|

#52 FACEBOOK

Facebook to świetne miejsce do rozpoczęcia promocji sklepu , ponieważ jest wiodącą platformą pod względem liczby użytkowników.

Zacznij od rejestracji konta firmowego na platformie Meta
https://www.facebook.com/business/tools/meta-business-suite

Czym jest Menedżer firmy w Meta?

Menedżer firmy w Meta jest narzędziem ułatwiającym zarządzanie uprawnieniami na koncie firmowym w Meta. Konto firmowe w Meta zapewnia dostęp do stron na Facebooku, profili na Instagramie, kont reklamowych oraz innych zasobów firmowych oraz usprawnia zarządzanie uprawnieniami użytkowników do tych lokalizacji. Dzięki niemu możesz zachować kontrolę nad wszystkimi swoimi zasobami firmowymi w ekosystemie Meta oraz zarządzać ich bezpieczeństwem i prywatnością.

Menedżer firmy działa równolegle z Meta Business Suite i Menedżerem reklam na platformach Meta. Meta Business Suite to jedno miejsce umożliwiające zarządzanie wszystkimi działaniami związanymi z marketingiem i reklamą na Facebooku i Instagramie. Menedżer reklam na platformach Meta to narzędzie reklamowe dla zaawansowanych reklamodawców.

Ustawienia firmowe

Samo założenie Menedżera Firmy (Business Managera) Meta to jeszcze nie wszystko. Wymaga on poprawnej konfiguracji czyli wprowadzenia faktycznych danych firmy, dodania metody płatności i skonfigurowania konta reklamowego, dodania osób, które mają z niego korzystać. Później możemy też wygenerować też piksel Facebooka czy utworzyć katalog produktów. Ponieważ zmiany zachodzą w tym środowisku praktycznie co tydzień, warto szukać pomocy w Centrum Pomocy Facebooka dla Reklamodawców.

Menadżer firmy pozwoli ci wykonać następujące operacje:

  • edytować ustawienia firmy
  • utworzyć konto reklamowe
  • dodać metody płatności
  • dodać stronę do Menedżera firmy
  • dodawać osoby do Menedżera firmy którym zlecasz wykonywanie odpowiednich zadań.

Menadżer reklam

Menedżer reklam na platformach Meta jest narzędziem umożliwiającym tworzenie reklam i zarządzanie nimi. Możesz w nim przeglądać wszystkie swoje kampanie, reklamy i zestawy reklam, a także wprowadzać w nich zmiany i sprawdzać ich skuteczność.

W Menedżerze reklam możesz wykonywać następujące czynności:

  • Tworzenie kampanii reklamowych. W Menedżerze reklam masz do dyspozycji kreator reklam, który poprowadzi Cię krok po kroku przez proces projektowania reklamy. Podczas tworzenia reklamy wybierasz cel marketingowy, odbiorców docelowych, umiejscowienie oraz format reklamy. Dowiedz się więcej o tworzeniu reklam.
  • Zarządzanie wieloma reklamami jednocześnie. W Menedżerze reklam można edytować ustawienia w wielu reklamach (np. grupę odbiorców, budżet, umiejscowienie) oraz powielać reklamy (czyli tworzyć ich kopie). Więcej informacji o zarządzaniu reklamami w Menedżerze reklam.
  • Sprawdzanie skuteczności reklam. Przeglądaj aktualne dane dotyczące skuteczności reklam i planuj raporty. Wyniki możesz wyświetlić na poziomie konta, gdzie uzyskasz szczegółowy widok skuteczności wszystkich swoich kampanii. Możesz też rozbić dane, aby poznać istotne wskaźniki lub zaplanować raporty reklamowe. Dowiedz się więcej na temat raportów dotyczących reklam w Menedżerze reklam.

Menager sprzedaży

Menedżera katalogów można wykorzystywać do zarządzania katalogami zawierającymi artykuły, które chcesz promować na Facebooku i Instagramie. Możesz także skonfigurować sklep, odblokowując dodatkowe narzędzia w Menedżerze sprzedaży do sprzedaży materialnych produktów.

Przejdź do Menedżera sprzedaży, aby wyświetlić sklepy i katalogi, do których masz dostęp, lub utworzyć nowe. Jeśli nie widzisz swojego sklepu lub katalogu, konieczne może być wybranie innego konta w Menedżerze firmy. Kliknij menu rozwijane w lewym górnym rogu, aby przełączyć konta. Możesz także kliknąć obok katalogu, aby oznaczyć go jako ulubiony, dzięki czemu następnym razem będzie wyświetlany na początku listy.

Sklepy na Facebooku i Instagramie

Funkcja Sklepy umożliwia utworzenie unikatowego środowiska zakupowego na Facebooku i Instagramie. Gdy utworzysz sklep, klienci będą mogli przeglądać, poznawać i kupować Twoje produkty na komputerze lub urządzeniach mobilnych, wystarczy, że masz stronę firmową na Facebooku lub konto firmowe na Instagramie.

Jak sprzedawać produkty na Facebooku i Instagramie

Zainstaluj piksel Facebooka dla WooCommerce

Wiele serwisów oferuje piksel śledzący, ale najpopularniejszym z nich jest piksel Facebooka. Piksel Facebooka jest bardzo łatwy w instalacji. Zamiast kopiować i wklejać wiersze kodu, Facebook Business Manager generuje wtyczkę WordPress osadzoną w Twoim unikalnym pikselu Facebooka.

Następnie Facebook poprosi Cię o pobranie rozszerzenia piksela Facebooka, które zainstalujesz na swojej stronie WordPress jako wtyczkę o nazwie Facebook dla WooCommerce. Facebook Business Manager przeprowadzi Cię nawet przez proces instalacji wtyczki. Wtyczka pozwoli ci przesłać produkty a nawet włączyć Messengera w sklepie a także tworzyć reklamy.

Gdy wrócisz do Menedżera firmy na Facebooku, zweryfikuje on, czy jest w stanie połączyć się z rozszerzeniem, które zainstalowałeś na WordPressie. Jeśli nie jest wyświetlana jako aktywna, wróć do zakładki Wtyczki w WordPress i potwierdź, że wtyczka jest aktywna. Gdy pojawi się jako „Aktywny” w Menedżerze firmy na Facebooku, kliknij Kontynuuj.

Utwórz sklep na Facebook i Instagramie

Pierwszym krokiem w tworzeniu sklepu na Facebooku jest podanie podstawowych informacji o Twojej firmie, w tym używanej waluty, fizycznego adresu firmy (co jest konieczne, nawet jeśli Twój sklep detaliczny prowadzi wyłącznie handel elektroniczny) oraz firmowego adresu e-mail.

Facebook poprowadzi cię prostymi instrukcjami aby zakończyć proces. Gdy skończysz, Twoi obserwatorzy będą mogli uzyskać dostęp do Twojego sklepu na Facebooku w zakładce Sklep na stronie Facebooka.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy