#65 EMPIK

Rozpoznawalność Empik.com kluczem do sukcesu

Platformy sprzedażowe typu marketplace, zrzeszające wielu sprzedawców, obsługują ok. 50% całego rynku e-commerce. Jedną z wiodących platform polskiego e-handlu jest właśnie Empik Marketplace, który stawia na intensywny rozwój i zaprasza innych sprzedawców do współpracy na platformie, oferując im szansę na rozwój biznesu i dotarcie do milionów nowych klientów.

Empik od ponad 20 lat, prowadzi w internecie sprzedaż własną (jako uzupełnienie handlu stacjonarnego) i tym działaniem wypracował mocną pozycję w TOP 3 polskiego e-commerce.

Empik jest marką znaną i powszechnie lubianą, z dużym zaufaniem, a tym samym wiarygodnością wśród klientów. Teraz możesz korzystać z siły marki Empik.

Dodawanie ofert i produktów

EmpikPlace działa na podstawie katalogu produktów, gdzie każdy produkt ma przypisany swój indywidualny kod EAN.

Każdy produkt ma założoną wyłącznie jedną kartę, która jest widoczna na portalu empik.com dla klienta. Nie ma możliwości założenia dwóch osobnych kart produktu z tym samym kodem EAN.
Pod jedną kartę produktu podpiętych jest wiele ofert różnych Sprzedawców.

Takie podejście ułatwia klientowi zakupy. Jest to jeden z wyróżników Empik na tle innych Marketplace’ów.

Najprostszym sposobem integracji sklepu z EMPIK MARKETPLACE jest użycie Baselinkera

Empik działa na zasadzie prowizji naliczanej od sprzedaży produktów. Oznacza to, że nie są pobierane żadne opłaty od obecności Twojej oferty na naszej platformie.

Prowizja naliczana jest od wszystkich zrealizowanych zamówień (status „otrzymane”), zamówień płatnych zarówno z góry, jak i przy odbiorze. Bazą do wyliczenia prowizji jest koszt zamówienia i koszt dostawy.

Prowizja naliczana jest od całości kwoty zamówienia brutto (towar + koszt przesyłki),a następnie powiększana o koszt podatku VAT. Wysokość prowizji naliczana jest wg tabeli dostępnej na stronie Empik

Baselinker <-> Empik

Aby Baselinker mógł komunikować się z kontem Empik, potrzebujemy zgody na dostęp do konta i danych Empik. Zgodę wyrazisz, potwierdzając specjalny formularz, który wyświetli się po kliknięciu na przycisk „Podłącz konto”.

Integracja umożliwia pobieranie zamówień z Empik do managera zamówień BaseLinker.
Po uruchomieniu wtyczki, należy ją skonfigurować podając dane do API. Nowe zamówienia z Empik będą pobierane do systemu co 10 minut i zostaną specjalnie oznaczone na liście zamówień. Zamówienia należy wcześniej potwierdzić w panelu Empik lub wybrać opcję automatycznego potwierdzania w ustawieniach wtyczki.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy