Trudny temat: sprzedaż sklepu internetowego

Sprzedaż sklepu internetowego to trudny i skomplikowany temat. Nawet jeżeli dziś nie masz zamiaru sprzedawać swojego sklepu internetowego  to musisz być świadom, że taki dzień przyjdzie.  Nigdy nie wiesz kiedy i w jakich warunkach pokaże się oferta sprzedaży na horyzoncie z której będziesz chciał skorzystać. Dlatego już dziś musisz przygotować się  plan sprzedaży i wyjścia ze swojego biznesu.  Ty jako właściciel możesz spokojnie zajmować się biznesem wiedząc że jesteś na taki moment dobrze przygotowany.

Sprzedaż sklepu internetowego i wyjścia z biznesu, sprzedaż sklepu internetowego nie zawsze wygląda identycznie. Niemniej zawsze pojawiają się  podobne elementy dlatego poniżej znajdziesz plan na 12 miesięcy,  jak przygotować biznes do sprzedania. Drogi wyjścia są dwie i :

  1. szybka droga – sprzedajesz tanio bo potrzebujesz szybko wolnych środków
  2. dłuższa droga – sprzedajesz drożej bo przygotowałeś sklep internetowy do sprzedaży i wdrożyłeś poniższe punkty

Celem tego planu przygotowania do sprzedaży sklepu jest z jednej strony uporządkowanie firmy w taki sposób  aby wykazać wartość powyżej średniej na rynku a z drugiej strony zapewnienie sprawnego przeprowadzenia transakcji.

Trendy przychodów i zysków. To sprawa priorytetowa aby zainteresować kupujących. Musisz co miesiąc  porównywać analogiczne okresy do zeszłorocznych z analogicznego okresu. Zarówno przychody i zyski powinny pokazywać trend wzrastający, nie musi być wielki. Jeżeli okaże się że tracisz rynek to zidentyfikuj problem jak najszybciej.

Sprzedając sklep trzeba poprawić wyniki tak aby osoba kupująca sklep chciał kupić Twój sklep.
Poniżej widzisz wyniki sklepu, po przygotowaniu do sprzedaży, sprzedaż 2x większa a sklep nadal obsługuje obsługuje 1 osoba! Taki sklep łatwo sprzedać.

wzrost ilości transakcji  +239%  – rok do roku

wzrost wartości sprzedaży +134% – rok do roku

wzrost konwersji +18% – rok do roku

Podobne wpisy