#88 SPRZEDAŻ USŁUG ONLINE

Masz firmę świadczącą usługi? Genialnie. Z punktu widzenia e-commerce, sprzedaż usług nie różni się niczym od sprzedaży produktów. W ostatnich latach postęp technologiczny sprawił, że handel elektroniczny stał się bardziej popularny niż kiedykolwiek. I chociaż wszyscy znamy ideę kupowania i sprzedawania przedmiotów fizycznych przez Internet, firmy coraz częściej sprzedają usługi.

Jesteś na stronie poświęconej tematowi „jak założyć sklep internetowy”. Do prowadzenia samodzielnie sklepu, musisz nauczyć się nowych rzeczy. Co ciekawe, każdą z tych rzeczy możesz sprzedawać jako usługę online innym sklepom.

Jakie usługi można sprzedawać online?

Praktycznie wszystkie.
Jak napiszesz mi maila z usługą, której nie da się sprzedać online to będę bardzo zdziwiony 🙂
Oczywiście są usługi które już są tak popularne, że zamawia się je już tylko online. Wystarczy uruchomić swoją domenę + WordPress + WooCommerce i możesz sprzedawać ….

Usługa nr 1 – Projektowanie graficzne

Niewielu grafików ma problemy ze znalezieniem pracy, jeśli świadczą wysokiej jakości usługi. Marki na całym świecie szukają nowych logo i innych elementów marki, infografik lub kogoś, kto mógłby pracować jako edytor zdjęć. Nawet ci, którzy prowadzą działalność związaną z drukowaniem na żądanie, potrzebują regularnie świeżych i niepowtarzalnych projektów.

Usługa nr 2 – Copywriting

Nauka sztuki copywritingu jest trudna, ponieważ każde słowo odgrywa znaczącą rolę. Kopia nie przyniesie rezultatów, jeśli jest nijakie, zwłaszcza gdy masz mało miejsca na rozwój pisząc kolejne teksty reklam Google Ads. Dobry copywriter zarabia dużo pieniędzy, co oznacza, że wysiłek włożony w naukę tej umiejętności jest tego wart.

Usługa nr 3 – Obsługa klienta

Działy obsługi klienta szukają nowych pracowników, ponieważ niektóre sklepy internetowe mają trudności z nadążaniem za telefonami i mailami od klientów, szczególni od pandemii kiedy coraz więcej osób zaczęło robić zakupy online.

Usługa #4 – Wirtualny Asystent

Nie każdemu udaje się zakończyć pracę na czas, a szukanie pomocy to dobry sposób na uniknięcie opóźnień. Platformy freelancerów, takie jak Fiverr i UpWork, organizują pracę tysięcy wirtualnych asystentów, jest to popularną usługą cyfrowa oferowana przez ludzi dla bardziej zapracowanych ludzi.

Usługa nr 5 – Kursy online

Możesz sprzedawać kursy online na Skillshare i Udemy lub na swojej platformie. Zapotrzebowanie na edukację online rośnie, ponieważ dorośli chcą zdobyć nowe umiejętności i awansować w miejscu pracy lub zmienić kierunek kariery. I nie trzeba być ekspertem, jeśli chcesz stworzyć solidny kurs i zarabiać na nim pieniądze. Wybierz temat i zbierz informacje z wielu źródeł. Gdy już zdobędziesz informacje, opublikuj je w łatwej do przyswojenia formie kursu.

Usługa nr 6 – Tłumaczenie

Czy mówisz wieloma językami? Jeśli tak, zostanie tłumaczem może być sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie. Skontaktuj się z biurami tłumaczeń i sprawdź, czy zatrudniają nowych pracowników, którzy mogą pracować zdalnie. Lub zbuduj swój sklep i zatrudnij tłumaczy jako podwykonawców w językach których nie znasz.

Usługa nr 7 – Pisanie treści / prowadzenie bloga

Nie każdy jest w stanie pisać dobre treści. Jeśli masz łatwość operowania słowem, powinno być dużo pracy. Artykuły na blogach, posty w mediach społecznościowych, e-maile, a nawet książki, które piszesz jako tzw. „ghost writer”, dają możliwość stworzenia źródła dochodu online.

Usługa #8 – Wprowadzanie produktów

Jeśli nie masz doświadczenia, ale chcesz zacząć pracę przy sklepach, praca przy wprowadzaniu danych jest dobrym wyborem. Praca jest prosta, ponieważ potrzebujesz wielkich umiejętności.

