#25 SYSTEM REKLAMOWY GOOGLE ADS

Kampanie Google Ads to najszybszy sposób na testowanie sklepu i pomysłu biznesowego.  Niewielkim nakładem możesz pozyskać natychmiast wartościowy ruch w sklepie i zweryfikować swój pomysł biznesowy.  Aby zacząć zaloguj się na konto Google Ads tymi samymi danymi do logowania, które używasz do Google Analytics. Dzięki temu łatwo uda się połączyć konta tak aby dane swobodnie przepływały między obiema aplikacjami.  System reklamowy Google Ads jest tak rozbudowany, że aby w nim skutecznie działać potrzeba praktyki. Jeśli chcesz w najszybszy sposób stać się mistrzem Google Ads skorzystaj z rekomendowanych szkoleń w tym temacie, to najlepsze szkolenia Google Ads na rynku.

System tak często jest zmieniany i rozwijany, że najlepszą praktyką jest stałe monitorowanie strony Google Ads – https://support.google.com/google-ads/

Przewodnik po Google Ads

Google Ads (dawniej Google AdWords) to bez wątpienia jedno z najbardziej efektywnych metod reklamowych w internecie. Ten system reklamowy zaczął funkcjonować w 2000 roku, a do dnia dzisiejszego jest doskonalony i unowocześnianiany. Na czym tak naprawdę polega? W dużym skrócie na linkach sponsorowanych, które są efektem wybrania odpowiedniej strategii Google Ads, uiszczenia opłaty i stworzenia kampanii przez dany serwis. Reklamowana strona internetowa w takiej sytuacji może powędrować na samą górę listy wyszukiwania Google bądź na dół i wyświetlać się z dopiskiem “reklama”. W efekcie klienci łatwiej trafiają na ofertę serwisu i chętniej korzystają z jego usług. To nie koniec możliwości, jakie daje Google Ads. Dzięki temu systemowi możesz zareklamować swoją stronę internetową czy sklep w całej sieci wyszukiwania Google, nie tylko w samej wyszukiwarce. Każdy, kto zdecyduje się stworzyć kampanię w Google Ads, może ją dostosować do własnych potrzeb, między innymi wybierając konkretny cel reklamy, czas jej emitowania, formę i rodzaj oraz budżet, jaki jest w stanie wydać.

Jakie są formy reklam Google Ads (Google AdWords)?

Kampanie w Google Ads są bardzo elastyczne i bez trudu możesz je dopasować do planu kampanii czy celu, jaki Ci przyświeca. Jakie formy masz do wykorzystania?

Reklamy tekstowe, w których najważniejszym elementem są linki sponsorowane. Reklama taka wyświetlana jest na początku bądź na końcu listy wyników wyszukiwania Google, ale może też pojawić się na stronach wchodzących w skład sieci reklamowej. Ważne, żeby tego typu reklamę opierać na starannie przeanalizowanych słowach kluczowych, wykorzystywanych przez użytkowników wyszukiwarki Google.

Reklamy graficzne najczęściej mają formę podlinkowanego baneru, który pojawia się na różnych stronach internetowych, umożliwiając odbiorcy zainteresowanie Twoją marką. Samą formę graficznej reklamy, jej wielkość czy kwestie estetyczne ustalasz samodzielnie.

Reklamy wideo wyświetlane są w serwisie YouTube. To coraz bardziej popularna i skuteczna forma reklamy, sprawdzająca się przede wszystkim w tak zwanym remarketingu, czyli w sytuacjach, w których klient miał wcześniej do czynienia z Twoją firmą/produktem.

Reklamy na Gmailu wyglądają jak klasyczny mail, zawierają tekst, tytuł, adres e-mailowy reklamodawcy, logo, tekst, grafiki, a przede wszystkim linki, które mogą w łatwy sposób przenieść odbiorcę na Twoją stronę internetową.

Reklama produktowa jest dedykowana przede wszystkim e-commerce. Pojawia się ona w wynikach wyszukiwania oraz w sieci reklamowej Google, a także w coraz popularniejszej zakładce Zakupy. Wyniki w wyszukiwarce są dostępne w formie karuzeli u góry listy wyszukiwania. Produktowe kampanie produktowe dotyczą jednego towaru, a użytkownikowi wyświetla się jego zdjęcie, nazwa oraz cena.

Reklama PERFORMACE MAX to kampania Google Ads oparta jest na systemach i algorytmach samouczących się Google’a. Reklamy są optymalizowane automatycznie, a narzędzie samo dostosowuje stawki czy miksuje wybrane zasoby reklamy, teksty, grafiki, filmy aby uzyskać jak najwięcej konwersji.


W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy