w swoim sklepie, już dziś!

 1. WordPress jest  całkowicie darmowy i posiada otwarty kod
 2. WordPress to jedne z niewielu systemów które przechodzą pełną walidację W3C  co pomaga w znaczący sposób w optymalizacji strony dla Google.
 3. WordPress posiada największa ilość dodatków  co najważniejsze sprawdzonych w działaniu w tysiącach witryn.
 4. WordPress  posiada znakomity edytor wizualny dzięki któremu pracujesz tak jak w edytorze .
 5. W praktyce potrzebujemy 30 minut na przeszkolenie dowolnej osoby z obsługi WordPress ‘a aby mógł w 100% samodzielnie używać wszystkich funkcji.
 6. Word Press pozwala wdrożyć dowolną grafikę  a dodatkowo dostępnych są tysiące gotowych projektów całkowicie za darmo lub max 300 zł / szablon. Dzięki temu można uruchomić nowoczesny, profesjonalny blog tematyczny np. do własnego zaplecza w ciągu 30 minut pracy.
 7. Instalacja WordPress ’a jest tak prosta jak instalacja każdego programu w systemie Windows, zajmuje  5 minut, jeżeli jednak chcesz pomocy to z przyjemnością ci pomożemy.
 8. WordPress jest bardzo lubiany przez Google ponieważ robot nie ma problemu z indeksacją treści. Wbudowana funkcja przyjaznych adres ów ułatwia optymalizację strony dla Google .
 9. WordPress rozumie ideologię  social media i w standardzie jest dostosowany  i w pełni zintegrowany z takimi serwisami jak Facebook, Twitter , LinkedIn , YouTube, Google i wiele innych, dzięki czemu łatwiej prowadzić działania marketingowe.
 10. WordPress znakomicie działa na wszystkich systemach operacyjnych i we wszystkich przeglądarkach, zarówno na laptopach, tabletach czy telefonach.
 11. WordPress posiada wbudowany system rejestracji użytkowników co pomaga  w dostarczaniu spersonalizowanych usług i treści dla odwiedzających.
 12. WordPress wymaga najniższej ilości środków i czasu aby go skonfigurować pod potrzeby konkretnego serwisu i jednocześnie na rynku znajduje się najwięcej ludzi mogących dostarczyć usługi związane z rozwojem serwisu (programiści / graficy)

Teraz jesteśmy gotowi do instalacji naszego silnika. W następnym kroku uruchamiamy instalację WordPress.  Instalator samodzielnie założy bazę danych i zapyta nas o wybór domeny. 

Po zalogowaniu do panelu serwera odszukaj funkcję AUTOINSTALATOR.

Proces instalacji zajmuje 3 minuty. Otrzymamy stronę z odnośnikami do naszego panelu administracyjnego.  Klikając w link wchodzimy do Panelu WordPress i stąd zarządzamy całym systemem. W następnym kroku zainstalujemy grafikę sklepu w sekcji WYGLĄD.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy