#89 DEDYKOWANY LANDING PAGE

Strona docelowa to samodzielna strona internetowa, na którą potencjalni klienci mogą „wylądować”, gdy klikną wiadomość e-mail, reklamę lub inny link. Strona docelowa ma na celu przechwytywanie informacji od potencjalnych klientów w zamian za coś wartościowego, na przykład kod promocyjny w sklepie internetowym. Strony docelowe służą określonemu celowi.

Przykład strona służąca do zapisu na darmowy kurs e-commerce:

Gdy użytkownik znajdzie się na Twojej stronie docelowej, jest zachęcany do podjęcia działania, takiego jak dołączenie do Twojej listy lub zakup Twoich produktów. Jeśli użytkownik wykona określone działanie, oznacza to, że Twoja strona docelowa skutecznie skłoniła go do konwersji.

Zwykle strony docelowe zachęcają użytkowników tylko do wykonania jednej z takich czynności, np. wypełnienia niestandardowego formularza rejestracyjnego na stronie. Dlaczego?

Dzieje się tak z powodu tego, co badacze nazywają „paradoksem wyboru”. Mówiąc prościej, oznacza to, że im więcej opcji dajesz ludziom, tym trudniej jest im podjąć decyzję i działać.

Wyobraź sobie, że oferujesz darmowego ebooka. Ale na swojej stronie docelowej zapraszasz również użytkowników do odwiedzenia Twojego bloga i zakupu produktu oraz sprawdzenia Twoich kanałów w mediach społecznościowych. Z każdym pytaniem szanse użytkowników na pobranie Twojego nowego e-booka maleją, ponieważ odwróciłeś ich uwagę od głównego celu.

W skrajnym przypadku zbyt duży wybór może przytłoczyć użytkowników, powodując, że utkną w martwym punkcie i nie podejmą żadnych działań. Dlatego tak ważne jest skupienie się na pojedynczym wezwaniu do działania (CTA), a nie na 3 lub 4.

Dlatego strona docelowa powinna mieć przejrzystą hierarchię wizualną i propozycję wartości oraz powinna być przetestowana pod kątem najlepszej optymalizacji konwersji.

Dwa rodzaje stron docelowych


Jeśli chodzi o strukturę, strony docelowe są zazwyczaj budowane tak, aby spełniały jedną z dwóch funkcji: generowanie potencjalnych klientów lub kierowanie użytkowników do następnego kroku.

Landing page do generowania leadów

Ten typ strony docelowej, znany również jako strony „generowania leadów” i „przechwytywania leadów”, skupia się na zbieraniu danych o leadach. Innymi słowy, zbiera informacje o Twoich klientach.

Cechą charakterystyczną strony przechwytywania leadów jest formularz, który służy jako wezwanie do działania. W zamian za produkt lub usługę prosi użytkowników o dane, takie jak ich imiona i nazwiska, adresy e-mail i numery telefonów. Możesz nawet poprosić o bardziej szczegółowe informacje, takie jak ich przedziały wiekowe lub stanowiska. W ten sposób możesz kontaktować się z potencjalnymi klientami i pielęgnować ich zainteresowanie Twoją firmą.

Strony docelowe do przekliknięcia


W przeciwieństwie do stron generujących leady, które korzystają z formularzy, głównymi punktami docelowych stron docelowych są przyciski CTA. Kliknięcie przycisku przekierowuje użytkowników na stronę, na której mogą wykonać żądaną czynność. Oprócz przycisku wezwania do działania, te strony docelowe zazwyczaj zawierają przekonujące informacje, takie jak szczegóły produktu lub akcji promocyjnej lub opinie użytkowników, aby jeszcze bardziej zaintrygować i zaangażować potencjalnych klientów. Takie dedykowane strony możesz tworzyć dla wybranych producentów w swoim sklepie wyróżniając ich produkty.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy