Wybór skutecznych słów kluczowych

Wybór skutecznych słów kluczowych – Ile słów kluczowych mogę wypozycjonować – to pytanie często słyszymy od klientów. Nie ma górnej granicy, każde słowo może być twoim słowem kluczowy jeżeli dotyczy tego co sprzedajesz a jedyne wyznaczniki czy jest dobre czy nie to jak często jest zapytywane w Google dane słowo kluczowe, czy dane słowo wpisują osoby chcące dokonać zakupów.

Wybór słów kluczowych jest podstawą sukcesu ponieważ nie raz widzieliśmy jak klient płacił firmie pozycjonującej za usługę promującą daną frazę która nie generowała żadnej sprzedaży.

Nie wybieraj haseł zbyt ogólnych ponieważ, takie hasła są wpisywane do wyszukiwarki z najdziwniejszych powodów. Np. hasła biżuteria może szukać jakiś artysta bez weny w celu inspiracji, klient który chce kupić biżuterię  wie mniej więcej jaki rodzaj biżuterii chce kupić zatem użyje haseł typu :  srebrny naszyjnik z bursztynem, zegarek Rolex,  takie hasła będą mieć znacznie wyższą konwersję = wygenerują więcej zamówień.

Wybór skutecznych słów kluczowych

Oto najszybsze  sposoby jak zbudować listę swoich słów kluczowych.

Załóż i zaloguj się do swojego konta Google Adwords a następnie wybierz w górnym menu Narzędzia / Planer słów kluczowych.

Wybierz opcję szukania nowych propozycji słów kluczowych.

Wpisz kilka haseł które przychodzą ci do głowy związanych z tym co będziesz sprzedawał, produkty, kategoria branża.

i wyszukaj propozycje

Otrzymasz wyniki dla poszczególnych słów, średnia miesięczna liczba wyników oraz sezonowość zapytań.

Przełącz zakładkę Propozycje słów kluczowych aby zobaczyć ilość zapytań dla poszczególnych słów.

Możesz także posortować propozycje słów kluczowych wg trafności do zapytania

W ten sposób możesz wybrać słowa i oszacować jaki ruch wygenerujesz w swoim sklepie po uzyskaniu najwyższych pozycji w Google.

Druga metoda to podglądanie konkurencji, robi się to za pomocą pokazania kodu danej strony, w kodzie znajdziesz na samej górzez znaczniki odpowiadające za sukces sprzedaży w sklepach konkurencji.

Trzecia opcja dla osób mających bardzo mało czasu, wpisz dane słowo do wyszukiwarki Google a na dole pojawią cie podpowiedzi:  inne osoby szukały również: ….  i to jest lista słów powiązanych które powinieneś używać w swoim sklepie.