|

Proste sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie

W ciągu ostatnich kilku lat rośnie zainteresowanie szybkimi, a czasem pasywnymi sposobami zarabiania pieniędzy w domowym zaciszu. Magia sieci polega na tym, że jest potężnym kanałem sprzedaży, siecią marketingową i centrum społeczności w jednym — i nie tylko. Istnieje wiele kreatywnych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Oto kilka pomysłów na proste sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie i podpowiedzi co zacząć robić.

Uruchom sklep dropshipping

W ubiegłym roku wiele światowych trendów doświadczyło przyspieszenia jakich nie widzieliśmy przez ostatnie 100 lat. Jednym z takich trendów był rozwój handlu elektronicznego. Istnieje wiele sposobów prowadzenia działalności e-commerce, z których dropshipping jest najprostszy na start, pozwala start z minimalną ilością gotówki.

Dropshipping to model biznesowy, w którym nie przechowujesz produktów, które sprzedajesz na stanie. Zamiast tego, gdy klient kupuje coś w Twoim sklepie, osoba trzecia realizuje i wysyła zamówienie za Ciebie. Ponieważ koszty uruchomienia są niskie, jest to coraz bardziej popularny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Dropshipperzy mają zwyczaj gonić za najnowszymi trendami. I chociaż nie ma nic złego w łapaniu fali trendów, istnieje wiele stabilnych kategorii produktów, które oferują podobne możliwości, by dobrze sobie radzić.

Dowiedz się więcej o dropshippingu

Sklep z nadrukami

Technologia druku pojedynczych egzemplarzy czyli druk na żądanie pozwala sprzedawcom dostosowywać produkty do własnych projektów i sprzedawać je dopiero po zakupie przez klienta, eliminując potrzebę utrzymywania magazynu. Kiedy klient składa zamówienie, firma drukująca na żądanie wydrukuje Twój projekt na produkcie i zrealizuje zamówienie wysyłając do klienta.

Możesz oferować różnorodne produkty, sprzedając t-shirty, książki, buty, torby, kubki, etui na telefony, skórki do laptopów, dekoracje ścienne i wiele wiele innych.

Ogólnie rzecz biorąc, druk na żądanie umożliwia szybkie tworzenie niestandardowych produktów. Nie musisz się martwić o wysyłkę lub realizację — o to zadbają Twoi dostawcy. A ponieważ nie masz magazynu to sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie o niskim ryzyku i niskich inwestycjach.

Dowiedz się więcej: jak uruchomić sklep z koszulkami

Marketing afiliacyjny

Prostym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie jest marketing afiliacyjny. Zasadniczo wydawcy lub osoby fizyczne mogą rejestrować się w programach partnerskich, gdziekolwiek są dostępne, aby zostać dodanym jako oficjalny partner. Po zaakceptowaniu otrzymasz specjalny link partnerski do produktu lub usługi, którą chcesz promować.

Gdy ktoś kupi produkt po kliknięciu w Twój link, otrzymasz prowizję za polecenie. Wysokość prowizji zależy od programu partnerskiego i sprzedawanego produktu. Za produkty sprzedawane na Amazon.com otrzymasz 5-15% prowizji, ale polecanie szkoleń może oznaczać prowizję nawet 50%

Ponieważ marketing afiliacyjny działa najlepiej, gdy pomagasz odwiedzającemu zrozumieć, dlaczego dany produkt może być dla niego odpowiedni, zazwyczaj zauważysz, że jest on wdrażany w witrynach zorientowanych na treść.

Rozwój marketingu afiliacyjnego może być na początku powolny, ale jeśli będziesz pracował i udoskonalał swoje strategie, może on stać się doskonałym źródłem pasywnego dochodu.

Budowanie zaufania wśród odbiorców to najważniejsza rzecz, jaką należy pielęgnować w marketingu afiliacyjnym.

Sprzedawaj produkty cyfrowe

Produkty cyfrowe zapewniają jedne z najlepszych marż ze wszystkich produktów, które możesz sprzedać. Koszty początkowe opracowania mogą być wysokie, ale koszty zmienne sprzedaży produktów cyfrowych są stosunkowo niskie.

Zasadniczo produkt cyfrowy jest wartością niematerialną, którą można wielokrotnie sprzedawać bez uzupełniania zapasów. Często są dostępne w postaci plików do pobrania, takich jak PDF, wtyczka lub dokument. Produkty te stały się tak dobrym źródłem pasywnego dochodu, że wielu czołowych profesjonalnych influencerów, blogerów lub ikon publicznych wydaje produkty cyfrowe, takie jak przewodniki, e-booki, szablony, wyniki badań, plany i samouczki.

Wielu twórców tworzy produkty cyfrowe, aby dodać kolejny strumień przychodów do swojej głównej działalności, niezależnie od tego, czy jest to doradztwo, edukacja czy usługi.

E-learning staje się bardzo popularny jako produkt cyfrowy, w który ludzie inwestują. Produkty cyfrowe są skalowalne. Nie ma ograniczeń co do liczby produktów, które możesz sprzedać. Brak magazynu. Brak wysyłki i logistyki. Brak zwrotów.

Rozpocznij blogowanie

Firmy używają blogów do dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami, budowania grona odbiorców oraz pozyskiwania większej liczby potencjalnych klientów i sprzedaży. Blogowanie ma nieskończone korzyści, takie jak budowanie przywództwa myślowego w branży i poprawa widoczności marki w wyszukiwarkach.

Blogowanie w celu zarabiania pieniędzy wykroczyło poza wielkie firmy. Każdy może teraz budować publiczność, publikując świetne treści i zarabiając dużo pieniędzy na swoim blogu. Blogerzy mają również tendencję do przyjmowania osobistego podejścia, które rezonuje z zamierzonymi odbiorcami, w przeciwieństwie do uzyskiwania informacji z bloga firmowego.

Chociaż blogowanie to pomysł na biznes, który wymaga niskich nakładów inwestycyjnych, jego opłacalność może zająć trochę czasu. Małe są szanse, że z dnia na dzień znajdziesz się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Ale dzięki odpowiedniej niszy i determinacji będziesz na dobrej drodze do zarabiania pieniędzy online za pośrednictwem swojego bloga.

Twórz kursy i warsztaty online

Jest powód, dla którego kursy online są bardzo atrakcyjne. Po utworzeniu kursu uzyskuje się wszystkie korzyści płynące z dowolnego produktu cyfrowego: koszty dostarczenia produktu do większej liczby klientów są zasadniczo zerowe, z wyjątkiem hostingu.

Porównaj to z potrzebą utrzymywania magazynu, z którymi borykają się wszystkie firmy zajmujące się produktami fizycznymi, a zauważysz, że w miarę skalowania będziesz mieć do czynienia z mniejszą liczbą problemów związanych z produktem.

Istnieje również duże zapotrzebowanie na kursy cyfrowe i kształcenie ustawiczne. Właśnie dlatego prosperują witryny takie jak Udemy i Skillshare. Twoją największą przeszkodą jest w rzeczywistości sama sieć, w której dostępne są tysiące wspaniałych zasobów dostępnych za darmo.

Pamiętaj jednak, że chociaż istnieje niezliczona ilość tematów do tworzenia treści, jest znacznie mniej tematów, za które ludzie są gotowi zapłacić. Zazwyczaj najlepiej sprzedające się kursy uczą ludzi cennej umiejętności, która pomaga im robić postępy w pracy lub czerpać głębszą radość z ukochanego hobby.

Zostań freelancerem

Coraz popularniejszym pomysłem na biznes w domu jest oferowanie klientom usług online. Pisanie na zlecenie, projektowanie graficzne, wprowadzanie danych, marketing cyfrowy… potrzeb jest nieograniczona ilość. Prawie wszystkie usługi są najlepiej pozycjonowane dla klientów biznesowych z powodów ekonomicznych, klienci biznesowi są skłonni wydać pieniądze na zamówieni usług. Innymi słowy, firmy zatrudniają niezależnych twórców do tworzenia treści, które napędzają ruch i potencjalnych klientów. Jeśli potrafisz sprzedawać wyniki swojej pracy to świat zleceń dla freelancerów stoi dla ciebie otworem.

Wadą tej formy zarabiania jest fakt iż w przypadku firm, możesz zarabiać dobre pieniądze z niewielką grupą dobrze płacących klientów, ale w momencie, gdy przestajesz pracować, przepływ gotówki umiera.

Zostań influencerem

Aby zostać influencerem, potrzebujesz zaangażowanych obserwatorów. Influencerzy dzisiaj nie muszą mieć milionów obserwujących. Istnieją możliwości zostania nanoinfluencerem lub mikroinfluencerem. Są to osoby które mają konta z odpowiednio 10 000 czy 50 000 obserwujących.

Dwie największe platformy do tego to YouTube i Instagram. Gdy będziesz mieć obserwujących, możesz zarabiać pieniądze na kilka sposobów jako influencer:

 • Opłata za posty sponsorowane
 • Występy na konferencjach
 • Sprzedaż własnych produktó w swoim sklepie internetowym
 • Możesz zostać ambasadorem marki
 • Możesz napisać i sprzedać książkę lub kurs

Liczba obserwujących, których masz, nie jest tak ważna, jak liczba zaangażowanych obserwujących.

Pisz e-booki

Jak każdy człowiek na tej planecie, masz w sobie ciekawą historię, która tylko czeka na wydanie? Czas napisać tego ebooka. Dzięki własnemu sklepowi czy platformom wydawniczym takim jak Amazon Direct Publishing opublikowanie ebooka jest łatwe. Wystarczy napisać treść, sformatować ją, stworzyć okładkę, a następnie opublikować i promować w Internecie.

Użyj narzędzia do badania słów kluczowych, aby znaleźć popularne tematy, których szukają ludzie. Możesz wykorzystać te informacje, aby zainspirować narrację swojej książki, jeśli wena zniknie.

Możesz swojego ebooka, sprzedawać na kilka różnych sposobów. Najlepiej jak sprzedajesz swojego ebooka na swojej stronie. Im większy ruch dociera do Twojej strony, tym wyższa sprzedaż.

Angażuj się w społeczności wokół tematu, o którym planujesz pisać. Gdy Twoja książka zostanie opublikowana, będziesz mieć silną społeczność ludzi, którzy mogą ją od Ciebie kupić.

Sprzedawaj rzeczy online

Jednym z najlepszych pomysłów na szybkie zarabianie pieniędzy jest sprzedawanie rzeczy online. Na przykład możesz sprzedawać ubrania, meble i torebki z własnego domu lub kupować i odsprzedawać przedmioty po wyższej wartości, takie jak laptopy, telewizory lub telefony. Możesz kupić te produkty online za pośrednictwem witryn takich jak AliExpress lub w lokalnych wyprzedażach garażowych i sklepach z używanymi rzeczami.

Staraj się sprzedawać swoje produkty na wielu platformach i rynkach, a nie tylko na jednym. Im więcej miejsc, w których znajdują się Twoje produkty, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie je znajdą. Istnieją setki witryn sprzedaży online, wszystkie z własnymi niszami i opłatami prowizyjnymi. Kilka kanałów sprzedaży do wykorzystania: Allegro, eBay, Facebook Marketplace, Twój własny sklep internetowy.

Uruchom swój podcast

Podcasty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Jeśli znasz wartość treści dla Twojej niszy odbiorców, to już znasz wartość podcastów. Podcast pozwala dotrzeć do nowych odbiorców, których możesz nie znaleźć w długich treściach, są to osoby, które preferują posłuchać treści w czasie innych zajęć np. jazdy samochodem.

Nie musisz być osobą techniczną, a na początek nie trzeba dużo pieniędzy. Co najważniejsze, nie musisz być popularnym blogerem ani influencerem, aby odnieść sukces jako podcaster. Możesz zarabiać na podcastach na różne sposoby:

 • Oferty sponsorskie
 • Afiliacja / Programy partnerskie
 • Treści premium
 • Darowizny
 • Sieci reklamowe
 • Sprzedaż towarów

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy dzięki podcastowi. Użyj kilku, aby zoptymalizować monetyzację. Może minąć trochę czasu, zanim Twój podcast zacznie zarabiać. Zwracaj uwagę na informacje zwrotne, wprowadzaj poprawki i bądź cierpliwy.

Kupuj i sprzedawaj domeny

Niezależnie od tego, czy jesteś dużym sprzedawcą, czy małą firmą, wybór niezapomnianej i przyciągającej wzrok nazwy domeny dla Twojej witryny jest kluczowym elementem sukcesu każdej firmy. W 2021 roku na świecie było ponad 1,8 miliarda stron internetowych i każda z tych stron potrzebowała nazwy domeny.

Domeny możesz kupować i sprzedawać z zyskiem. Ale sztuczka polega na znalezieniu wartościowych nazw domen. Czasami będziesz musiał czekać na sprzedaż domeny miesiącami, a czasem latami. Ale czasami zysk na domenie bywa imponujący, szczególnie jeśli sprzedajesz domenę z funkcjonującym pod nią serwisem i ruchem organicznym z wyszukiwarek.

Kupowanie i sprzedawanie nazw domen nie jest sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy.

Jak mogę zarobić 100 dziennie w sieci?

 • Uruchom sklep dropshipping
 • Uruchom sklep z nadrukiem projektów na koszulkach itp.
 • Twórz produkty cyfrowe
 • Działaj w programach partnerskich
 • Twórz kursy online
 • Sprzedawaj usługi freelancerskie

Podobne wpisy