#28 REKLAMY VIDEO GOOGLE ADS

W Google Ads możesz tworzyć ciekawe kampanie wideo z wykorzystaniem rozmaitych formatów reklam wideo. Pomogą Ci one na różne sposoby przyciągać uwagę klientów w YouTube i na stronach w sieci partnerów wideo.

Dostępne formaty reklam wideo:

  • Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia
  • Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia
  • Reklamy wideo In-Feed
  • Bumpery reklamowe
  • Reklamy Out-Stream

Treści wideo muszą się znajdować w YouTube, ale reklamy wideo mogą się wyświetlać zarówno w YouTube, jak i w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google (zależnie od formatu reklamy i ustawień kampanii).

W tym artykule omawiamy zalety reklam wideo i porównujemy ich różne dostępne formaty. Szczegółowe informacje o formatach znajdziesz poniżej. Możesz się też zapoznać z naszymi zasadami i wymaganiami. Aby dowiedzieć się, jak tworzyć filmy w Google Ads, przeczytaj sekcję Tworzenie filmów z wykorzystaniem Biblioteki zasobów. Więcej informacji o dodawaniu do filmu ścieżki lektorskiej znajdziesz w artykule Dodawanie ścieżki lektorskiej do kampanii wideo.

Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia

Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia przydadzą Ci się, jeśli masz materiały wideo, które chcesz promować przed filmami w YouTube, w ich trakcie lub po nich, a także w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google. Jak działa ten format reklamy? Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia wyświetlają się przed innymi filmami, w ich trakcie lub po nich. Widz może pominąć reklamę po 5 sekundach.

Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia

Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia przydadzą Ci się, jeśli masz materiały wideo, które chcesz promować przed filmami w YouTube, w ich trakcie lub po nich, a także w różnych witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google oraz gdy zależy Ci, aby widzowie obejrzeli całą reklamę. Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia trwają maksymalnie 15 sekund i wyświetlają się przed innymi filmami, w ich trakcie lub po nich. Widzowie nie mogą pominąć reklamy.

Reklamy wideo In-Feed

Reklam wideo In-Feed możesz używać, aby promować swój materiał wideo, gdy użytkownicy odkrywają nowe treści, np. obok filmów w YouTube, w wynikach wyszukiwania w YouTube lub na stronie głównej YouTube na komórki. Reklamy wideo In-Feed składają się z tekstu i miniatury pobranej z filmu. Rozmiary i wygląd reklamy mogą się zmieniać w zależności od miejsca wyświetlania, ale reklamy wideo In-Feed zawsze zachęcają użytkowników do kliknięcia umożliwiającego obejrzenie filmu. Po kliknięciu materiał wyświetli się na stronie odtwarzania filmu lub na stronie głównej kanału w YouTube.

Reklamy wideo In-Feed wyświetlają się:

  • w wynikach wyszukiwania w YouTube,
  • obok powiązanych filmów w YouTube,
  • na stronie głównej YouTube na komórki.

Bumpery reklamowe

Bumperów reklamowych używaj, gdy chcesz docierać do dużej liczby użytkowników z krótkim, zapadającym w pamięć przekazem. Bumpery reklamowe trwają maksymalnie 6 sekund i można je odtwarzać przed filmem, w jego trakcie lub po nim. Widzowie nie mogą pominąć reklamy. Bumpery reklamowe pojawiają się w filmach w YouTube oraz w witrynach i aplikacjach należących do sieci partnerów wideo Google.

Reklamy Out-Stream

Reklam Out-Stream warto używać, gdy chcesz poszerzyć zasięg reklam wideo na urządzeniach mobilnych, aby docierać do większej liczby klientów. Reklamy Out-Stream zaczynają się odtwarzać z wyłączonym dźwiękiem. Widzowie mogą kliknąć reklamę, aby wyłączyć wyciszenie filmu. Reklamy Out-Stream służą do poszerzania zasięgu reklam wideo niewielkim kosztem.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy