Kim jest seryjny przedsiębiorca?

Przedsiębiorca to osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z jednym pomysłem i wkłada wszystkie swoje wysiłki, aby odniósł wielki sukces. Seryjny przedsiębiorca to osoba, która czerpie energię z otwierania nowych rzeczy. Do uruchamiania nowych projektów podchodzi z dużo większą energią niż do ich utrzymywania. Seryjny przedsiębiorca chce aby jego przedsięwzięcie było jak najbardziej opłacalne przy jak najmniejszych nakładach.

Tradycyjni przedsiębiorcy często nie chcą zakładać kolejnego biznesu razem z już istniejącym, obawiając się, że dotychczasowy biznes może zostać zaniedbany. Jednak seryjny przedsiębiorca jest w stanie podjąć tę odważną decyzję o rozpoczęciu wielu przedsięwzięć, jedno po drugim.

Kim jest seryjny przedsiębiorca

Seryjny przedsiębiorca to ktoś, kto jest wyjątkowo kreatywny w rozwijaniu nowych pomysłów biznesowych i ciężko pracuje nad tymi pomysłami, aby założyć nowe przedsięwzięcie.  To ktoś, kto może wyciągnąć lekcję ze swoich niepowodzeń i zamienić je w wielkość.

Seryjni przedsiębiorcy wyróżniają się, czy to osobiście, czy zawodowo. Uwielbiają podejmować ryzyko, są bardzo optymistyczni i mają długoterminową wizję. Oto kilka cech, które posiada seryjny przedsiębiorca.

Ryzykanci

Seryjni przedsiębiorcy to mega ryzykanci. Narażają się na większe ryzyko strat finansowych, rozpoczynając wiele przedsięwzięć. W niektórych przypadkach istniejące projekty również mogą kolidować z nowymi.

Świetni menedżerowie

Seryjni przedsiębiorcy zazwyczaj unikają ryzyka obsługi wielu przedsięwzięć, stawiając sobie konkretne cele i dobrze zarządzając czasem. Poświęcają czas na ustalenie priorytetów i pracę najpierw nad ważnymi fragmentami, a następnie nad mniej ważnymi.

Wizjonerzy

Seryjni przedsiębiorcy mogą być postrzegani jako chodzące think tanki. Zwykle znajdują się na krawędzi, pomagając wymyślać udane pomysły i projekty jeden po drugim. Seryjni przedsiębiorcy zwykle nie zagłębiają się w przeszłość, ale czekają na to, co mogą zrobić w nadchodzącej przyszłości. Nieustannie szukają sposobów na rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia i pomysłów, które mogą pomóc im znaleźć kolejną nową rzecz do pracy.

Wielozadaniowcy

Większość seryjnych przedsiębiorców to kreatywni wielozadaniowcy, którzy potrafią żonglować wieloma różnymi operacjami, projektami i celami w tym samym czasie lub w krótkim czasie. Poza tym seryjni przedsiębiorcy mają dobrą dyscyplinę, aby ich wielozadaniowość nie wpływała negatywnie na stan rzeczy. Chcą przenieść swoje pomysły z tablic do realnego świata i dlatego są gotowi zrobić wszystko, co jest wymagane.

Gracze drużynowi

Wielu seryjnych przedsiębiorców pracuje solo lub w parze z jedną inną osobą. Ale ogólnie rzecz biorąc, koniec końców wszyscy są dobrzy w łączeniu ludzi i zarządzaniu nimi (jeśli nie na początku, wkrótce stają się dobrymi liderami). Nie możesz rozwijać wielu firm, jeśli nie jesteś w stanie prowadzić i zarządzać sobą oraz grupą ludzi. Seryjni przedsiębiorcy mogą skutecznie znajdować, kierować i przypisywać odpowiednie role właściwym osobom w każdym nowym przedsięwzięciu, które tworzą. Nie zrobienie tego bezpośrednio oznacza upadek firmy, którą zbudowali.

Jak seryjni przedsiębiorcy zarządzają wieloma firmami?

To, że seryjny przedsiębiorca wpadł na pomysł na biznes, nie oznacza, że ​​to oni będą wykonywać codzienne czynności związane z tymi nowymi pomysłami.

Gdy przedsięwzięcie biznesowe zacznie się rozwijać, seryjny przedsiębiorca zatrudni personel tylko do prowadzenia tej konkretnej firmy. W ten sposób będą mogli dać każdej ze swoich firm wystarczająco dużo czasu i skupienia.

Dlaczego odnoszący sukcesy człowiek biznesu miałby myśleć o rozpoczęciu czegoś nowego od zera, zwłaszcza gdy już tak dobrze sobie radzi z obecnym projektem? Cóż, to właśnie czyni ich seryjnymi przedsiębiorcami. Chcą wypróbować wszystkie swoje nowe pomysły i przekształcić je w coś super udanego.

Daje im to przestrzeń nie tylko do eksperymentowania z tym, czy ich nowy pomysł sprawdzi się na rynku, czy nie, ale także do zapewnienia im większej ekspozycji i zobaczenia, jak lepiej mogą osiągnąć wielozadaniowość.

Kto nie lubi zarabiać pieniędzy?

Bycie seryjnym przedsiębiorcą nie oznacza, że ​​zaczynasz nowy biznes na własną rękę. Może to również oznaczać współpracę z kimś w sprawie pomysłu biznesowego. Może to również oznaczać, że wprowadzasz na rynek wiele produktów pod tą samą nazwą firmy.

Seryjny przedsiębiorca może być kimś, kto lubi innowacje i uwielbia obsługiwać więcej niż jeden pomysł na biznes jednocześnie (czy są to nowe produkty, nowe usługi, czy nowa podczęść Twojej już istniejącej firmy).

Jaka jest różnica między przedsiębiorcą tradycyjnym a przedsiębiorcą seryjnym?

Pierwszą i najważniejszą różnicą między tymi dwoma typami przedsiębiorców jest ich pasja. Tradycyjny przedsiębiorca nie ma takiej samej pasji, jak seryjny przedsiębiorca, aby rozpocząć wiele projektów biznesowych w tym samym czasie. Oto kilka cech seryjnego przedsiębiorcy, które odróżniają go od tradycyjnego przedsiębiorcy:

Nowy pomysł na biznes nie zawsze okazuje się pomysłem wyjątkowym. Możesz jednak wprowadzać innowacje i zamieniać coś zwyczajnego w wyjątkowe. I to właśnie robią seryjni przedsiębiorcy, jeśli mają pomysł i widzą, że ten pomysł już istnieje na rynku.

Seryjni przedsiębiorcy próbują wprowadzić jakąś innowację, która uczyni ich pomysł bardziej wyjątkowym lub pomoże zbudować coś, co jeszcze nie istnieje. Dlatego nazywa się ich innowatorami.

Prowadzenie wielu firm jednocześnie wymaga strategii zarządzania nimi wszystkimi. Nie możesz założyć nowego biznesu i oczekiwać, że będzie działał sam. Potrzebujesz strategii, biznesplanu, który pomoże rozwinąć Twoje nowe przedsięwzięcie.

Seryjni przedsiębiorcy, po doświadczeniu, oczywiście rozumieją, jak ważne jest planowanie swoich pomysłów biznesowych poprzez zatrudnianie odpowiednich pracowników, którzy pomogliby im poradzić sobie z różnymi przedsięwzięciami biznesowymi.

Podobne wpisy