|

#86 OPROGRAMOWANIE SKLEPU INTERNETOWEGO

Temat, który spędza z powiek sen niejednemu sprzedawcy. Jaki sklep wybrać? Pracuję w e-commerce od 2004 i widziałem rozwój praktycznie wszystkich programów sklepowych. Znam je wszystkie i mogę ci zagwarantować, że nie ma znaczenia na jakim oprogramowaniu zaczniesz prowadzić sklep.

Na każdym da się wygenerować tysiące zamówień. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze programy do prowadzenia sklepu mają tak naprawdę ten sam zakres funkcjonalny kiedy zaczynasz. Pytanie co jest najważniejszym wydatkiem na starcie sklepu? Reklama. Bez inwestycji w reklamę żaden sklep nie zacznie sam sprzedawać. Co jest drugim najważniejszym wydatkiem po starcie sklepu? Rozwój funkcjonalny który musi być tani i szybki. Dlatego na mojej liści e ulubionych programów do prowadzenia sklepu znajdują się sklepu od najłatwiejszego do najtrudniejszego w prowadzeniu – także pod względem kosztów.

  1. WooCommerce
  2. Shoper
  3. Shopify
  4. Sote
  5. Prestashop
  6. Sky-Shop
  7. RedCart
  8. eSklep / home.pl
  9. GoShop
  10. IAI
  11. Shoplo
  12. Magento
  13. Zen Cart

Zamurowany klient i tak zapłaci

Twórcy programów do sprzedaży online dążą do tego aby zamurować klienta czyli uzależnić jego biznes od swojej platformy. Dlatego kuszą na początku miliardem funkcji, których i tak nie będziesz używał. Kuszą niskimi abonamentami abyś tylko zaczął sprzedawać. W momencie kiedy sklep zacznie generować ruch organiczny nie będziesz chciał przenosić się na inną platformę i będziesz skazany na wysoki koszty utrzymania. Nagle się okaże że wydajesz zna abonament nie 100 zł a 3000 zł miesięcznie a na drobne zmiany nie możesz się doczekać bo twórca nie ma mocy przerobowych.

Utrata ruchy organicznego

Zmiana oprogramowania czasie działania sklepu to ostatnia rzecz której chcesz. Nierozerwalnie wiąże się ze zmianą adresów podstron co oznacza co najmniej znaczącą utratę ruchu z Google. O ile w reklamach szybko można przestawić adresy docelowych stron o tyle nie ma sposobu aby nie utracić ruchu organicznego.

Im prościej tym lepiej

Utrzymanie prostego sklepu na własnym serwerze oznacza nie tylko redukcję kosztów ale i niezależność od dostawców. Możesz wykonać modyfikacje samodzielnie przy odrobinie zacięcia do klikania lub możesz wynająć programistę do rzeczy bardziej skomplikowanych. Im bardziej popularny silnik tym więcej ofert otrzymasz. Ale jeśli nie masz dostępu do kodu (wynajmowane sklepy) to nikt poza twórcą oprogramowania nie dokona modyfikacji i cena zleży tylko od wykonawcy bo nie ma konkurencji.

Łatwość integracji

Sklep jest miejscem, które jest centralnym punktem przetwarzania danych. Im łatwiej sklep połączyć z zewnętrznymi aplikacjami czy usługami tym szybciej będziesz rozwijał funkcjonalność. Im bardziej sklep jest zamknięty tym trudniej dodać nowa funkcjonalność. A po co przepłacać?

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy