Oprogramowanie sklepu internetowego SKY SHOP dropshipping – opinie o sklepie

Sky-Shop to jedna z wielu dostępnych platform e-commerce, oferująca szybką konfigurację sklepu internetowego. Jak każde rozwiązanie programowe, ma ono mieszankę zalet i wad. Warto ocenić decyzję o wyborze Sky-Shop i jej konsekwencje finansowe.

CHCESZ SKLEP KTÓREGO JESTEŚ PRAWDZIWYM WŁAŚCICIELEM?

Na 100% wolisz sklep bez drogich abonamentów…

Jak założyć sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop?

Sklep internetowy Sky Shop jest idealnym oprogramowaniem dla każdego kto chce wypróbować jak działa dropshipping w praktyce, skupiając się na sprzedaży a nie na technicznych aspektach prowadzenia sklepu. To dobre rozwiązanie na start w e-commerce   gdyż nie musisz się przejmować się kwestiami technicznymi i utrzymaniem sklepu. Ale jak każde rozwiązanie nie jest idealne dla każdego. Poznaj kilka praktycznych obserwacji na które trafiają klienci sklepu chcący uruchomić sklep internetowy.

Wchodzisz na stronę SKY-SHOP.pl i podajesz adres email. Tylko tyle. Sam proces zakładania sklepu jest rzeczywiście prosty. Dosłownie w 3 minuty, podając zaledwie adres email założysz sklep Sky Shop demo, który w przyszłości możesz przekształcić w działający sklep na Twojej domenie. Przed podjęciem decyzji o zakupie oprogramowania masz 14 dni wersji testowej, która umożliwi poznanie dostępnych funkcji. Jeżeli jesteś technicznie ogarnięty to realnie w 7 dni samodzielnie skonfigurujesz sklep i poznasz najważniejsze funkcje. Trochę mało czasu zostaje na poznanie sklepu w realnej sprzedaży. Najczęściej nowy posiadacz sklepu nie uruchomi kampanii reklamowych i nie zdąży przetestować jak działa sklep z klientami.  Ale można poprosić biuro obsługi klienta Sky Shop o przedłużenie okresu testowego. 

Opinie użytkowników o Sky-Shop

Sklep jest w wersji podstawowej/business w miarę przyzwoity – ale tylko po polsku. Jeśli macie klientów np. angielskojęzycznych, to poziom tłumaczenia sklepu jest poniżej wszelkiej krytyki. Wiadomo, trzeba samemu poprawiać ale błędy językowe są dosłownie wszędzie i nie raz będziecie się czerwienić ze wstydu. Ciężko jest dostrzec wszystko od razu. Sklep ma wiele funkcji, wiele maili wysyła, wiele komunikatów pokazuje. Po paru miesiącach użytkowania zorientujecie się, że nadal w sklepie po angielsku są takie błędy, że ciary przechodzą. Kompletna żenada i wstyd. Zgłaszałem błędy ale ich to w ogóle nie obchodzi. Mam wrażenie, że sklep nie ma audytu. Jest rozbudowywany przez ekipę, która zna go od początku, Nie ma refleksji, że są ludzie, którzy widzą go pierwszy raz na oczy. Łatwy nie jest.

Nie polecam, wielokrotnie wyłapywane niedziałające aplikacje. Przykładowo Inpost. Nie można wybrać Paczkomatu. Przy każdym zgłoszeniu obsługa uważa że działa. Problem w tym ze zaczyna działac po ich mailu ze u nich działa… Ręce opadają!

Prowadzę u nich sklep od roku, mogę pochwalić bardzo dobry support, szybkość i stabilność oraz dużą ilość funkcji i integracji. Do tego miłym zaskoczeniem dla mnie jest to, że cały czas się rozwijają. Bez dodatkowych opłat zauważam przez ten rok, że w tej samej cenie mam coraz więcej funkcji.

Sky-shop składa się z bardzo wielu elementów, modułów, usług które należy kupować po kolei za duże kwoty, aby sklep działał poprawnie. Nie ma o tym informacji przez rozpoczęciem współpracy. Żałuję, że wykupiłem sky-shop na rok, ponieważ po researchu okazało się, że o wiele taniej mogę prowadzić stronę internetową. No cóż, mam rok na to, aby problem zoptymalizować i zminimalizować koszty. Na pewno nie skorzystam więcej z tej platformy ;/

Zalety sklepu Sky-Shop

 • Rozsądna cena za abonament.
 • Brak zobowiązującej umowy. …
 • Darmowy okres próbny na 14 dni.
 • Wiele szablonów i możliwość edycji.
 • Założenie sklepu bez wiedzy o programowaniu.
 • Nieskomplikowana konfiguracja płatności i kwestii logistycznych.
 • Rozwiązanie idealne dla małych, średnich oraz dużych e-commerce.

SKY-SHOP integracja z hurtowniami

Sky Shop reklamuje się jako sklep z największa ilością integracji z hurtowniami ale niestety nie dowiesz się, że jako początkujący sprzedawca nie będziesz w stanie  wykorzystać tego potencjału czyli opłaconego pakietu, po kilku tygodniach frustrujesz się brakiem sprzedaży i rezygnujesz tracąc zainwestowane pieniądze w sklep.  Widziałem to u kilkunastu klientów więc stanowi to nie lada wyzwanie. 

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jako zaczynający sprzedawca nie będziesz miał budżetu ani umiejętności aby reklamować tak duży sklep. Sklep który ma zaimportowane 75 000 produktów nie jest żadną konkurencją dla wyspecjalizowanych sklepów z cenami za te same produkty o wiele niższymi niż ty otrzymasz w hurtowni.  

Sky Shop – sklep dropshipping  

Podsumowując  Sky SHop to bardzo dobre i proste narzędzie dla chcących uruchomić szybko sklep internetowy.  W podstawowej wersji jest rzeczywiście tanim rozwiązaniem ale szybko zobaczysz że najtańszy pakiet pozbawiony wielu funkcji, bez których nie będziesz w stanie rozwijać sprzedaży.  Uruchamiałem sklep Sky Shop dla kilku klientów i polecam to rozwiązanie w wypadku kiedy masz już wypracowane rabaty w kilku hurtowniach i umiesz TANIO promować swoją ofertę.  Zaletą wtedy staje się to że możesz wykorzystać serwery i sklep pracujące w systemie Saas.  Wtedy też dopiero będziesz w stanie wykorzystać integracje z Allegro czy eBay.  Alternatywą jaką polecam na start jest darmowy sklep Woo Commerce z modułem Dropshopping XML od firmy WP DESK.

Należy pamiętać o mechanizmie zmiany sklepu. Łatwo zacząć sprzedawać używając oprogramowania platformie Sky Shop ale gdybyś chciał zrezygnować to niestety nie będziesz w stanie tanio przenieść danych na inną platformę. No ale coś za coś. Nie ma idealnych rozwiązań. 

Twój sukces e-commerce uruchomienia sklepu na oprogramowaniu Sky Shop będzie bardziej zależał od tego czy czy masz smykałkę do sprzedaży, czy umiesz negocjować zakup towaru i czy masz doświadczenie marketingowe.  Dropshipping nie jest dla każdego i funkcjonuje jako mit  w którym firmy szkoleniowe pokazują wielkie liczby sprzedażowe bez pokazania realnych zasobów aby te wyniki osiągnąć.  Aby osiągnąć sukces w dropshippingu  startując od zera musisz poświęcić czas, bardzo dużo czasu. Nie wierz w to że zarobisz miliony bo nikomu się to nie udaje od razu, musisz wypracować w hurtowniach rabaty a na to potrzebujesz czasu i pracy.

Wady sklepu Sky-Shop

 • Brak dostępu do kodu źródłowego.
 • Choć możliwości jest dużo, osoby szczególnie wymagające odczują niedosyt.
 • Wiele ograniczeń wynikających z modelu SaaS.
 • Kosztowne usługi dodatkowe (np. indywidualny projekt graficzny)

Czy warto skorzystać z platformy Sky-Shop

Platforma Sky-Shop jest uznawana za jedną z czołowych na polskim rynku e-commerce i jest polecana jako wybór spośród rozwiązań abonamentowych. Oferuje kompleksowe oprogramowanie do sprzedaży online i jest odpowiednia dla sklepów z obrotem do 30 000 zł miesięcznie. Platforma, będąca polskim projektem od 2009 roku, posiada szereg integracji, które są częścią miesięcznego abonamentu, choć niektóre mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Sky-Shop oferuje narzędzia niezbędne do prowadzenia sprzedaży internetowej, w tym integracje z firmami kurierskimi, bramkami płatniczymi, systemami ERP i księgowymi, oraz API dla dodatkowych integracji. Posiada również kreator szablonów sklepu, który umożliwia łatwą edycję wyglądu sklepu, z opcjami dostosowania strony głównej, kart produktów i innych elementów witryny.

Zmniejszenie liczby porzuconych koszyków jest wspierane przez skróconą ścieżkę zakupową i minimalizację danych koniecznych do zakupu. Panel administracyjny jest intuicyjny, z udogodnieniami takimi jak podpowiedzi dla poszczególnych funkcji, obsługą wielu kanałów sprzedaży, modułem MultiStore oraz podstawowymi funkcjami księgowymi.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem platformy e-commerce, Sky-Shop wydaje się być dobrze ocenianą opcją, szczególnie dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Jaki sklep zamiast Sky-Shop

Jeśli rozważasz alternatywę dla Sky-Shop przy zakładaniu sklepu e-commerce w Polsce, istnieje kilka innych platform, którym warto się przyjrzeć. Do głównych konkurentów Sky-Shop należą: Shoper, RedCart, Shopify, WooCommerce, PrestaShop, Magento

Cennik Sky-Shop

Ceny abonamentu dla sklepów internetowych w Polsce zależą od wybranego dostawcy oraz zakresu usług. Należy pamiętać, że ceny mogą ulec zmianie i zawsze warto sprawdzić koszt oprogramowania sklepu za 12 miesięcy w kolejnym roku. Twórcy oprogramowania prześcigają się w podawaniu coraz niższych cen za pierwszy miesiąc ale prowadzi to do zamurowania klienta. Dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne cenniki na stronach poszczególnych dostawców. W kontekście zamurowania klienta, czyli potencjalnego ograniczania swobody decydowania, ważne jest zrozumienie dostępu do danych oraz możliwości migracji lub eksportu danych, aby uniknąć sytuacji, w której klient zostaje związany z usługą bez możliwości łatwej zmiany dostawcy. Kiedy zainwestujesz w marketing sklepu i okaże, się że jesteś zmuszony zmienić oprogramowanie, najpewniej okaże się, że to ty poniesiesz starty związane z migracją.

Najniższa cena w promocji: od 15 zł / miesiąc

Grafika do sklepu Sky Shop

Sky Shop oferuje unikalny układ graficzny modułu sklepu od 3000 zł, może pojawiać się na stronach: strona główna, lista produktów lub karta produktu, który zostanie przygotowany dla klienta według wytycznych. Przykład modułu to: newsletter, karuzela producentów czy indywidualna karta produktu – zgodnie z zasadą działania Kreatora Szablonu. Moduł indywidualny może opierać się tylko o funkcjonalności jakie są dostępne w platformie Sky-Shop.pl

Konfiguracja sklepu Sky Shop

Skonfiguruj swój sklep z pomocą eksperta! Chcesz maksymalnie szybko uruchomić sklep internetowy Sky-Shop? Usługa przeznaczona jest dla nowych użytkowników platformy. Celem konfiguracji jest ustawienie funkcji Sky-Shop w twoim panelu administracyjnym. Twój e-commerce manager krok po kroku wykona ustawienia Twojego sklepu.

Pozycjonowanie sklepu Sky-Shop

Oprogramowanie Sky-Shop jest dobrze przygotowane do procesu podstawowej optymalizacji i pozycjonowania. Poza powyżej wymienionymi możliwościami, sklepy Sky-Shop w ramach abonamentu otrzymują wersję mobilną w technologii RWD oraz możliwość zakupu certyfikatu SSL.

Dla kogo jest Sky-Shop.pl

Sky-Shop.pl jest idealnym oprogramowaniem dla wszystkim osób, które chcą skupić się na sprzedaży, a kwestie techniczne powierzyć zespołowi specjalistów. Świetnie sprawdzi się on w sklepach z obrotami poniżej 30 000zł miesięcznie.

Sky-Shop powstał w 2009 roku i od tego czasu wciąż się rozwija, a właściciele wprowadzają na bieżąco nowe funkcjonalności i rozwiązania uwzględniające potrzeby zgłaszane przez klientów. Na bieżąco wdrażane są też usprawnienia techniczne, które zapewniają bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych, a także dużą wydajność i małą awaryjność. Serwery są dostępne w chmurze i zapewniają 99,98% dostępności. Na bieżąco wykonywane są też kopie zapasowe sklepów, co pozwala je szybko przywrócić w razie problemów. W 2016 roku platforma e-commerce Sky-Shop otrzymała nagrodę za najlepszą platformę e-commerce w Polsce w konkursie Ekomersi. Właściciele platformy dbają o wysoką jakość obsługi klienta, zapewniając wsparcie telefoniczne i mailowe. Zapewniają także przejrzysty cennik, dzięki któremu od początku wiesz, jakie koszty poniesiesz. W Sky-Shop masz dostęp do licznych integracji z zewnętrznymi systemami, co usprawnia sprzedaż.

Kontakt Sky Skop

www.sky-shop.pl
info@sky-shop.pl
12 386 01 30
Cegielniana 4a
30-404 Kraków
Polska

Podobne wpisy