Wtyczka Yoast SEO czyni cuda

Połączenie WordPress + Woocommerce jest najskuteczniejszym narzędziem do rozpoczynania sprzedaży czegokolwiek. Sam WordPress daje ci pełną kontrolę nad wyglądem i treścią sklepu a dodatkowe funkcje zapewniają wtyczki. 

Wtyczka Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO to najpopularniejsza wtyczka do optymalizacji sklepu w wyszukiwarkach. Wtyczka pomoże rozpoznawać powiązane frazy kluczowe, synonimy fraz kluczowych i różne formy słów kluczowych dzięki czemu możesz pisać bardziej naturalnie przy jednoczesnym ulepszaniu treści dla wyszukiwarek. 

Aby zbudować sklep internetowy z ruchem organicznym, który zajmuje wysokie pozycje w rankingu, musisz regularnie przeprowadzać tworzyć treść. Dzięki wtyczce Yoast SEO twoje wpisy na bloga będą miały fenomenalną skuteczność, a po kilku miesiącach wprawy ruch na Twojej stronie eksploduje.

Zgodnie z zasadą Pareto (zasada opisująca wiele zjawisk z obszaru ekonomii i zarządzania, zgodnie z którą 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów) optymalizacja SEO sklepu internetowego sprowadza się do kilku elementów: 

  • modyfikacja tytułu i opisu każdej strony 
  • optymalizacja struktury nagłówków H1 H2

Instalacja wtyczki jest prosta, po instalacji wykonujesz prostą konfigurację w tym połączenie z usługą Google Search Console. Ta prosta optymalizacja title i description sprawi że twoje pozycje w Google i innych wyszukiwarkach poszybują w wynikach wyszukiwania. 

Wtyczka Yoast SEO pozwala optymalizować każdą stronę bloga czy produktu w sklepie. Na końcu każdej strony znajdziesz sekcję która poprowadzi każdego za rączkę tak aby systemem zielonych i czerwonych kontrolek pokazać co należy zmienić w treści.  

Wtyczka posiada gigantyczną ilość funkcji ale nawet w wersji bezpłatnej jest nieoceniona i znacznie przyspiesza optymalizację strony.  

Kursy Yoast SEO

Na stronie producenta wtyczki znajduje się kopalnia materiałów dotyczących samodzielnego pozycjonowania. Jeśli potrzebujesz pomocy w trakcie konfiguracji i używania to możesz skorzystać z obszernej dokumentacji. Z każdą kolejną stroną którą poddasz optymalizacji, wtyczka Yoast SEO może sprawdzić treść i wskazać zmiany jakie musisz wykonać aby polepszyć czytelność. System lampek jest banalnie prosty.  Nauczenie używania tej wtyczki zajmuje 5 minut od razu wiesz co poprawiać. Czerwona lampka = do poprawy, pomarańczowa lampka = może być, zielona lampka – wspaniale zrobiłeś optymalizację i za kilka tygodni dana podstrona pojawi się wysoko w wynikach.

Wtyczka Yoast SEO
Wtyczka Yoast SEO

Podobne wpisy