Usługa nr 9 – Zarządzanie mediami społecznościowymi

Poznaj tajniki platformy mediów społecznościowych, aby sprzedawać swoją usługę wsparcia. Załóż własną stronę i rozwijaj ją organicznie. Jeśli Ci się uda, możesz dalej rozwijać stronę lub szukać okazji do pracy dla już ugruntowanej marki i zarządzania jej kontami w mediach społecznościowych. Menedżerowie mediów społecznościowych są odpowiedzialni za tworzenie i planowanie treści, interakcję z odbiorcami, prowadzenie kampanii reklamowych i poszukiwanie nowych możliwości współpracy z innymi markami w mediach społecznościowych.

Usługa nr 10 – Podcasty

Ci, którzy lubią rozmawiać, powinni rozważyć uruchomienie podcastu, dla siebie lub dla innych firm. Początek może być powolny, ale jeśli zapewnisz wysokiej jakości treści, a nawet znajdziesz interesujących gości, nie powinno upłynąć zbyt dużo czasu, zanim będziesz mógł zarabiać na podcastach.

Usługa nr 11 – Dropshipping

Wybierz wiecznie zieloną niszę i spróbuj szczęścia w dropshippingu. Nie ma limitu, ile pieniędzy możesz zarobić. Sprowadza się to do wysiłku i czasu włożonego w projekt. Co więcej, prowadzenie sklepu dropshipping to oprócz dodatkowego dochodu dobra nauka. To doświadczenie może być dobrze wykorzystane, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał skonsultować się z innymi na temat biznesu e-commerce.

Usługa nr 12 – Optymalizacja wyszukiwarek

Usługi SEO są poszukiwane, ponieważ marki chcą być na najlepszych stronach Google i innych wyszukiwarek. Pamiętaj jednak, że zdobycie wiedzy na temat SEO wymaga czasu, ale jeśli poważnie myślisz o nauce nowego rzemiosła, ten konkretny zawód może być właśnie dla Ciebie.

Usługa nr 13 – Edycja wideo

Filmy, które widzisz w YouTube, Vimeo, mediach społecznościowych i innych platformach, wymagają więcej pracy niż tylko nakręcenie czegoś lub znalezienie odpowiednich klipów. Edytorzy wideo to ci, którzy dopracowują filmy, dopóki nie będą gotowe, a Ty też możesz stać się jednym z tych, którzy starają się tworzyć jak najlepsze treści wideo.

Usługa nr 14 – Tworzenie stron internetowych

Można by pomyśleć, że twórcy stron internetowych nie są tak potrzebni, ponieważ uruchomienie strony internetowej na platformach takich jak WordPress lub Shopify jest proste. Każda z tych platform wymaga opieki i rozwijania i dodawania nowych wtyczek lub zapewnienia bezpieczeństwa witryny. Nic więc dziwnego, że dobrze zorientowani twórcy stron internetowych nie mają problemu ze znalezieniem pracy i sprzedają własne usługi cyfrowe.


Sprzedaż usług online może być lukratywnym strumieniem przychodów. Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w niszy, czy masz usługę, którą możesz sprzedawać online bez znacznych inwestycji, sprzedaż usług online nie musi być skomplikowana. Każdy może sprzedawać usługi, o ile jest w stanie zapewnić klientom coś wartościowego.

Aby sprzedawać usługi online, potrzebujesz sklepu internetowego. Na szczęście nie musisz być profesjonalnym projektantem ani programistą stron internetowych, aby stworzyć sklep e-commerce. Gdy strony produktów będą gotowe, musisz umożliwić swojej witrynie przyjmowanie płatności i od tej pory możesz zacząć promować swoje usługi.

Gdy jesteś już gotowy do sprzedaży, istnieje wiele sposobów na zaprezentowanie swoich usług docelowym odbiorcom. Wybierz metody, które najlepiej pasują do docelowej grupy usługobiorców. Istnieje wiele sposobów promowania swoich usług, najłatwiejsze z nich to:

  • Media społecznościowe
  • Marketing wpływowy: oferuj usługi pro bono popularnym blogerom, gospodarzom podcastów lub użytkownikom mediów społecznościowych w swojej niszy.
  • Reklama Google
  • Załóż własnego bloga lub podcast
  • Poczta pantoflowa
  • Filmy w YouTube

Twórz atrakcyjne treści

Potrzebujesz wysokiej jakości treści do wszystkich działań marketingowych i reklamowych, zwłaszcza do swojej witryny. Twoja witryna powinna zawierać strony usług dla każdej odrębnej usługi, na których potencjalni klienci mogą znaleźć więcej informacji o Twojej ofercie. Twoje opisy usług powinny dokładnie określać oczekiwania klientów i pokazywać wartość, jaką zapewniasz. Im atrakcyjniej zaprezentujesz swoją usługę tym szybciej zaczną zgłaszać się klienci.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy