#67 ERLI

Erli to dynamicznie rozwijająca się platforma marketplace. Serwis stawia na wsparcie sprzedawców poprzez maksymalne obniżenie kosztów operacyjnych. Sprawdź, jak zacząć sprzedawać na Erli.pl.

Czym jest Erli i jak pomaga sprzedawcy w zwiększeniu sprzedaży

Mimo że Erli to stosunkowo nowy marketplace na polskim rynku e-commerce, to dzięki konkurencyjnej ofercie już przyciągnął do siebie 12 500 sprzedających. Platforma odnotowuje miesięczny ruch rzędu 5 milionów kupujących, którzy mogą wybierać spośród 12 kategorii takich jak: dom i ogród, dziecko, elektronika, firma, kolekcje i sztuka, kultura i rozrywka, moda, motoryzacja, sport i turystyka, supermarket, uroda, zdrowie.

Niewątpliwym atutem wyróżniającym Erli na tle innych marketplace’ów jest możliwość dostosowania wyglądu swojego sklepu do indywidualnych potrzeb wewnątrz samej platformy. Sprzedawcy mogą skorzystać z gotowych szablonów lub samodzielnie stworzyć własny układ w specjalnym kreatorze. Większość serwisów dąży do unifikacji i standaryzacji wyglądu prezentowanych ofert. Stanowi to spore wyzwanie dla przedsiębiorców, którzy muszą prowadzić ciągłą walkę o zdobycie uwagi klienta. W taki sposób Erli dba o to, aby istotna strategicznie perspektywa wizerunkowa pozostała w rękach przedsiębiorcy. Należy pamiętać, że kreowanie wizerunku własnej marki jest kluczowe, a pozostanie anonimowym w wysoce konkurencyjnej branży jaką jest e-commerce wpływa negatywnie na wartość biznesową.

Według badań rynkowych nad zachowaniami zakupowymi konsumentów głównym kryterium wyboru oferty pozostaje cena (za raportem Gemius E-commerce w Polsce 2021). Przedsiębiorcy nie mając innego wyjścia, obniżają ją, tym samym drastycznie ucinając swoją marżę. Do kosztów prowadzenia sprzedaży online dochodzi jeszcze prowizja naliczana przez platformy marketplace, budżet marketingowy, obsługa dostaw oraz płatności. Dla wielu sprzedawców taki schemat działania przestał lub wkrótce przestanie się opłacać. 

Maksymalne obniżenie kosztów prowadzenia e-biznesu

Erli wyszło naprzeciw sprzedawcom, wprowadzając model buznedowy, który pomoże obniżyć całkowite koszty e-commerce do 10% wartości obrotu. W jaki sposób chcą to osiągnąć?

 1. Własny sklep Erli Shop
  Tylko rozpoznawalna marka ma szansę na zdobycie bazy lojalnych i powracających klientów. Erli pozwala wykreować witrynę sklepu, w której będą prezentowane tylko Twoje produkty. Intuicyjny kreator dostępny bezpośrednio na stronie daje możliwość szerokiej personalizacji wyglądu witryny, a wszystkie produkty umieszczone w tym sklepie znajdą się również w ofercie marketplace Erli.pl.
 2. Erli Campaigns – reklamy w Google Ads
  Aktywne promowanie swojej działalności to krok, którego nie można potraktować po macoszemu. Obecnie najbardziej efektywnym sposobem marketingu w internecie jest korzystanie z reklamy Google Ads. Tysiące firm na całym świecie używa tego rozwiązania, które zapewnia precyzyjne dotarcie do grup docelowych, podniesienie świadomości marki wśród konsumentów oraz zwiększenie sprzedaży. Model oferowany przez Erli zapewnia wiele korzyści szczególnie dla osób, które wcześniej nie prowadziły kampanii w Google Ads. Jego sukces jest oparty na technologii Machine Learning, która stale optymalizuje ustawienia oraz koszty kampanii na podstawie przetworzonych wcześniej informacji o wyświetleniach i kliknięciach. Wystarczy, że założysz kampanię, a dalszą konfiguracją zajmie się dedykowany opiekun. Będziesz miał możliwość weryfikacji zarówno efektywności działań reklamowych, jak i kontroli kosztów. W zakładce Statystyki znajdują się dane o liczbie wyświetleń strony, kliknięć w oferty oraz ilości czasu spędzonego na stronie. Dodatkowo każdy sprzedawca otrzymuje na start 3 000 zł w kuponach, które pokryją 50% budżetu kampanii. Jeśli obniżysz ceny swoich produktów co miesiąc (w taki sposób reklamy zwiększą skuteczność), otrzymasz 100% zwrotu prowizji od sprzedaży w formie kuponów na kolejne kampanie Google Ads.
 3. Darmowa dostawa od 39 zł dla kupującego
  Szybka, bezproblemowa i darmowa dostawa to największa motywacja do częstszych zakupów w sieci. Dzięki programowi Erli PRO klienci mogą cieszyć się z darmowej dostawy kurierem oraz do ponad 40 tysięcy punktów odbioru przy zamówieniach powyżej 39 zł. Kosz po stronie przedsiębiorcy to 1,99 zł brutto za wysyłkę do Paczkomatu Inpost. Jedynym warunkiem jest posiadanie pakietu Erli Shop. Możesz uruchomić nowe metody dostaw w zakładce Dostawy (w Panelu Sklepu) podczas dodawania lub edycji nowego cennika bądź w trakcie masowego przypisywania nowych dostaw cenników. Następnie wystarczy uzupełnić punkty nadania przesyłek.
 4. Darmowe płatności dla sprzedającego
  Erli pokrywa 100% kosztów z tytułu obsługi płatności. Twoich klientów na pewno zachęcą odroczone płatności PayPo, raty 0% oraz możliwość korzystania z metod rozliczania transakcji oferowanych przez PayU.

Jak zacząć sprzedaż na Erli?

Zaczynając sprzedaż na Erli, warto najpierw zapoznać się z ich unikatową ofertą. Koszty prowadzenia sklepu na tej platformie są zależne od tego, na jaki pakiet zdecyduje się sprzedawca. Masz do wyboru:

 • Pakiet Erli Shop jest dedykowany przedsiębiorcom, którym zależy na prężnym zwiększaniu zasięgów i zarobków. Kosztuje 39,90 zł/mies., a pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy. Sprzedawca ma do dyspozycji wszystkie funkcje zapewnione w pakiecie podstawowym oraz szereg udogodnień, o których wspominaliśmy wcześniej: Erli Campaigns (w tym 3 000 zł w kuponach na kampanie, zwrot 100% prowizji od sprzedaży, darmowe prowadzenie i konfiguracja kampanii, dostęp do statystyk i raportów), ErliPRO (opłata za paczkomaty od 1,99 zł), dostęp do kreatora strony oraz gotowych szablonów, własna subdomena bez dodatkowych opłat, promocja ofert na stronie głównej i nie tylko oraz lokowanie produktów w mailingach sprzedażowych i poradnikach zakupowych Erli. Uwaga! Oferty, które mają dobrą, niską cenę są promowane w ramach OKAZJI na ERLI. Sprzedający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.  
 • Pakiet Basic, który jest darmowy i gwarantuje m.in. brak opłat za płatności PayU, darmowe wystawianie ofert, odroczone płatności oraz raty 0% dla klientów, łatwy system fakturowania, możliwość nadania kuponów rabatowych, wsparcie sprzedażowe, responsywną wersję sklepu, integracje z systemami takimi jak BaseLinker lub PrestaShop.

Aby rozpocząć sprzedaż, należy założyć konto na Erli, uzupełnić dane swojej firmy w panelu sprzedawcy, wybrać jeden z dwóch pakietów oraz dodać swoje produkty do sklepu.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy