Oprogramowanie sklepu internetowego SHOPIFY – opinie o sklepie

Korzystanie z platformy Shopify ma wiele zalet. Po pierwsze, system jest łatwy w obsłudze, co ułatwia zarządzanie sklepem internetowym. Po drugie, Shopify oferuje szeroką gamę integracji, co umożliwia dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb i rozszerzenie jego funkcjonalności.

Opinie użytkowników o SHOPIFY

Shopify to kanadyjska platforma e-commerce, na której zaprojektujesz i uruchomisz własny sklep internetowy. To doskonała opcja dla właścicieli sklepów, którzy chcą samodzielnie wystartować z własnym biznesem, obsługa Shopify nie wymaga umiejętności programistycznych.

Shopify to popularny kreator witryn e-commerce, który ułatwia tworzenie sklepu internetowego i zarządzanie nim. Dzięki Shopify możesz sprzedawać produkty i usługi za pośrednictwem kilku punktów sprzedaży, w tym własnej witryny internetowej, kanałów społecznościowych i najlepszych rynków internetowych. Forbes umieścił Shopify na swojej liście najlepszych platform e-commerce.

Zalety sklepu SHOPIFY

  • Bezkompromisowa wydajność na urządzeniach mobilnych i bezpieczeństwo
  • Sklep gotowy w kilka godzin.
  • Intuicyjność w obsłudze i w poruszaniu się po sklepie.
  • Elastyczny design.
  • Obszerny app store.
  • Wersja enterprise dla dużych sklepów.
  • Wsparcie sprzedaży i wielokanałowość

Wady sklepu SHOPIFY

  1. Dodatkowe koszty – Shopify udostępnia własny system płatności, jednak jeśli chcemy w swoim sklepie posiadać inny, zewnętrzny system płatności jak Payu czy Paypal to ten skrypt pobierać będzie dodatkowe prowizje. Zapłacimy również w przypadku rozwijania o nowe możliwości, za które w tym systemie będziemy musieli dopłacić.
  2. Cena – oczywiscie istnieje pakiet lite ale umówmy się przy funkcjach jakie oferuje ten pakiet lepiej wziąć coś całkowicie darmowego. profesjonalna i rozbudowana platforma e-commerce w przypadku tego skryptu nie będzie tania.
  3. Wymagana wiedza techniczna – by zarządzać oraz rozwijać sklep oparty o ten skrypt będziemy potrzebowali podszkolić kilka kwestii związanych z tą dziedziną.

Jaki sklep zamiast SHOPIFY

Jeśli rozważasz alternatywę dla Shopify przy zakładaniu sklepu e-commerce w Polsce, istnieje kilka innych platform, którym warto się przyjrzeć. Do głównych konkurentów Shopify należą: ShoperRedCartShopifyWooCommercePrestaShopMagento

Cennik SHOPIFY

Ceny abonamentu dla sklepów internetowych w Polsce zależą od wybranego dostawcy oraz zakresu usług. Należy pamiętać, że ceny mogą ulec zmianie i zawsze warto sprawdzić koszt oprogramowania sklepu za 12 miesięcy w kolejnym roku. Twórcy oprogramowania prześcigają się w podawaniu coraz niższych cen za pierwszy miesiąc ale prowadzi to do zamurowania klienta. Dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne cenniki na stronach poszczególnych dostawców. W kontekście zamurowania klienta, czyli potencjalnego ograniczania swobody decydowania, ważne jest zrozumienie dostępu do danych oraz możliwości migracji lub eksportu danych, aby uniknąć sytuacji, w której klient zostaje związany z usługą bez możliwości łatwej zmiany dostawcy. Kiedy zainwestujesz w marketing sklepu i okaże, się że jesteś zmuszony zmienić oprogramowanie, najpewniej okaże się, że to ty poniesiesz starty związane z migracją.

Najniższa cena w promocji: od 99 zł / miesiąc

Konfiguracja sklepu SHOPIFY

Skonfiguruj swój sklep z pomocą eksperta! Chcesz maksymalnie szybko uruchomić sklep internetowy Shopify ? Usługa przeznaczona jest dla nowych użytkowników platformy. Celem konfiguracji jest ustawienie funkcji Shopify w twoim panelu administracyjnym. Twój e-commerce manager krok po kroku wykona ustawienia Twojego sklepu.

Pozycjonowanie sklepu SHOPIFY

Tak, Shopify oferuje szereg rozwiązań, które pomagają w optymalizacji technicznej SEO. Szczególnie przydatny jest dostęp do kodu szablonu serwisu, w którym z pomocą specjalisty SEO możesz dokonać zmian.

Dla kogo jest SHOPIFY

Shopify to platforma e-commerce dla małych i średnich sklepów internetowych, która obsługuje proces sprzedażowy od wprowadzenia produktu na stan, przez bezpieczne płatności, aż po jego wysyłkę. Z platformy korzysta ponad 1 700 000 firm na całym świecie. Jeśli planujesz sprzedawać globalnie to warto dołączyć do tego grona i jakie opcje oraz możliwości oferuje Shopify dla sklepów e-commerce.

Moim zdaniem Shopify to nie tylko łatwy sposób na uruchomienie sklepu internetowego i zarządzanie nim. Ma na celu wspieranie właścicieli sklepów w kluczowych aspektach, takich jak otwieranie dodatkowych kanałów (np. Amazon, eBay czy Facebook), oferowanie narzędzi obsługi klienta (np. Czat na żywo) oraz dbanie o kwestie techniczne.

Podobne wpisy