|

#72 OPAKOWANIA PRZESYŁEK

Dbanie o wygląd paczki wysyłanej do Klienta jest ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku sklepu internetowego. Często przed wydaniem paczki kurierowi, zastanawiamy się, czy zawartość nie ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu. Musimy liczyć się z tym, że paczki są niejednokrotnie przeładowywane, jak również zrzucane w sortowni z podajnika z wysokości kilkudziesięciu centymetrów.

Dlatego warto zadbać o odpowiednie zapakowanie towaru. Poniżej kilka cennych podpowiedzi jak estetycznie zabezpieczyć przesyłkę, by nie uległa uszkodzeniu i dobrze prezentowała się w rękach klienta.

Kartony / foliopaki

Opakowanie zewnętrzne – zwykle wysyłany towar posiada opakowanie producenta, co jest dużym udogodnieniem. Taki towar można dodatkowo zapakować w firmowy foliopak (foliowa koperta) – opakowanie producenta nie będzie zwracało na siebie uwagi. Jednak, gdy nie mamy opakowania, musimy poradzić sobie w inny sposób, posłuży nam do tego pudełko z tektury falistej. Pudełka tekturowe mają swoją żywotność, dlatego starajmy się wykorzystywać te mniej „zużyte”. Należy zadbać o prawidłowe opakowanie, gdyż pracownik firmy kurierskiej (kurier) ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, jeżeli uzna, że opakowanie jest niewłaściwe i istnieje ryzyko uszkodzenia zawartości lub innych przesyłek.

Taśma pakowa

O ile to możliwe, używajmy firmowej taśmy pakowej. Czyni ona naszą przesyłkę charakterystyczną i buduje markę sklepu w oczach klienta. Również w przypadku zaginięcia – jest to bardzo pomocne przy „poszukiwaniu paczki w magazynie”. Dodatkowo jest samą w sobie reklamą.

Wypełnienie

Czyli ochrona zawartości. Towar należy zabezpieczyć tak, aby nie przemieszczał się wewnątrz opakowania. Doskonałym wypełniaczem jest styropian połączony z folią bąbelkową. Wypełnienie powinno wyścielać paczkę na ok. 5 cm od ściany kartonu oraz zawartości. Tak zapakowana paczka daję gwarancję, że nic złego jej się podczas transportu nie stanie.

Etykieta kurierska

Istotnym elementem całej przygotowanej paczki jest list przewozowy. Bardzo często zdarza się, że paczka zaginęła, a później okazywało się, że paczka ma się dobrze, ale nie ma na niej listu przewozowego. Do mocowania listu przewozowego służy kangurek (foliowa koszulka na list przewozowy). Jednak najlepszym rozwiązaniem jest drukarka etykiet kurierskich.

Wszystkie te elementy możesz kupić w jednym miejscu na starcie.

Wysyłanie przesyłek nigdy nie było tak proste jak teraz. Możesz zdecydować się na kuriera, pocztę albo paczkomaty. Nieważne którą z opcji wybierzesz, warto aby paczka dotarła do odbiorcy w idealnym stanie, a to właśnie dzięki naszemu reklamodawcy Rajapack możesz zabezpieczyć swoją przesyłkę w profesjonalny sposób.

Rajapack to  firma specjalizująca się w produkcji i dostarczaniu wszelkiego rodzaju opakowań oraz urządzenia i akcesoriów do przechowywania i transportu towaru. Są to produkty używane na co dzień przez każdego z nas. Zapraszamy do zapoznania się z bogata ofertą sklepu Rajapack.pl

Asortyment sklepu Rajapack

W skład asortymentu Rajapack wchodzą opakowania zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i domowych. Kartony, taśmy samoprzylepne, pudełka, torby, folie, worki o dowolnych kształtach, właściwościach i rozmiarach. Na stronie Rajapack znajduje się również szeroki wybór opakowań ozdobnych oraz wszystkich akcesoriów, które ozdobią niejeden prezent. 

Korzystając z ponad 60 lat doświadczenia w pakowaniu Rajapack jest w europejskiej czołówce firm z branży opakowań. Dostępnych w stałej ofercie jest ponad 2200 produktów. O dobrą opiekę nad klientami Rajapack dba zespół specjalistów, gotowych doradzić telefonicznie w wyborze najlepszych rozwiązań dot. opakowań –  począwszy od kopert, aż po największy wybór kartonów.
Rajapack może pochwalić się obecnością w 18 krajach na świecie. Świadczy to o wysokiej jakości ich produktów i usług. Również w Polsce wielu klientów zaufało Rajapack. Nie powinno to dziwić, ponieważ są oni liderem na europejskim rynku opakowań.

Nie zatrzymuj się tylko na powyższych pomysłach i generuj linki afiliacyjne dla wielu innych tematów. Przeglądając Rajapack.pl wpadniesz na niejeden pomysł.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy