|

#56 PINTEREST

Pinterest to jedna z najmniej popularnych i najczęściej wykorzystywanych platform mediów społecznościowych do marketingu marki. Jednak brak popularności nie wynika z braku potencjału. Pinterest, jeśli jest właściwie używany, może wnieść ogromną wartość do sukcesu marki e-commerce.

Pinterest ma ogromny potencjał ale też różni się od innych platform społecznościowych i wymaga wyjątkowego podejścia, aby tam wygrywać.

Czy Pinterest jest dobry dla e-commerce?

Pinterest ma ogromny potencjał zakupowy, być może większy niż wszystkie inne platformy mediów społecznościowych. Platforma oferuje bezproblemowe, proste sugestie. Właśnie dlatego Pinterest jest miejscem, do którego trafiają klienci szukający nowych marek lub inspiracji produktowych.

  • 80% użytkowników Pinteresta odkryło nową markę lub produkt za pośrednictwem Pinteresta
  • 55% użytkowników Pinteresta korzysta z aplikacji specjalnie w celu wyszukiwania produktów.
  • Kupujący na Pintereście mają o 85% większe koszyki niż kupujący na innych platformach.

Te statystyki wskazują, że Pinterest jest absolutnie nie do pominięcia dla każdej marki e-commerce, która chce zaangażować swoich odbiorców.

Strategia e-commerce Pinteresta


Teraz, gdy już wszyscy jesteście zirytowani Pinterestem i jego potencjałem e-commerce, pomóżmy skonfigurować kampanię marketingową na Pintereście z kilkoma sprawdzonymi najlepszymi praktykami:

Zacznij od utworzenia konta firmowego

Po pierwsze, będziesz potrzebować konta firmowego Pinterest, aby rozpocząć marketing na platformie, którą można łatwo utworzyć. Konto firmowe na Pintereście zapewnia dostęp do narzędzi handlowych platformy, takich jak Pinterest Analytics i reklamy.

Pamiętaj, aby w swoim profilu umieścić pełne informacje o firmie: nazwę firmy, logo i adres witryny. Możesz połączyć się tylko z jedną witryną na Pintereście. Najlepiej wybierz ten, na którym dokonujesz sprzedaży.

Określ swoje cele na Pintereście

Jak w przypadku każdej strategii marketingowej, Twoja strategia na Pintereście będzie określona przez zestaw celów. Pomyśl: co chcesz osiągnąć za pomocą Pinteresta? Zwiększona świadomość marki? Więcej sprzedaży? Po określeniu celów łatwiej będzie zdefiniować strategię dotyczącą treści i rozpocząć przypinanie.

Twórz wyjątkowe Piny

Sukces na Pintereście, lub jakiejkolwiek innej platformie społecznościowej bierze się z uwagi. W przeciwieństwie do innych platform społecznościowych, Pinterest jest pełen materiałów wizualnych. Dlatego może być trudniej wyróżnić się mniej niż wyjątkowymi Pinami.

Twórz estetyczne, markowe Piny w przyciągających wzrok kolorach, aby wyróżnić się z ciągle rosnącej rzeszy użytkowników Pinteresta. Połącz pinezki ze stroną docelową, aby zwiększyć ruch w swoim sklepie e-commerce. Upewnij się, że treść strony docelowej jest zgodna z tym, co znajduje się na pinezce, aby zwiększyć satysfakcję użytkowników.

Pinterest dopuszcza 100 znaków w tytułach i 500 znaków w opisach. Wykorzystaj tę przestrzeń do tworzenia przyciągających wzrok i zoptymalizowanych tytułów i opisów, które zwiększą liczbę kliknięć i zaangażowanie.

Staraj się dodawać wypunktowania podczas pisania opisów, aby zwiększyć strawność treści. Nikt nie lubi czytać bloków tekstu, zwłaszcza podczas przewijania Pinteresta.

Śledź i współpracuj z innymi kontami

Musisz zbudować swoją społeczność, aby uzyskać zaangażowanie na Pintereście. W tym celu będziesz musiał poświęcić trochę czasu na korzystanie z innych odpowiednich kont na platformie.

Polub, komentuj i ponownie przypinaj posty z różnych kont, aby nawiązać kontakt z innymi na platformie i zwiększyć własne zaangażowanie.

Pinterest to niewykorzystana kopalnia sukcesu e-commerce. Wykorzystaj jego potencjał, tworząc wyjątkowe Piny i udostępniając je za pośrednictwem konta firmowego.

W razie problemów, możesz zawsze do mnie zadzwonić lub napisać maila.
Z przyjemnością pomogę uruchomić Twój sklep.

Napisz maila

office@ecommerce-manager.pl

Zadzwoń po poradę

+(48) 505 430 767

Podobne wpisy