||

Jak założyć internetowy sklep odzieżą

Uruchomienie udanego internetowego sklepu odzieżowego nie wymaga już wielkiego wysiłku. Dzięki platformie WooCommerce możesz założyć firmę, sprzedawać ubrania online klientom na całym świecie, zarabiać pieniądze online i mieć szansę na zostanie kolejną dużą marką w branży modowej. Pokażę ci jak założyć internetowy sklep z odzieżą i omówimy kilka dodatkowych wskazówek, jak rozwijać swój biznes.

Gotowy, aby rozpocząć swój internetowy sklep odzieżowy?


1. Zarejestruj nazwę domeny dla internetowego sklepu odzieżowego

Jednym z pierwszych kroków jest wybór nazwy domeny, czyli adresu, z którego użytkownicy będą korzystać w celu uzyskania dostępu do Twojego internetowego sklepu z odzieżą. Jednym z łatwych sposobów jest użycie nazwy marki. Niektóre internetowe firmy odzieżowe umieszczają słowa „moda”, „fashion”, „butique” w swojej nazwie marki podczas rejestracji domeny.  Ogólnie dobra nazwa domeny ma następujące cechy:

 • Opisowa. Nazwa powinna zapewnić potencjalnym klientom jasny obraz co sprzedajesz i pozytywnie reprezentować Twoją markę modową.
 • Łatwy do zapamiętania i zwięzła. Długość powinna wynosić maksymalnie od jednego do trzech słów. Powinno być łatwe do zapamiętania.
 • Proste wymawianie i pisanie. Ludzie powinni mieć możliwość łatwego dzielenia się nazwą z innymi.

Kolejnym krytycznym aspektem do rozważenia jest domena najwyższego poziomu, czyli rozszerzenie następujące po nazwie. Najczęściej używanym do użytku komercyjnego i osobistego jest domena .com lub .pl   Po znalezieniu właściwej nazwy i rozszerzenia użyj narzędzia do sprawdzania domen, aby sprawdzić dostępność domeny.    Wpisz żądaną nazwę domeny i jeśli jest wolna opłać.


2. Wybierz oprogramowanie sklepu internetowego

Wybór odpowiedniej platformy ułatwi uruchomienie sklepu internetowego i długofalowy rozwój biznesu modowego. Istnieje wiele opcji do wyboru, każda z własnymi zaletami i wadami. Bardzo popularnym oprogramowaniem jest WooCommerce

WooCommerce to wtyczka zbudowana do WordPress, popularnym systemie zarządzania treścią używanym do tworzenia stron internetowych. Dzięki WooCommerce możesz przekształcić witrynę WordPress w sklep internetowy.  Korzystanie z WordPressa i WooCommerce wymaga zakupu usługi hostingowej, aby sklep mógł działać.

Oto niektóre z głównych zalet korzystania z WooCommerce:

 • Łatwe ustawienie. Po aktywacji wtyczka przeprowadzi użytkowników przez kolejne etapy zakładania sklepu internetowego. Automatycznie utworzy również podstawowe strony witryny.
 • Konfigurowalny. Użytkownicy mogą dodawać rozszerzenia, aby włączyć proste funkcje, takie jak przyjmowanie płatności, lub złożone, takie jak integracja przewoźników.
 • Skalowalny. Wraz ze wzrostem ruchu w sieci użytkownicy mogą uaktualnić plan hostingowy, aby poprawić wydajność.
 • Przyjazny dla budżetu. Podstawowa wtyczka jest bezpłatna, podobnie jak wiele jej rozszerzeń. W związku z tym możesz ograniczyć wydatki, aby zapłacić tylko za hosting.
  WooCommerce jest idealny dla tych, którzy chcą przyjaznego dla użytkownika i elastycznego rozwiązania dla swojego internetowego biznesu odzieżowego. To powiedziawszy, najlepiej, jeśli masz podstawową wiedzę na temat hostingu, aby móc prawidłowo zarządzać witryną.

Ostatecznie, bez względu na wybraną platformę, upewnij się, że jest ona łatwa w obsłudze i może być odpowiednio skalowana, gdy Twój internetowy sklep odzieżowy się rozwinie.

3. Wybierz motyw graficzny i dostosuj projekt sklepu

Wybierając motyw, dobrze jest pomyśleć o kluczowych elementach, które chcesz umieścić na stronie. Na przykład, jeśli zamierzasz zrobić baner wideo na stronie głównej, sprawdź, czy motyw może go obsługiwać. Istotnym czynnikiem jest również jego konstrukcja. Idealnie, powinien on ściśle reprezentować markę internetowego sklepu odzieżowego, więc nie musisz wprowadzać żadnych zmian podczas edycji. Alternatywnie, poszukaj motywów, które oferują wiele opcji stylizacji, dzięki czemu możesz swobodnie dostosowywać wygląd.

Użytkownicy WooCommerce mogą znaleźć motywy w odpowiednich katalogach WordPress lub WooCommerce.  Zobacz gotowy motyw sklepu odzieżowego Avada

Jak założyć internetowy sklep odzieżą
Jak założyć internetowy sklep odzieżą – przeczytaj artykuł o szablonie Avada

Podczas dostosowywania szablonu rozważ wdrożenie następujących praktyk, aby ulepszyć projekt strony internetowej:

 • Hierarchia wizualna. Aby stworzyć praktyczny układ strony, uporządkuj elementy według ważności. Na przykład umieść banery z obrazami swojej najnowszej kolekcji na górze, aby natychmiast przykuły uwagę.
 • Nawigacja. Kupujący powinni mieć dostęp do wszystkich najważniejszych stron poprzez menu. Dobrą praktyką jest również umieszczenie paska wyszukiwania na górze, aby użytkownicy mogli szybko znaleźć produkt, którego szukają.
 • Czytelność. Użyj hierarchii typograficznej, aby skierować oczy odwiedzających do najważniejszych treści. Podziel długie akapity na kawałki, aby ułatwić skanowanie tekstu.
 • Wybór koloru. Wybierz maksymalnie trzy kolory do umieszczenia w projekcie strony internetowej. Co więcej, może zdezorientować odwiedzającego, gdzie szukać dalej. Użyj przyciągającego wzrok koloru dla najbardziej przykuwających uwagę elementów, takich jak przyciski wezwania do działania.
 • Przyjazność dla urządzeń mobilnych. Ponieważ większość ruchu internetowego pochodzi ze smartfonów, projekt powinien dobrze przekładać się na urządzenia mobilne. Wybierz responsywny szablon, aby witryna mogła dostosować się do wszystkich rozmiarów ekranu.

4. Skonfiguruj strony sklepu internetowego

Po ich zaprojektowaniu zacznijmy budować Twój butik online. Istnieje kilka stron, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu sklepu internetowego z odzieżą:

 • Strona główna. Ta strona służy jako wprowadzenie do Twojej marki modowej. Krótko wyjaśnij, o co chodzi w firmie, i umieść główny obraz produktu, aby zainteresować odbiorców docelowych.
 • Strona O nas. Odwiedzający mogą sprawdzić tę stronę, aby lepiej poznać Twoją firmę. Zapraszaasz do poznania historii, wizji i misji swojej firmy.
 • Galeria produktów. Wszystkie zdjęcia produktów będą wyświetlane na tej stronie. Uwzględnij opcje filtrowania i sortowania, aby pomóc kupującym szybko znaleźć pożądane przedmioty.
 • Informacje o rozmiarach. Ta strona może pomóc klientom w ustaleniu, jaki rozmiar powinni kupić. Dołącz szczegółowe pomiary i zdjęcia z modelami w celach informacyjnych.
 • Informacje wysyłkowe. Treść powinna obejmować miejsce wysyłki, dostępne opcje dostawy i czas dostarczenia paczki. Dobrym pomysłem jest również podanie szacunkowych kosztów na lokalizację, aby klienci wiedzieli, czego się spodziewać.
 • Polityka zwrotów i wymiany. Podanie takich informacji może zwiększyć prawdopodobieństwo dokonania zakupu przez odwiedzających. Informacje te powinny jasno wyjaśniać, kiedy wniosek o zwrot lub wymianę jest akceptowalny i jak będzie wyglądać procedura.
 • Strona koszyka. Na tej stronie kupujący mogą przejrzeć swoje zamówienie przed przejściem do kasy. Powinien wyświetlać łączne szacunkowe koszty, aby wiedzieli, ile mogą się spodziewać.
 • Strony prawne. Obejmują one politykę prywatności i warunki świadczenia usług, które są niezbędne do wykazania, że ​​Twoja firma działa zgodnie z przepisami prawa.

5. Dodaj Produkty do Sklepu Internetowego

Kolejnym krokiem do uruchomienia internetowego sklepu z odzieżą jest wprowadzenie produktów. Większość platform eCommerce umożliwia masowe dodawanie elementów w celu przyspieszenia procesu.

To powiedziawszy, dobrze jest przejrzeć każdy produkt jeden po drugim, aby upewnić się, że wyglądają doskonale na wystawie. Przy dodawaniu produktów zalecamy skupienie się na następujących elementach:

Obrazy produktów 

Ponieważ klienci będą polegać na informacjach podanych na stronie, posiadanie wysokiej jakości zdjęć produktów jest niezbędne. W dzisiejszych czasach aparat w smartfonie jest wystarczająco dobry, aby robić dobre zdjęcia. Istnieje jednak kilka sposobów na ulepszenie prezentacji produktu:

 • Zainwestuj w odpowiednie narzędzia. Przynajmniej zaopatrz się w odpowiedni sprzęt oświetleniowy, aby zdjęcia wyglądały na dobrze doświetlone i ostre.
 • Jeśli to możliwe, wynajmij modelkę. Mogą ożywić produkty i sprawić, że zdjęcia będą wyglądać bardziej przekonująco.
 • Użyj zwykłego tła. Dzięki temu odzież będzie się wyróżniać, umożliwiając widzom skupienie się wyłącznie na przedmiocie.
 • Rób różne kąty i szczegółowe zdjęcia. Klienci mogą wykorzystać te obrazy, aby zobrazować, jak produkt wygląda w rzeczywistości.
 • Dokonuj subtelnych poprawek kolorów. Skoncentruj się na tym, aby obiekt wyglądał tak samo, jak ludzie widzieliby go na żywo.
 • Powstrzymaj się od używania filtrów, ponieważ mogą one zniekształcić prezentację produktu.
 • Zaimplementuj funkcję powiększania. Ta funkcja pozwoli klientom dokładniej przyjrzeć się produktowi.

Cennik

Ceny produktów mogą określić, jaki zysk osiąga Twoja firma odzieżowa online. Oto kilka powszechnie stosowanych strategii cenowych w sklepach eCommerce:

 • Oparte na kosztach. Polega ona na dodaniu całkowitego kosztu produkcji i sprzedaży odzieży do marży zysku na sprzedaż. Jest to taktyka przyjazna dla początkujących, ale kupujący mogą nie uznać ceny za atrakcyjną.
 • Oparte na konkurencji. Ta strategia wymaga zbadania konkurencji, aby znaleźć różne punkty cenowe dla rodzaju sprzedawanych produktów, aby Twoja oferta pozostała konkurencyjna.
 • Oparte na wartości. Łączy powyższe strategie, jednocześnie biorąc pod uwagę, jaką przewagę konkurencyjną zapewniasz. Może to być filozofia marki, jakość materiałów lub unikalne cechy produktu.

Niezależnie od wybranej strategii cenowej, pamiętaj, że zawsze jest miejsce na korekty w przyszłości.

Opis produktu

Posiadanie atrakcyjnego i przejrzystego opisu produktu może zwiększyć Twoje szanse na skuteczną sprzedaż odzieży.

6. Skonfiguruj metody płatności

Rozpoczęcie działalności odzieżowej online wymaga posiadania niezawodnego systemu płatności. Powinien bezpiecznie przetwarzać transakcje od klientów, aby wszystkie dane były zabezpieczone przed nieautoryzowanymi użytkownikami.

Przelewy24 to największy operator płatności online w Polsce, oferujący innowacyjne rozwiązania dla rynku e-commerce. Korzystanie z usług serwisu Przelewy24 pozwala na przeprowadzanie transakcji na wszystkich urządzeniach i przy użyciu wielu metod płatności – szybkich przelewów, BLIKA, kart płatniczych, płatności mobilnych (Apple Pay, Google Pay), portfeli elektronicznych czy rat.

PRZELEWY 24 https://przelewy24.pl/  – system przyjmowania płatności od klientów obsługujący wszystkie polskie banki, blik i karty płatnicze.

7. Przetestuj zakupy w sklepie

Przed otwarciem działalności upewnij się, że Twój internetowy sklep odzieżowy działa płynnie, aby zapobiec potencjalnym problemom.

Sprawdź, czy nie ma błędów, które mogą utrudnić klientom znalezienie produktu, przejście do kasy i zakończenie transakcji. Mogą to być uszkodzone linki, wolno ładujące się obrazy, strony błędów lub nieprawidłowo działająca bramka płatności.

Na początku nie bój się prosić znajomych lub członków rodziny o opinie. Alternatywnie wypróbuj narzędzia do testowania użyteczności, aby przeanalizować witrynę i wskazać wąskie gardła do wyeliminowania.

Gdy wszystko wygląda wystarczająco dobrze, jesteś gotowy, aby rozpocząć swój internetowy biznes odzieżowy.

8. Promuj internetowy sklep odzieżowy

Teraz gdy masz już gotowy sklep i wiesz jak założyć internetowy sklep z odzieżą, pozostało Ci tylko rozpowszechnić informacje o swoim nowym biznesie.

Media społecznościowe

Coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych do badania marek i popularnych produktów, jako takie, posiadanie solidnej obecności na tych platformach może ułatwić dotarcie do grupy docelowej.

Firmy odzieżowe wykorzystują Instagram głównie do promowania swoich produktów, a 25% sponsorowanych postów dotyczy mody.

Oto kilka wskazówek, jak zaistnieć w mediach społecznościowych dla Twojej marki modowej:

 • Użyj konta firmowego. Umożliwi dostęp do specjalnych funkcji, takich jak analiza odbiorców, posty z możliwością zakupu i płatne reklamy.
 • Dotrzyj do influencerów. Praca z mikroinfluencerami jest zwykle tańsza. Jako takie generują wyższy zwrot z inwestycji.
  Wysyłaj prezenty. Są doskonałe do podnoszenia świadomości marki.
 • Zachęcaj do treści generowanych przez użytkowników. Posiadanie przez klientów publikowania zdjęć Twoich produktów może zwiększyć wiarygodność Twojego profilu. Jednym ze sposobów wdrożenia tej wskazówki jest poproszenie obserwujących o modelowanie zakupów za pomocą unikalnego hashtagu i ponowne opublikowanie ich na Twoim koncie.

Oprócz marketingu w mediach społecznościowych, następujące strategie marketingowe są doskonałe dla internetowego biznesu odzieżowego:

 • Marketing e-mailowy. Skonfiguruj formularz zgody, aby prosić o adres e-mail za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza sklep. Wyślij im newsletter, gdy pojawi się nowa kolekcja lub wyprzedaż.
 • Blogowanie. To doskonały sposób na nawiązanie kontaktu z czytelnikami i zwiększenie rankingu w wyszukiwarkach. Niektóre typowe przykłady postów na blogach modowych obejmują porady dotyczące stylizacji i przewodniki po prezentach, które doskonale nadają się do promowania i zarabiania na blogowaniu o Twoich produktach.
 • Użyj płatnej reklamy. Płatne reklamy pomagają znaleźć informacje o produktach. Aby upewnić się, że ludzie klikają, używaj słów kluczowych powiązanych z Twoimi produktami i intencją wyszukiwania odbiorców.

Przyspiesz sklep internetowy

Witryna eCommerce powinna załadować się w ciągu dwóch sekund, aby uzyskać najlepsze współczynniki konwersji. W przeciwnym razie odwiedzający mogą odbić się do innego sklepu internetowego z większą szybkością strony.

Google uważa również czas ładowania za czynnik rankingowy dla bezpłatnych i płatnych wyników wyszukiwania. Innymi słowy, szybka witryna ma większe szanse na uzyskanie większego uznania i ruchu.

Zwiększ średnią wartość zamówienia (AOV)

AOV to wskaźnik używany do pomiaru, ile dana osoba wydałaby na Twoją linię odzieży przy każdym zamówieniu. Aby obliczyć kwotę, podziel całkowity przychód sklepu przez liczbę otrzymanych zamówień.

Zwiększenie AOV doprowadzi do większego dochodu na sprzedaż. Aby osiągnąć tę korzyść, możesz zachęcić klientów do zakupu większej liczby produktów, korzystając z poniższych wskazówek:

 • Zapewnij bezpłatną wysyłkę z minimalnym progiem zamówienia. Ta strategia może sprawić klienci są bardziej skłonni kupić więcej przedmiotów, aby kwalifikować się do oferty.
 • Polecaj odpowiednie produkty. Na przykład, jeśli sprzedajesz biżuterię, możesz ją sprzedać krzyżowo z pasującą parą przy kasie.
 • Oferuj opcje łączenia. Przykładem jest to, że kiedy zaczynasz biznes związany z koszulkami online, możesz oferować różne kolory w jednym zestawie. Cena pakietu powinna być niższa niż koszt otrzymania każdego elementu osobno, aby zapewnić większą wartość klientowi.
 • Utwórz program lojalnościowy. Ta taktyka zachęca kupujących po raz pierwszy do zostania stałymi klientami, którzy zazwyczaj wydają o wiele więcej niż nowi kupujący.
 • Zmniejsz porzucanie koszyka  Porzucenie koszyka odnosi się do sytuacji, gdy użytkownicy opuszczają sklep pomimo dodania produktów do koszyka.

Śledź zachowanie klienta za pomocą Google Analytics

Korzystanie z oprogramowania analitycznego może pomóc w zwiększeniu sprzedaży w internetowym sklepie odzieżowym. Może pokazać, do jakich produktów skłaniają się odwiedzający i jakie blokady uniemożliwiają im konwersję.

Doskonałym narzędziem do tego jest Google Analytics. Dostarczy mnóstwo danych o wydajności witryny, w tym kanały ruchu, liczbę przeglądanych stron i współczynniki konwersji.

Gotowy, aby rozpocząć swój internetowy sklep z odzieżą?

Budowanie dowolnego biznesu online może być początkowo przytłaczające. Masz jednak wszelkie możliwości, aby przeprowadzić badania i przygotować się na nadchodzącą podróż. Na co czekasz? Wyjdź i załóż odnoszący sukcesy internetowy sklep odzieżowy. Powodzenia!

Jak założyć internetowy z odzieżą  – często zadawane pytania

Ile kosztuje założenie sklepu odzieżowego online?

Całkowite koszty zależą od takich czynników, jak wybrana platforma eCommerce, usługi hostingowe, nazwa domeny, motyw witryny sklepowej i rozszerzenia. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, przygotowaliśmy artykuł poświęcony kosztom strony internetowej. Możesz zamówić taki sklep u mnie – SKLEP POD KLUCZ

https://ecommerce-manager.pl/produkt/sklep-internetowy-podklucz

Jak długo trwa utworzenie internetowego sklepu z odzieżą?

Dzięki samoobsługowej platformie eCommerce lub kreatorowi stron internetowych utworzenie sklepu internetowego może zająć niecałą godzinę. Obie opcje wymagają rejestracji, wybrania motywu, dodania produktów i skonfigurowania ustawień witryny. Zbudowanie witryny eCommerce może jednak zająć ok 7 dni.

Jak opłacalny może być internetowy sklep z odzieżą?

Internetowy biznes odzieżowy może być ogólnie bardziej opłacalny niż tradycyjny. Nie ma potrzeby płacenia za koszty ogólne, takie jak czynsz, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i uzyskać wyższe marże zysku. Wraz z rozwojem niszy eCommerce, rynek mody również ma duże zapotrzebowanie.

Czy muszę projektować ubrania, aby rozpocząć biznes odzieżowy online?

Nie. Wiele marek korzysta z modelu dropshipping, co oznacza, że ​​zlecają swoje produkty hurtownikom i sprzedają je online pod własnym brandingiem. Ten model biznesowy jest wygodny, jeśli chcesz skupić się tylko na sprzedaży ubrań, ponieważ nie musisz zajmować się żadnymi problemami logistycznymi.

Podobne wpisy