Czym jest marketplace?

Czym jest Marketplace? To internetowa platforma handlu elektronicznego, która łączy sprzedawców z kupującymi. Firmy korzystają z internetowych platform handlowych, aby dotrzeć do klientów, którzy chcą kupić ich produkty i usługi. Przykłady internetowych rynków to Allegro Amazon, eBay itp.

Historia marketplace’ów?

Marketplace istnieją od 1995 roku, kiedy założono eBay i Craigslist. Serwis eBay uruchomił i stał się miejscem, które zgromadziło sprzedających i kupujących w konfiguracji aukcji. W dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość rynków internetowych z witryn takich jak Amazon, Etsy, Alibaba i nasz polskie Allegro

Jak podłączyć sklep do marketplatce?

Manager Marketplace  w BaseLinkere pozwala podłaczyć sklep internetowy do 57 marketplace’ów. Możesz wygodnie wystawiać produkty na aukcje bezpośrednio z magazynu swojego sklepu internetowego! Nasza oferta integracji obejmuje ponad trzydzieści popularnych serwisów marketplace, w tym Allegro, eBay, Amazon, Google Shopping i Etsy, a także kilkadziesiąt platform sklepowych, dzięki czemu całą sprzedaż połączysz w jednym miejscu.

BaseLinker od wielu lat jest rozwijany pod kątem jak najsprawniejszego wystawiania ofert i automatyzacji ich obsługi. Zapewnia unikalne funkcjonalności, które lepiej sprawdzają się przy dużej sprzedaży niż poboczne moduły wystawiania oferowane przez niektóre sklepy. Z pomocą BaseLinkera możesz wystawiać tysiące ofert kilkoma kliknięciami!

[fusion_button link=”https://baselinker.com/pl-PL/rejestracja/?r=kdwarszawa@gmail.com” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment_medium=”” alignment_small=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” hue=”” saturation=”” lightness=”” alpha=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” gradient_start_position=”” gradient_end_position=”” gradient_type=”” radial_direction=”” linear_angle=”180″ accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” bevel_color_hover=”” border_top=”” border_right=”” border_bottom=”” border_left=”” border_radius_top_left=”” border_radius_top_right=”” border_radius_bottom_right=”” border_radius_bottom_left=”” border_color=”” border_hover_color=”” size=”xlarge” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” fusion_font_family_button_font=”” fusion_font_variant_button_font=”” font_size=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_transform=”” stretch=”default” margin_top=”” margin_right=”” margin_bottom=”” margin_left=”” icon=”fa-arrow-alt-circle-right fas” icon_position=”left” icon_divider=”yes” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]TESTUJ BEZPŁATNIE INTEGRATOR MARKETPLACE – BASELINKER[/fusion_button]

czym jest marketplace
czym jest marketplace

Jakie są zalety rynku internetowego?

Największe zalety internetowego rynku i powody, dla których wiele firm sprzedaje za pośrednictwem internetowych rynków, to:

  • To dodatkowe źródło przychodów.
  • Obniża koszty marketingu.
  • Pozwala firmom na internacjonalizację swojej działalności.
  • Zapewnia przejrzystość dostępności, stanów magazynowych i cen.
  • To świetny sposób dla klientów na porównywanie cen.
  • Pozwala Twojej firmie działać 24/7.
  • Generuje zaufanie między Twoją marką a klientami.
  • Klienci chętniej kupują w sklepie internetowym z szeroką gamą opcji.
  • Firmy muszą uiszczać opłatę/procent sprzedaży na internetowej platformie handlowej.

Różne rodzaje marketplace

Istnieje kilka różnych rodzajów marketplace online. Niektóre zaczęły jako sklep internetowy, a później zaczęły obejmować innych sprzedawców. Z drugiej strony inni zaczęli od kilku lokalnych graczy na rynku internetowym. Obecnie niektóre platformy społecznościowe i medialne mają swój własny rynek.

Poniżej znajduje się lista różnych typów platform handlowych z krótkim opisem każdego z nich:

Porównywarki internetowe

Porównywarki internetowe to wyszukiwarki produktów, których kupujący używają do porównywania produktów. Mogą wybierać według ceny, recenzji, funkcji i innych kryteriów.

Większość witryn agreguje informacje o produktach od kilku różnych sprzedawców. Jednak sami nie sprzedają towarów bezpośrednio.

Otwarte platformy

Otwarte platformy zaczynały jako proste sklepy internetowe, czyli sklepy internetowe, a następnie rozszerzały się. Dziś obejmują one sprzedawców zewnętrznych w swoim asortymencie towarów i usług. Na przykład Amazon jest otwartą platformą.

Wyszukiwarki produktów

Główne wyszukiwarki, takie jak Bing czy Google, mają opcje kupowania.

Platformy lokalne

W tego typu platformach lokalne dzielnice tworzą własne społeczności online. Mówiąc prościej; małe firmy spotykają się, aby móc oferować szeroką gamę produktów.

Jak wygląda przyszłość sprzedaży w marketplace?

Dziś każdy marketplace rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Analitycy przewidzieli, że bardzo szybko światowe platformy handlowe będą stanowić 40-50% globalnego rynku sprzedaży detalicznej online. Wstawienie produktów na platformę, gdzie klienci chcą kupować, przyniesie korzyści Twojej firmie. Przyszłością sukcesu Twojej firmy na w sprzedaży online jest skupienie się na swojej niszy i zapewnienie wszystkim klientom, którzy przychodzą za pośrednictwem marketplace’ów, doskonałych doświadczeń z Twoją marką.

Dlaczego platformy handlowe zdominują naszą przyszłość

Futuryści przepowiadają ,że w przyszłości nie będziesz już jeździł własnym samochodem do centrum handlowego po ubrania i artykuły spożywcze – wszystko dostaniesz online. Przyszłością są platformy handlu internetowego, na których znajdziesz wszystko w jednym miejscu w zaciszu własnego domu. Tak pokazały nam ostatnie lata. Dzięki pandemii wybór produktów online jest coraz większy niż kiedykolwiek wcześniej, co podnosi komfort zakupów dla konsumentów.

Podobne wpisy