jak uruchomić sklep internetowy

#3 WYBIERZ NISZĘ PRODUKTOWĄ

Wielokrotnie spotkałem się z opinią iż w Internecie można sprzedawać wszystko. Jednak rozmawiając z osobami prowadzącymi swoje sklepy, wspólnie dochodzimy do wniosku, że są kategorie produktów, które idealnie się nadają do sprzedaży przez Internet a są takie, które sprzedać jest trudniej. Jednym z najbardziej błędnych założeń sprzedawców internetowych jest fakt iż sądzą, że można zbudować udany biznes sprzedając wszystko jak Amazon. Ale nawet Amazon nie sprzedaje wszystkiego. Zwiększania grup asortymentowych wymaga wielkich worków gotówki na reklamę. Dlatego zawsze na start doradzam uruchomienie sklepu niszowego w cenie nieprzekraczającej średniej krajowej pensji. Jak wybrać produkty do sklepu? Co się będzie sprzedawało?

  • Produkty nietypowe przyciągające uwagę, łatwo się je promuje kanałami typu poczta pantoflowa „zobacz co widziałem ” a co najważniejsze zapewniają wysokie marże. Idealnie jest stworzyć własne produkty ale jest to trudne i śmiało można zacząć od wyszukania niszowych produktów lub zacząć ich dystrybucję w danym kraju.
  • Produkty trudno dostępne – jeśli sprzedajesz coś co jest łatwo dostępne to klient zawsze będzie się zastanawiał czy ni pójść do swojego lokalnego sklepu i tam nie dokonać zakupu. W kategorii tej królują wszystkie produkty specjalistyczne, których nie mają sklepy stacjonarne, które aby sprzedać trzeba wykazać się wiedzą na poziomie eksperta.
  • Produkty rozwiązujące bardzo konkretną potrzebę / problem czy chorobę – jeśli oprzesz sprzedaż o rekomendacje zadowolonych klientów (dowód na skuteczność) to możesz stać się królem niszy sprzedając nawet 1 produkt, w ten sposób działają wszelkie sklepy producentów preparatów leczniczych, magicznych suplementów czy innych środków. 

Dzięki niszy produktowej łatwiej również wyszukać tematy do opisywania na blogu i łatwiej przebić się na wysokie pozycje w Google.

Jeśli nie wiesz gdzie szukać hurtowni z integracją do sklepu – zarejestruj się bezpłatnie w Baselinker i zobacz jakie hurtownie możesz podłączyć do swojego sklepu. Na 100% znajdziesz ciekawą hurtownię do współpracy.

Jak wyszukać niszę produktową e-commerce?

Użyj serwisu TradeWatch.pl i zobacz co się sprzedaje na allegro w jakich ilościach. Już tylko z jednego ekranu możesz mieć kilka inspiracji:

  1. sklep w niszy odkurzacze pionowe
  2. sklep w niszy roboty kuchenne
  3. sklep w niszy osuszaczy powietrza
  4. sklep w niszy lokówki

Następnie zweryfikuj ile osób miesięcznie szuka danego produktu w narzędziu Planer słów kluczowych Google Ads lub Google Trends

Aby mieć dokładne liczny możesz użyć bezpłatnego okresu testowego narzędzi:

SENUTO  https://www.senuto.com/pl/

SEMSOTRM https://app.semstorm.com 

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767