Jak zostać blogerem

Zanim zaczniesz myśleć o tym jak zostać blogerem, zanim zaczniesz zarabiać na blogu, zanim podpalisz się pomysłem, usiądź na chwilę i zastanów się DLACZEGO? Dlaczego chciałbyś uruchomić bloga?

Nie wiem czy miałeś okazję słyszeć o Simonie Sinku, który kilka lat temu zrobił fenomenalny wykład na TED. Jeżeli nie widziałeś obejrzyj koniecznie!

Jego model zaczynania czegokolwiek np  „Jak zostać blogerem„, sprowadza się do zadania trzech pytań:

 • DLACZEGO COŚ ROBIMY?
 • JAK ROBIMY?
 • CO ROBIMY?

Gwarantuję ci czas przeznaczony na przemyślenie tego modelu zwróci ci się po stokroć w bardzo bliskiej przyszłości. 

jak zostać blogerem
jak zostać blogerem

Twoje zadanie polega na znalezieniu odpowiedzi na te trudne pytania. Ja w kilku krokach poniżej opiszę ci jak podejść do samej realizacji i uruchomienia bloga. 

Jak zostać blogerem – najważniejsze sprawy organizacyjne

 1. Wybierz tematykę, lepiej szerzej bo to umożliwi ci większy zakres tworzenia treści ale na tyle wąski aby każdy wiedział o czym piszesz. W moim przypadku jest to „prowadzenie sklepu internetowego”
 2. Twoje zadanie polega na znalezieniu odpowiedzi na te trudne pytania. Ja w kilku krokach poniżej opiszę ci jak podejść do samej realizacji i uruchomienia bloga.
 3. Wybierz tematykę, lepiej szerzej bo to umożliwi ci większy zakres tworzenia treści ale na tyle wąski aby każdy wiedział o czym piszesz. W moim przypadku jest to „prowadzenie sklepu internetowego”
 4. Twoje artykuły będą pojawiały się wysoko w wynikach Google jeżeli będziesz pisał o wartościowych rzeczach nie dla siebie a dla Twoich czytelników. Chcesz aby wracali po więcej? Odpowiadaj na ich oczekiwania
 5. Warto pisać pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, jeśli chcesz dzielić się wiedzą to taki blog może dla ciebie pracować nie tylko jako sposób komunikacji z osobami które kochają to co lubisz ale generować zainteresowanie ze strony firm do potencjalnej współpracy. Tworząc wysokiej jakości treść sprawiasz że klienci sami do ciebie się zgłaszają a tym samym zyskujesz rozpoznawalność na której ci pewnie zależy.

Jak zostać blogerem od strony technicznej?  Co potrzebujesz

 • 100 zł / koniecznie własna domena zamiast domen typu blogger.com, tylko w ten sposób masz pełną kontrolę nad własnym blogiem i treścią a dodatkowo wzbudzasz większe zaufanie potencjalnych partnerów do współpracy. Z czasem możesz też dołożyć do bloga sklep internetowy i tym samym zaczniesz natychmiast zarabiać na swoim blogu realne pieniądze
 • 300 zł / rok serwer + certyfikat SSL
 • 500 zł / profesjonalna grafika – brzydki blog nikogo nie zatrzyma, nikt nie będzie chciał wracać
 • 200 zł / integracja z serwisami społecznościowymi – to za ich pomocą będziesz komunikował się z czytelnikami
 • bezpłatny Google Analytics – darmowe narzędzie pokazujące statystyki, będziesz dzięki nim wiedział co ludzi przyciąga
 • integracja z sieciami afiliacyjnymi – to one dostarczają ci prowizję od reklamy

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym blogowaniem?

Jeżeli masz już bloga – dowiedz się jak uruchomić sklep internetowy, dowiedz się o strategii uruchomienia sklepu na bazie bloga do zarabiania na swojej pasji.

Podobne wpisy