#31 KAMPANIE PERFORMANCE MAX

Kampanie Performance Max to typ kampanii, który jest dostępny w systemie reklamowym Google Ads od końca listopada 2021 roku. Google co chwila rozwija ten model kampanii dlatego warto stale aktualizować swoją swoją wiedzę. Działanie kampanii Performance Max oparte jest na systemach i algorytmach samouczących się Google’a. Reklamy są optymalizowane automatycznie, a narzędzie samo dostosowuje stawki czy miksuje wybrane zasoby reklamy ( teksty, nagłówki i obrazy). Wszystko po to aby znaleźć najskuteczniejsze sposoby docierania do najlepszych klientów.

Performance Max wyróżnia to, że w ramach jednej kampanii możemy reklamować się i optymalizować reklamy we wszystkich dostępnych kanałach Google’a. Według informacji od Google’a, kampanie Performance Max mają stanowić uzupełnienie kampanii w sieci wyszukiwania. Ich zadaniem jest również pomoc reklamodawcom w dotarciu do większej liczby klientów za pomocą pozostałych kanałów. Tego typu kampanie obejmują wszystkie dostępne przez Google sieci. Co oznacza, że mogą wyświetlać się w sieci wyszukiwania, w sieci reklamowej, w serwisie YouTube, w Gmailu, w Mapach Google oraz na kartach Odkrywaj. Warto też dodać, że obejmują one także kampanie produktowe oraz remarketing dynamiczny.

Znajdowanie większej liczby klientów dokonujących konwersji

Dostosowujesz cele, które mają znaczenie dla Twojej firmy i umożliwiają maksymalizację liczby lub wartości konwersji. Kampania Performance Max pozwala zachęcać klientów do interakcji w różnych kanałach Google.

Dzięki aktualizowanym w czasie rzeczywistym danym Google o zamiarach i preferencjach konsumentów w połączeniu z przekazywanymi przez Ciebie sygnałami dotyczącymi odbiorców kampania Performance Max może docierać do nowych, nieoczekiwanych dla Ciebie segmentów klientów.

Atrybucja oparta na danych w różnych kanałach optymalizuje stawki pod kątem punktów kontaktu, które najbardziej zachęcają klientów do konwersji. Modele systemów uczących się służą do dokładniejszego prognozowania, które reklamy, listy odbiorców i kombinacje kreacji przyniosą Ci największą skuteczność.

Dzięki dostępnym w ramach kampanii Performance Max raportom o skuteczności zasobów możesz się dowiadywać, które kreacje zwiększają skuteczność, oraz optymalizować kreacje w kampanii pod kątem zwiększania zwrotu z inwestycji.

Nowe statystyki, np. dotyczące rosnących trendów wyszukiwania, mogą Ci pomóc w analizowaniu zmian skuteczności i opracowywaniu szerszej strategii prowadzenia działalności.
Kiedy warto z niej korzystać

Kampania Performance Max jest najlepszym wyborem, gdy:

  • masz konkretne cele reklamowe i cele konwersji (np. wzrost sprzedaży online, zdobywanie potencjalnych klientów itp.);
  • chcesz zmaksymalizować skuteczność kampanii, korzystając z dowolnych kanałów wyświetlania reklam;
  • chcesz mieć łatwy dostęp do wszystkich kanałów reklamowych Google za pomocą jednej kampanii;
  • chcesz uzyskać dodatkowy wzrost zasięgu kampanii i wartości konwersji w stosunku do kampanii w sieci wyszukiwania kierowanych na słowa kluczowe.

Automatyzacja w Google Ads

Automatyzacja w Google Ads korzysta z systemów uczących się, aby pomagać Ci w rozwoju firmy. Wystarczy, że podasz dane dotyczące swojej firmy, takie jak wysokość budżetu, cele biznesowe czy konwersje, które chcesz mierzyć, a automatyzacja w Google Ads znajdzie potencjalnych klientów, których pozyskanie umożliwi realizację Twoich celów, i będzie im wyświetlać najodpowiedniejsze reklamy za optymalną stawkę, aby zmaksymalizować skuteczność kampanii.

Inteligentne określanie stawek w połączeniu z technologią atrybucji pomaga wybierać do Twojej kampanii najodpowiedniejsze spośród wszystkich zasobów reklamowych Google. Poza tym w czasie rzeczywistym określa stawki w aukcjach, w których przypadku prawdopodobieństwo osiągnięcia celów biznesowych jest największe. Jeśli dodasz do kampanii Performance Max sygnały dotyczące odbiorców, polepszy to działanie naszych systemów uczących się.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy