Darmowy bank zdjęć

Darmowy bank zdjęć czy to dobre rozwiązanie

Darmowy bank zdjęć do wykorzystania na bloga w sklepie internetowym? Wcześniej czy później opisywanie produktów za pomocą zdjęć ze sklepu się wyczerpuje. I co wtedy?  Oczywiście część z nas potrafi robić piękne zdjęcia ale znaczna większość nie będzie miała na to czasu.

Blog w sklepie internetowym

Blog w sklepie internetowym pozwoli zwiększyć widoczność naszego sklepu internetowego w sieci czyli pomoże w uzyskaniu pozycji w Google. Jeśli umieszczane tam treści będą ciekawe, godne uwagi, opatrzone pięknymi zdjęciami możemy występować w roli eksperta w danej dziedzinie. Wzbudzi to zaufanie wśród klientów i tym chętniej będą kupować. W ten sposób blog bezpośrednio przekłada się na sprzedaż.

Darmowe Zdjęcia na Blogu w sklepie internetowym

Kiedy wpiszesz w Google „darmowe zdjęcia”, wyświetlą się adresy różnych stron. Najbardziej znane serwisy tego typu to Pixabay.com Pexels.com Unsplash.com. Podobnych banków zdjęć (tzw. stocków) jest oczywiście więcej. Wybrałem te, które dysponują dużym wyborem zdjęć i które są popularne w Polsce. Ich zaletą jest to że są darmowe ale szybko zauważysz klika ważnych problemów

Darmowy bank zdjęć wady

Oczywiście kuszące jest hasło darmowe zdjęcia, tysiące pięknych obrazów wolnych od praw autorskich. Wszystkie zdjęcia można pobrać bezpłatnie do użytku osobistego i komercyjnego, bez konieczności podawania autorstwa. Ale…

Są też wady tego rozwiązania. Po pierwsze, każdy może skorzystać z tych samych darmowych zdjęć. Niektóre są tak bardzo popularne że widzisz tą samą twarz modelki na trzydziestu różnych serwisach. Śmiesznie to czasami wygląda kiedy na wielu stronach znajdziesz te same fotografie, ten sam model reklamujący 10 różnych rzeczy w tym samym ujęciu.
Niewielka ilość ciekawych zdjęć to drugi problem. Szybko zauważysz, że te darmowe banki zdjęć zawierają kiepskiej jakości zdjęcia, a są tematy w których ciężko jest w ogóle wyszukać jakieś zdjęcie w darmowym banku zdjęć. Najpiękniejsze zdjęcia niestety są do kupienia a komercyjnych bankach zdjęć i nie jest to drogi zakup.

 

Płatne zdjęcia na bloga

Płatne zdjęcia do Twojej strony lub sklepu internetowego to przede wszystkim te najładniejsze i przyciągające uwagę czytelników a potem klientów. Jedyną wadą którą mają płatne banki zdjęć jest cena. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie wymagało sporych nakładów finansowych. Ale dziś możesz cieszyć się niskim abonamentem w okolicy 30 euro i co miesiąc wybierać najpiękniejsze zdjęcia do swojego bloga. Większość firm oferuje 10 zdjęć miesięcznie w cenie 29 euro.

Zdjęcia do reklam i na bloga sklepu internetowego

Program graficzny Canva załatwi za grafika pomysł na projekt reklamy ale każda reklama lub wpis na blogu w sklepie internetowym wymaga odpowiedniej ciekawej fotografii. Oto lista banków zdjęć w kolejności z których korzystam okresowo.

ADOBE STOCK – mam tu stały abonament i polecam najmocniej.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zdjęcia, oszałamiającej grafiki, wideo w jakości HD czy szablonu programu Photoshop, w Adobe Stock znajdziesz idealne zasoby, które pomogą opowiedzieć Twoją historię.

Adobe Stock to usługa zapewniająca projektantom i firmom dostęp do milionów wysokiej jakości, sprawdzonych i darmowych zasobów, takich jak zdjęcia, filmy, ilustracje, grafika wektorowa, zasoby 3D, szablony i szablony grafiki ruchomej. Uzyskaj dostęp do zasobów, odwiedzając witrynę Adobe Stock.

Darmowy bank zdjęć
Darmowy bank zdjęć