#5 SERWER DLA SKLEPU INTERNETOWEGO

Teraz trzeba połączyć wszystkie niezbędne elementy aby uruchomić sklep.  Te składowe elementy układanki e-commerce to: 

  • Domena internetowa, pod którą działać będzie nasz sklep.
  • Serwer, na którym zainstalujemy sklep wraz bazą danych i kontami mailowymi
  • Sklep uruchomimy wykorzystując najpopularniejszy system edycji stron czyli bezpłatny WordPress + wtyczkę sklepu o nazwie WooCommerce
  • Darmowe konto Google, które pozwoli nam używać wszystkich usług w wyszukiwarce 
  • Zainstalujemy grafikę w naszym sklepie 

Bez żadnego cienia wątpliwości polecam ci tanie i najszybsze serwery w chwili obecnej w Polsce. Wszystkie moje sklepy uruchamiam na serwerach w firmie LH.pl a powód jest jeden, bez względu na ilość produktów te sklepy działają najszybciej. Wybierz koniecznie hosting WooCommerce – konto MANGO – 60 zł / rok ponieważ w tym koncie zawarta jest usługa pamięci podręcznej przyspieszającej działanie sklepu. W cenie jest też już zawarty certyfikat SSL.

Możesz wykorzystać kod rabatowy LH-20-216192
Dodatkowo zyskasz rabat 20%

Oto test wydajności na sklepie WooCommerce sensnatury.pl w którym jest 4000 produktów.

Twój sklep uruchomimy na podstawowym koncie. Niemniej jeśli  sklep będzie się rozwijał i będzie dużo zamówień powyżej 1000 / miesiąc, to do dyspozycji są wydajniejsze serwery VPS oraz serwery dedykowane. Przeniesienie usług z serwera na serwer odbywa się wtedy w nocy i nie ma wpływu na klientów w sklepie.  

Po opłaceniu domeny i serwera w tym panelu administracyjnym, jednym prostym kliknięciem dodajemy stronę www i gotowe. To jest bardzo proste, dosłownie w 5 sekund dodajemy naszą nazwę domeny a całe środowisko serwera natychmiast będzie gotowe do pracy.  Jeśli pojawi się problem, daj znać pomogę.

W tym samym panelu możesz włączyć bezpłatny certyfikat SSL oraz utworzyć dowolną ilość skrzynek mailowych do obsługi sklepu.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy